Dôležitý oznam

piatok 15.6. tréningy NEbudú z dôvodu výmeny zrkadiel

Od pondelka 18. júna do štvrtka 21. júna bude počas tréningov prebiehať KLUBOVÁ súťaž, v ktorej budú všetci naši členovia súťažiť v kategóriách AGILITY, KATA a KUMITE. 

Majstrovstvá SR Goju Ryu Karate

!!! Naši skvelí zverenci vybojovali v sobotu 9. júna v „domovských“ Košiciach
10 ZLATÝCH, 13 STRIEBORNÝCH a 21 BRONZOVÝCH medailí !!!
!!! A vyniesli náš klub na VRCHOL rebríčka zúčastnených klubov (30) !!!

 

1. MIESTA

KATA

Vasil Pirčák – chlapci 10-11 roční
Dominik Vančo – muži 18 roční a starší

KUMITE

Klára Gubová – dievčatá 8-9 ročné -32 kg
Vanesa Bandurová – dievčatá 12-13 ročné -45 kg
Vanesa Szelley – dievčatá 12-13 ročné +50 kg
René Pirčák – chlapci 6-7 roční -26 kg
Bruno Plichta – chlapci 8-9 roční -28 kg
Vasil Pirčák – chlapci 10-11 roční -40 kg
Patrik Tchúr – muži 18 rokov a starší -75 kg
Martin Fedor – muži 18 rokov a starší -84 kg


2. MIESTA

KATA

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 ročné
Bruno Plichta – chlapci 8-9 roční
Šimon Kačírek – chlapci 14-15 roční
Patrik Tchúr – muži 18 roční a starší

KUMITE

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 ročné -32 kg
Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 ročné -37 kg
Tereza Horanská – dievčatá 8-9 ročné +37 kg
Patrícia Guzejová – dievčatá 10-11 ročné +40 kg
Terézia Smetanová – ženy 18 rokov a staršie -55 kg
Norbert Bukovič – chlapci 10-11 roční -40 kg
Ľubomír Radoš – chlapci 12-13 roční -55 kg
Ľubomír Demský – chlapci 16-17 roční -68 kg
Šimon Kačírek – chlapci 14-15 roční -70 kg


3. MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 ročné
Klára Gubová – dievčatá 8-9 ročné
Lucia Sklenková – dievčatá 10-11 ročné
Sarah Kőtelesová – dievčatá 12-13 ročné
Vanesa Bandurová – dievčatá 12-13 ročné
Tatiana Pillárová – dievčatá 16-17 ročné
René Pirčák – chlapci 6-7 roční
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 roční
Norbert Bukovič – chlapci 10-11 roční
Martin Fedor – muži 18 roční a starší

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 ročné -27 kg
Bianka Verebová – dievčatá 8-9 ročné +37 kg
Lucia Sklenková – dievčatá 10-11 ročné -35 kg
Elena Horanská – dievčatá 10-11 ročné +40 kg
Sarah Kőtelesová – Kumite dievčatá 12-13 ročné -45 kg
Tatiana Pillárová – dievčatá 16-17 ročné +59 kg
Jaroslava Baňasová – ženy 18 rokov a staršie -61 kg
Boris Géci – chlapci 8-9 roční -28 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 roční -28 kg
Adam Gubík – chlapci 10-11 roční +40 kg
Jakub Ilčín – chlapci 12-13 roční -55 kg

Ďakujeme všetkým „kretovičovcom“, ktorí na konci súťažnej sezóny podali vynikajúce výkony ! OSS !

Run In Bubbles 2018

Naši karatisti nezaháľajú ani počas víkendov, kedy nie je žiadna súťaž, a radi robia aj iné športové aktivity. Najmä ak je to spojené s veselou zábavou.

Preto sa niektorí rozhodli, že v sobotu 26. mája zabehnú 4 bláznivé kilometre vo farebnej pene a bublinkách na Run-In-Bubbles, ktorý sa uskutočnil na hlavnej ulici v Košiciach.

 

 

MAJSTROVSTVÁ SR detí a žiakov a VÍŤAZI Slovenského pohára detí a žiakov

V sobotu 19. mája 2018 sme v rodných Košiciach v Multihale organizovali MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY DETÍ A ŽIAKOV, ktoré sú vyvrcholením celej sezóny súťaží detí a žiakov.

