Dôležité oznamy / Najbližšia súťaž

ZMENA v piatkových tréningoch KATA. Tréningy kata v piatok sú 2 a deti sú rozdelené do dvoch 2 na mierne pokročilých a pokročilých. Skupina mierne pokročilých má tréning KATA o 17:30 a skupina pokročilých o 18:30

kata MIERNE pokročilí:
Danková M., Čierny R., Čierny M., Gašpar R., Kostovčík R., Kisel L., Majdák M., Mišľan S., Korl B., Pirošková K., Štesová S., Spurný D., Šéra P., Verebová B., A. Franková,

kata POKROČILÍ:
Bruothová L., Dudášová D., Géci B., Gubík A., Gubová K., Horanská T.+E. (obe), Kollárová P., Kőtelesová S.+S. (obe), Kretovičová R., Kretovič P., Kulíková S., Kysucký L., Krajňák A., Kozáková M., Plichta B., Pirčák R.+V. (obaja), Sklenková L., Bukovič N., Guzej S., Guzejová P., Ilčín J., Libák M., Radoš Ľ., Tuchyňa D., Vereb A.

 


Letné Sústredenie 2019 bude v týždni
od nedele 18. augusta do soboty 24. augusta


 

2. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

Na druhom kole Žiackej Ligy Východoslovenskej únie Karate a Bojových umení a Tatranskej únie karate sme v sobotu 15. decembra vyzbierali dokopy 55 medailí ( 16 zlatých16 strieborných23 bronzových ) a v celkovom medailovom i bodovom hodnotení (jednotlivci+družstvá) klubov sme skončili opäť na prvom mieste spomedzi 20 zúčastnených klubov druhého kola žiackej ligy.

Po druhom kole vedieme žiacku ligu 2018/2019 na čele tabuľky klubov s počtom bodov 194 a počtom medailí 98 ( 35 zlatých – 26 strieborných – 37 bronzových ).

1. MIESTA

KATA

Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé -30 kg
Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci +50 kg

AGILITY

Rebeka Uzíková – dievčatá 5 r.

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová 
KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Daniela Dudášová
KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. – Sofia Kőtelesová, Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Daniela Dudášová
KUMITE KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah Kőtelesová
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš

2. MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r.
Richard Gášpár – chlapci 5-7 r.
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Daniela Dudášová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -35 kg
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

AGILITY

Jakub Hanuščalka – chlapci 6 r.
Márius Kučera – chlapci 6 r.

DRUŽSTVÁ

KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah  Kőtelesová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Boris Géci, Lukáš Kysucký
KATA ML. ŽIACI 10-11 r. – Bruno Plichta, Adam Gubík, Sebastián Mišľan

3. MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci

KUMITE

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg
Adam Gubík – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí +40 kg  
Adam Krajňák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg   
Ľubomír Radoš – st. žiaci 12-13 r. pokročilí +50 kg
Vanesa Szelley – kadetky 14-15 r. +50 kg 3

AGILITY

Lea Rodová – dievčatá 6 r.
Soňa Regecová – dievčatá 6 r.
Nina Murcková – dievčatá 7 r.
Dominik Kocúr – chlapci 6 r.
Oliver Uzík – chlapci 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Adam Vereb, Jakub Ilčín, Adam Krajňák 
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Lukáš Kysucký, Boris Géci, Roland Kostovčík
KUMITE ML. ŽIACI 10-11 r. – Bruno Plichta, Sebastián Mišľan, Adam Gubík
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Adam Vereb, Jakub Ilčín, Adam Krajňák, Dušan Tuchyňa 

Memoriál Rudolfa Farmadina

8. ročník memoriálu Rudolfa Farmadina, niekoľkonásobného majstra Československa, sa uskutočnil 8. decembra 2018 v Nitre. Na výhradne kumite turnaji sa predstavilo 392 pretekárov zo 49 klubov z 9 krajín.

My sme vyslali 6 mladších kumiťákov: Rita, Klára, Paťka, René, Lukáš a Vasil a spomedzi nich sa podarilo medailovo uspieť iba Klárke Gubovej, ktorá v kategórii kumite 8-9 ročné dievčatá +30kg nenašla premožiteľku a vyhrala zlaté prvé miesto.

Darilo sa aj ďalším naším pretekárom, aj keď k vytúženej medaile sa neprebojovali:
Lukáš Kysucký – kumite 8-9 roční chlapci -30kg – 5. miesto
René Pirčák – kumite 8-9 roční chlapci -26kg – 5. miesto
Vasil Pirčák – kumite 12-13 roční mladší kadeti -42kg – 7. miesto.

Majstrovstvá SR kadetov a juniorov 2018

Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších kadetov, starších kadetov, juniorov a starších juniorov (U21) sa uskutočnili v Trnave 1. decembra 2018.