Počas slávnostného otvorenia Majstrovstiev SR boli vyhlásení a ocenení aj víťazí Slovenského pohára detí a žiakov, ktorí počas troch kôl Slovenského pohára nazbierali najviac bodov.

Z nášho klubu si poháre prevzali štyria víťazi Slovenského pohára,
ktorí predvádzali úžasné výkony počas celej sezóny:

Lucia Sklenková dokonca až v dvoch kategóriách,
v kategórii KATA st. žiačky 10-11 r. začiatočníčky
a tiež v kategórii KUMITE st. žiačky 10-11 r. do 35 kg začiatočníčky

René Pirčák v kategórii KUMITE  chlapci 6-7 r. do 26 kg

Bruno Plichta v kategórii KUMITE ml. žiaci 8-9 r. do 30 kg začiatočníci

Norbert Bukovič – KUMITE st. žiaci 10-11 r. do 40 kg pokročilí


Na samotných MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKEJ REPUBLIKY DETÍ A ŽIAKOV sa na základe štartovacej listiny, a teda postupu, zúčastnilo 536 súťažiacich z 54 klubov a tiež 126 družstiev.

V medailovej štatistike jednotlivcov i družstiev sme sa ako klub umiestnili
na peknom 10. mieste, v bodovej štatistike dokonca na 7. MIESTE.
Najlepšie sme obstáli v tabuľke kumite jednotlivcov, kde sme ako klub obsadili 3. MIESTO !

Našim pretekárom sa podarilo získať 18 medailí !

( 2  ZLATÉ6 STRIEBORNÝCH10 BRONZOVÝCH )

MAJSTRAMI SR sa stali

BRUNO PLICHTA v kategórii  KUMITE ml. žiaci 8-9 r. do 30 kg začiatočníci
a
VASIL PIRČÁK v kategórii KUMITE st. žiaci 10-11 r. do 40 kg pokročilí

 

VICEMAJSTRI:

Lucia Sklenková – KATA st. žiačky 10-11 r. začiatočníčky

Patrícia Kollárová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. do 27 kg pokročilé
Daniela Dudášová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. do 32 kg pokročilé
René Pirčák – KUMITE chlapci 6-7 r. do 26 kg

Norbert Bukovič – Agility chlapci 11 r.

KATA DRUŽSTVO ml. žiaci 8-9 r. – Bruno Plichta, Lukáš Kysucký, René Pirčák

 

3. MIESTA:

Rita Kretovičová – KATA ml. žiačky 8-9 r. začiatočníčky

Klára Gubová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. do 32 kg začiatočníčky
Boris Géci – KUMITE ml. žiaci 8-9 r. do 26 kg začiatočníci
Lukáš Kysucký – KUMITE ml. žiaci 8-9 r. do 26 kg začiatočníci
Norbert Bukovič – KUMITE st. žiaci 10-11 r. do 40 kg pokročilí

Rita Kretovičová – Agility dievčatá 8 r.
Klára Gubová – Agility dievčatá 9 r.

B KATA DRUŽSTVO ml. žiačky 8-9 r. Simona Kulíková, Sofia Kőtelesová, Daniela Dudášová
A KATA DRUŽSTVO ml. žiačky 8-9 r. Klára Gubová, Rita Kretovičová, Patrícia Kollárová
KATA DRUŽSTVO st. žiaci 10-11 r. – Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Dominik Horák

rozsiahla fotogaléria po otvorení celého článku

Letné Sústredenie KK Kretovič 2018

Majstrovstvá VÚKABU detí a žiakov

Dnešok patril všetkým naším „kretovičovcom“, ktorí sa zúčastnili regionálnych Majstrovstiev Východoslovenskej Únie Karate a Bojových umení detí a žiakov 2018, a ktorí naozaj každý do jedného podali vynikajúce výkony !!!

Získali sme dokopy 54 medailových umiestnení ( 25 ZLATÝCH – 16 STRIEBORNÝCH – 13 BRONZOVÝCH ) a mladí „kretovičovci“ ovládli každú zo súťažných disciplín jednotlivcov i družstiev a vyniesli náš Karate Klub Kretovič Košice na 1. MIESTO rebríčka všetkých zúčastnených klubov Majstrovstiev VÚKABU detí a žiakov 2018 !!!

 

1. MIESTA

DRUŽSTVÁ

Klára Gubová, Rita Kretovičová, Patrícia  KollárováA KATA ML. ŽIAČKY 8-9r.
Lucia Sklenková, Patrícia Guzejová, Elena Horanská – KATA ST. ŽIAČKY 10-11r.
Sebastián Mišľan, René Pirčák, Boris Géci – KATA ML. ŽIACI 8-9r.
Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Lukáš Kysucký – KATA ST. ŽIACI 10-11r,
Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Simona KulíkováA KUMITE ML. ŽIAČKY 8-9r.
Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Lucia Sklenková, Petra Bačová – KUMITE ST. ŽIAČKY 10-11r.

KATA

Patrícia Kollárová – ml. žiačky 8-9 r. pokročilé
Elena Horanská – st. žiačky 10-11 r. pokročilé
Lukáš Kysucký – ml. žiaci 8-9 r. začiatočníci

KUMITE

Patrícia Kollárová – ml. žiačky 8-9 r. -27kg pokročilé
Klára Gubová – ml. žiačky 8-9 r. -32kg začiatočníčky
Daniela Dudášová – ml. žiačky 8-9 r. -32kg pokročilé
Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 8-9 r. -37kg začiatočníčky
Simona Kulíková – ml. žiačky 8-9 r. +37kg pokročilé
Lucia Sklenková – st. žiačky 10-11 r. -35kg začiatočníčky
Patrícia Guzejová – st. žiačky 10-11 r. +40kg pokročilé
René Pirčák – chlapci 6-7 r. -26kg
Boris Géci – ml. žiaci 8-9 r. -26kg začiatočníci
Vasil Pirčák – st. žiaci 10-11 r. -40kg pokročilí

AGILITY

Rita Kretovičová – dievčatá 8 r.
Patrícia Kollárová – dievčatá 9 r.
Petra Bačová – dievčatá 11 r.
René Pirčák – chlapci 7 r.
Lukáš Kysucký – chlapci 8 r.
Norbert Bukovič – chlapci 11 r.

 

2. MIESTA

DRUŽSTVÁ

Simona Kulíková, Sofia Kőtelesová, Daniela DudášováB KATA ML. ŽIAČKY 8-9r.
Sofia Kőtelesová, Daniela Dudášová, Rita Kretovičová B KUMITE ML. ŽIAČKY 8-9r.
Boris Géci, Lukáš Kysucký, René Pirčák – KUMITE ML. ŽIACI 8-9r.
Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Sebastián Mišľan – KUMITE ST. ŽIACI 10-11r.

KATA

Klára Gubová – ml. žiačky 8-9 r. začiatočníčky
Daniela Dudášová – ml. žiačky 8-9 r. pokročilé
Patrícia Guzejová – st. žiačky 10-11 r. pokročilé

KUMITE

Rita Kretovičová – ml. žiačky 8-9 r. -32kg začiatočníčky
Tereza Horanská – ml. žiačky 8-9 r. +37kg pokročilé
Petra Bačová – st. žiačky 10-11 r. -35kg začiatočníčky
Lukáš Kysucký – ml. žiaci 8-9 r. -26kg začiatočníci
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 8-9 r. +34kg začiatočníci
Norbert Bukovič – st. žiaci 10-11 r. -40kg pokročilí

AGILITY

Klára Gubová – dievčatá 9 r.
Sebastián Mišľan – chlapci 9 r.
Vasil Pirčák – chlapci 11 r.

 

3. MIESTA

KATA

Rita Kretovičová – ml. žiačky 8-9 r. začiatočníčky
Simona Štesová – ml. žiačky 8-9 r. začiatočníčky
Tereza Horanská – ml. žiačky 8-9 r. pokročilé
Simona Kulíková – ml. žiačky 8-9 r. pokročilé
Lucia Sklenková – st. žiačky 10-11 r. začiatočníčky
René Pirčák – chlapci 6-7 r. začiatočníci
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 8-9 r. začiatočníci
Norbert Bukovič – st. žiaci 10-11 r. pokročilí
Vasil Pirčák – st. žiaci 10-11 r. pokročilí

KUMITE

Elena Horanská – st. žiačky 10-11 r. +40kg pokročilé
Roland Kostovčík – ml. žiaci 8-9 r. -30kg začiatočníci

AGILITY

Elena Horanská – dievčatá 10 r.
Boris Géci – chlapci 8 r.