Z deviatich „kretovičovcov“, ktorí na turnaj vycestovali sa medzi jednotlivcami medailovo presadili len dvaja starší zverenci, ktorí obsadili BRONZové priečky:
Ľubomír Demský – kumite 16–17 roční juniori -61kg
Patrik Tchúr – kumite 18-20 roční st. juniori -75kg

Mladší „kretovičovci“ síce v jednotlivcoch  na stupne víťazov nevystúpili, ale v rámci družstiev dokázali, že medzi medailistami majú svoje miesto. Družstvo KUMITE 12-13 ročných mladších kadetov v zložení Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Ľubomír Radoš a Dušan Tuchyňa „vykumitilo“ taktiež BRONZ.

V silnej slovenskej konkurencii veľkého počtu pretekárov sa v zápasoch darilo aj ďalším našim jednotlivcom, aj keď nakoniec na medaile nesiahli.
Sarah Kőtelesová – kumite 12-13 ročné ml. kadetky -45kg – 5. miesto
Ľubomír Radoš – kumite 12-13 roční ml. kadeti -55kg – 5. miesto
Norbert Bukovič – kumite 12-13 roční ml. kadeti -40kg – 7. miesto

Ocenený Patrik

Pri príležitosti medzinárodného dňa študentstva boli ocenení najúspešnejší študenti v oblasti vedy, kultúry a športu predsedom Košického samosprávneho kraja, pánom Rastislavom Trnkom.

Medzi ocenenými bol aj náš karatista Patrik Tchúr – dlhoročný reprezentant SR, medailista z Majstrovstiev Slovenska a vicemajster Európskych Majstrovstiev Shito Ryu v kategórii kumite muži do 75 kg.

Patrikovi Ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho klubu, športového gymnázia, mesta Košice, košického kraja a Slovenskej republiky !

Slovenský pohár kadetov, juniorov a U21 – 2. kolo

Vo sviatočnú sobotu 17. novembra sme súťažili aj v Šuranoch na 2. kole Slovenského pohára mladších kadetov, starších kadetov, juniorov a starších juniorov (U21) v zastúpení 7 našich pretekárov.

Medailu vybojovala iba Terézia Smetanová v kategórii kumite staršie juniorky 18-20 rokov -61kg, ktorá obsadila 3. miesto.

Pekné, aj keď niemedailové umiestnenia sa podarili ďalším našim zverencom:
Vasil Pirčák – kumite ml. kadeti 12-13 roční -45kg – 5. miesto
Sarah Kőtelesová – kumite ml. kadetky 12-13 ročné  -45kg – 7. miesto
Ľubomír Radoš – kumite ml. kadeti 12-13 roční -55kg – 7. miesto.

Kompletné výsledky súťaže


Po dvoch kolách Slovenského pohára a sčítaní bodov v kategóriách jednotlivcov máme dvoch víťazov Slovenského pohára.

Terézia Smetanová v kategórii kumite st. juniorky 18-20 ročné -61kg. 

Martin Fedor v kategórii kumite st. juniori 18-20 roční OPEN (bez rozdielu hmotnosti).

Avas Cup 2018

V sobotu 17. novembra zápasili v maďarskom Miškolci na turnaji Avas Cup Lucia Sklenková a Viktória Pillárová.

Viktórii sa podarilo vyzápasiť 2. miesto v kategórii KUMITE žien open.

Lucka súťažila aj v kata aj v kumite a miesto na stupni víťazov sa jej podarilo vybojovať v KUMITE 10-11 ročných dievčat -36kg, kde obsadila 3. miesto.

Za reprezentáciu klubu a vynikajúce umiestnenia obom slečnám ďakujeme a GRATULUJEME !

Majstrovstvá VÚKABU kadetov, juniorov a U21 2018

Na regionálnych Majstrovstvách Východoslovenskej únie karate a bojových umení v Košiciach si vybojovali miestenky na Majstrovstvá Slovenskej republiky kadetov, juniorov a starších juniorov U21 títo „kretovičovci“:

1. MIESTA:

Vasil Pirčák – KATA mladší kadeti 12-13 r.

Vanesa Bandurová – KUMITE mladšie kadetky 12-13 r. -45kg
Norbert Bukovič – KUMITE mladší kadeti 12-13 r. -40kg
Vasil Pirčák – KUMITE mladší kadeti 12-13 r. -45kg
Ľubomír Demský – KUMITE juniori 16-17 r. -61kg
Patrik Tchúr – KUMITE starší juniori 18-20 r. -75kg

2. MIESTA

Matúš Libák – KATA mladší kadeti 12-13 r.

Bačová Petra – KUMITE mladšie kadetky 12-13 r. -40kg
Sarah Kőtelesová – KUMITE mladšie kadetky 12-13 r. -45kg
Vanesa Szelley – KUMITE kadetky 14-15 r. +54kg
Natália Tomeková – KUMITE juniorky 16-17 r. +59kg
Ľubomír Radoš – KUMITE mladší kadeti 12-13 r. -55kg

3. MIESTA

Lucia Sklenková – KATA mladšie kadetky 12-13 r.
Vanesa Bandurová – KATA mladšie kadetky 12-13 r.
Ľubomír Demský – KATA juniori 16-17 r.
Patrik Tchúr – KATA starší juniori 18-20 r.