Grand Prix Žilina

V sobotu 28. apríla 2018 sme sa s trinástimi pretekármi zúčastnili turnaja Grand Prix Žilina, ktorý usporiadal Klub Karate ŽilinaVybojovali sme 9 medailí ( 3 zlaté – 2 strieborné – 4 bronzové ) a v celkovom hodnotení sme skončili na 12 mieste spomedzi 49 zúčastnených klubov.

Všetkým zúčastneným „kretovičovcom“ ďakujeme a medailistom gratulujeme.

1. MIESTA
Lucia Sklenková – KATA st. žiačky 10-11r. začiatočníčky
Lukáš Kysucký – KUMITE ml. žiaci 8-9r. -26kg začiatočníci
René Pirčák – KUMITE chlapci 6-7r. -26kg

2. MIESTA
Dominik Vančo – KATA muži +16r.
Vanesa Bandurová – KUMITE ml. kadetky 12-13r. -45kg

3. MIESTA
Patrícia Kollárová – KUMITE ml. žiačky 8-9r. -32kg pokročilé
Sofia Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky 8-9r. -37kg začiatočníčky
Simona Kulíková – KUMITE ml. žiačky 8-9r. +37kg pokročilé
Norbert Bukovič – KUMITE st. žiaci 10-11r. -40kg pokročilí

VÍŤAZI Žiackej Ligy sezóny 2017/2018

ŽIACKU LIGU sezóny 2017/2018 SME VYHRALI UŽ DRUHÝ ROK PO SEBE ! 

Na všetkých 4 kolách sme vyzbierali dokopy 203 MEDAILÍ z kategórií jednotlivcov i družstiev
( 81 ZLATÝCH – 58 STRIEBORNÝCH – 64 BRONZOVÝCH ),
čím sme úplne ovládli medailový rebríček, a po premení týchto medailí na body
( 423 BODOV )
 aj bodový rebríček spomedzi všetkých 23 klubov,
ktoré sa Žiackej Ligy v sezóne 2017/2018 zúčastnili.

Z našich pretekárov SA CELKOVÝMI VÍŤAZMI V KATEGÓRIÁCH JEDNOTLIVCOV STALI:

Patrícia Kollárová – KATA dievčatá 8-9 rokov pokročilé

Lucia Sklenková – KATA ml. žiačky 10-11 rokov začiatočníčky

Elena Horanská – KATA ml. žiačky 10-11 rokov pokročilé

Kristína Hudáková – KATA st. žiačky 12-13 rokov začiatočníčky

Patrícia Kollárová – KUMITE dievčatá 8-9 rokov pokročilé do 30 kg

Elena Horanská – KUMITE ml. žiačky 10-11 rokov pokročilé nad 40 kg

René Pirčák – KUMITE chlapci 5-7 rokov do 24 kg

Bruno Plichta – KUMITE chlapci 8-9 rokov začiatočníci do 30 kg

Norbert Bukovič – KUMITE ml. žiaci 10-11 rokov pokročilí do 35 kg

Vasil Pirčák – KUMITE ml. žiaci 10-11 rokov pokročilí do 40 kg

Adam Vereb – KUMITE st. žiaci 12-13 rokov začiatočníci nad 50 kg

Lukáš Kysucký – AGIITY chlapci 7 roční

Poháre pre víťazov – jednotlivcov im budú odovzdané na 1. kole Žiackej Ligy nasledujúcej sezóny 2018/2019.

Bodový rebríček pretekárov po štyroch kolách Žiackej Ligy 2017/2018

4. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2017/2018

Posledné,  4. kolo Žiackej Ligy Východoslovenskej Únie Karate a Bojových Umení a Tatranskej Únie Karate sezóny 2017/2018 sa pod našou spoluorganizátorskou taktovkou uskutočnilo v Košiciach v sobotu 21. apríla 2018.

Na tomto kole sme vyhrali 52 medailí v kategóriách jednotlivcov aj družstiev ( 17 zlatých – 17 strieborných – 18 bronzových ).  S týmto počtom sme sa v medailovej ale aj bodovacej štatistike 4. kola umiestnili na prvom mieste v rebríčku zúčastnených klubov.