Dušan Tuchyňa – KUMITE mladší kadeti 12-13 r. +55kg

1. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

Novú sezónu Žiackej ligy 2018/2019 Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate sme začali v sobotu 27.10. prvým kolom v Košiciach a vyhodnotením najlepších jednotlivcov za všetky štyri kolá predošlej minuloročnej sezóny 2017/2018:

Z nášho klubu sú víťazi svojich kategórií jednotlivcov v sezóne 2017/2018 s najväčším počtom bodov:

Patrícia Kollárová – KATA dievčatá 8-9 rokov pokročilé /6. – 4. kyu/
Lucia Sklenková – KATA ml. žiačky 10-11 rokov začiatočníčky /max. 7. kyu/
Elena Horanská – KATA ml. žiačky 10-11 rokov pokročilé /6. – 4. kyu/
Kristína Hudáková – KATA st. žiačky 12-13 rokov začiatočníčky /max. 7. kyu/
Patrícia Kollárová – KUMITE dievčatá 8-9 rokov pokročilé -30 kg /6. – 4. kyu/
Elena Horanská – KUMITE ml. žiačky 10-11 rokov pokročilé +40 kg /6. – 4. kyu/

Pirčák René – KUMITE chlapci 5-7 rokov -24 kg /max. 6. kyu/
Bruno Plichta – KUMITE chlapci 8-9 rokov začiatočníci -30 kg /max. 7. kyu/
Norbert Bukovič – KUMITE ml. žiaci 10-11 rokov pokročilí -35 kg /6. – 4. kyu/
Vasil Pirčák – KUMITE ml. žiaci 10-11 rokov pokročilí -40 kg /6. – 4. kyu/
Adam Vereb – KUMITE st. žiaci 12-13 rokov začiatočníci +50 kg /max. 7. kyu/

Kysucký Lukáš – Agility chlapci 7 roční

Ako klub sme zo všetkých 4 kôl Žiackej Ligy sezóny  2017/2018 sme vyzbierali dokopy 203 medailí z kategórií jednotlivcov i družstiev ( 81 zlatých – 58 strieborných – 64 bronzových )čím sme úplne ovládli medailový rebríček, a po premení týchto medailí na body ( 423 BODOV ) aj bodový rebríček spomedzi všetkých 23 klubov, ktoré sa Žiackej Ligy v sezóne 2017/2018 zúčastnili.

! ŽIACKU LIGU 2017/2018 SME TAK VYHRALI UŽ DRUHÝ ROK PO SEBE !
! Vďačíme za to všetkým naším snaživým pretekárom !
! ĎAKUJEME A GRATULUJEME ! 

Podrobné výsledky 4. kola a celej sezóny Žiackej Ligy 2017/2018


Po sobotňajšom prvom kole novej sezóny 2018/2019 začíname Žiacku ligu opäť na jej čele s počtom medailí 43 ( 19 zlatých – 10 strieborných – 14 bronzových ) !!!

Ďakujeme a blahoželáme všetkým naším zverencom, ktorí podali excelentné výkony:

1. MIESTA

KATA

Lucia Sklenková – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé -30 kg
Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Katarína Pirošková – ml. žiačky 10-11 r. začiatočníčky -35 kg
Petra Bačová – st. žiačky 12-13 r. začiatočníčky -40 kg
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -35 kg
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

AGILITY

Rebeka Uzíková -dievčatá 5 r.
Richard Gášpár – chlapci 6 r.

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová
KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah Kőtelesová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Lukáš Kysucký, Boris Géci
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová, Sofia Kőtelesová
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Lukáš Kysucký, Boris Géci

2. MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci

KUMITE

Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

AGILITY

Márius Kučera – chlapci 6 r.

DRUŽSTVÁ

KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Libák Matúš, Norbert Bukovič
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Lea Bruothová, Elena Horanská, Petra Bačová
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Dušan Tuchyňa
KUMITE KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah Kőtelesová

3. MIESTA

KATA

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Katarína Pirošková – ml. žiačky 10-11 r. začiatočníčky
Richard Gášpár – chlapci 5-7 r.
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí
Matúš Libák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Lea Bruothová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci -40 kg

AGILITY

Dominik Kocúr – chlapci 6 r.
Oliver Uzík – chlapci 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Lea Bruothová, Elena Horanská, Petra Bačová
KATA ML. ŽIACI 10-11 r. – Bruno Plichta, Sebastián Mišľan, Richard Čierny

fotogaléria po otvorení celého článku

SEIWAKAI seminár Londýn 2018

Naši tréneri a majstri sa už po piaty krát zúčastnili každoročne konaného seminára organizácie Goju Ryu Karate-do SEIWAKAI v Londýne, ktorý viedli japonskí majstri JKF: Seiichi Fujiwara (8. dan) a Satoru Takahashi (8 dan).

Seminár trval 3 dni a bolo na ňom 175 účastníkov z Veľkej Británie, Portugalska, Grécka, Poľska, Nemecka, Belgicka, Švajčiarska, Lichtenštajnska, Maďarska, Holandska, Ruska. Kanady.