Zo všetkých 4 kôl celej sezóny Žiackej Ligy 2017/2018 máme na konte vyzbieraných dokopy 203 MEDAILÍ z kategórií jednotlivcov i družstiev ( 81 ZLATÝCH – 58 STRIEBORNÝCH – 64 BRONZOVÝCH), čím sme úplne ovládli medailový rebríček, a po premení týchto medailí na body ( 423 BODOV ) aj bodový rebríček spomedzi všetkých 23 klubov, ktoré sa Žiackej Ligy v sezóne 2017/2018 zúčastnili. 

! ŽIACKU LIGU SME TAK VYHRALI UŽ DRUHÝ ROK PO SEBE !
! Vďačíme za to všetkým naším snaživým pretekárom !
! ĎAKUJEME A GRATULUJEME ! 

 

Umiestnenia našich „kretovičovcov“ na 4. kole ŽL:

 

1. MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé -30 kg
Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Vanesa Bandurová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
René Pirčák – chlapci 5-7 r. -24 kg
Bruno Plichta – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci +50 kg

AGILITY chlapci 7 r. – René Pirčák

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. A – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová
KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Lucia Sklenková, Elena Horanská, Patrícia Guzejová
KATA ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley, Sarah Kőtelesová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – Lukáš Kysucký, René Pirčák, Sebastián Mišľan
KATA ML. ŽIACI 10-11 r. – Vasil Pirčák, Adam Gubík, Bruno Plichta
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. A – Simona Kulíková, Patrícia Kollárová, Klára Gubová
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Guzejová, Elena Horanská
KUMITE ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley, Sarah Kőtelesová

 

2. MIESTA

KATA

Daniela Dudášová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky
Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 5-7 r.
Vasil Pirčák – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí

KUMITE

Katarína Pirošková – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky -30 kg
Tereza Horanská – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Daniela Dudášová – dievčatá 8-9 r. pokročilé -30 kg
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -40 kg
Vanesa Szelley – st. žiačky 12-13 r. pokročilé +45 kg
Vasil Pirčák – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -40 kg
Ľubomír Radoš – st. žiaci 12-13 r. pokročilí +50 kg
Tomáš Proks – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci +50 kg
Šimon Kačírek – kadeti 14-15 r. +60 kg

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. B – Sofia Kőtelesová, Simona Kulíková, Simona Štesová
KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Ľubomír Radoš, Adam Vereb, Peter Proks
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. B – Sofia Kőtelesová, Rita Kretovičová, Tereza Horanská

 

3. MIESTA

KATA

Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky
Tereza Horanská – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Vanesa Bandurová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Bruno Plichta – chlapci 8-9 r. začiatočníci

KUMITE

Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky +30 kg
Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky +30 kg
Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky -30 kg
Simona Kulíková – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Adam Gubík – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg

 AGILIY chlapci 6 r. – Gašpar Richard

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. C – Daniela Dudášová, Tereza Horanská, Bianka Verebová
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. C – Bianka Verebová, Daniela Dudášová, Katarína Pirošková
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – Sebastián Mišľan, René Pirčák, Lukáš Kysucký, Boris Géci
KUMITE ML. ŽIACI 10-11 r. – Vasil Pirčák, Adam Gubík, Bruno Plichta
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Adam Vereb, Ľubomír Radoš, Tomáš Proks

Podrobné výsledky 4. kola a celej sezóny Žiackej Ligy 2017/2018

Majstrovstvá Slovenskej republiky SENIOROV

Karate Klub Žilina usporiadal Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov jednotlivcov a družstiev 2018 v sobou 14. apríla.

Súťaže sa zúčastnilo 6 našich pretekárov, ktorí potvrdili, že ešte stále patria medzi najlepších na Slovensku.

Vybojovali nám dve strieborné a štyri bronzové medaily.

2. MIESTA

Martin Fedor – KUMITE seniori -84 kg

KUMITE DRUŽSTVO ženy – Viktória Pillárová, Jaroslava Baňasová, Terézia Smetanová

3. MIESTA

Dominik Vančo – KATA seniori

Viktória Pillárová – KUMITE seniorky -61 kg
Terézia Smetanová – KUMITE seniorky -55 kg

KUMITE DRUŽSTVO muži – Martin Fedor, Patrik Tchúr, Ján Füzer