2014/2015

11th WORLD HARASUTO CUP

V dňoch 7.-8. marca 2015 organizovali naši priatelia z poľského klubu Harasuto v poradí už 11. World Harasuto Cup 2015. Na turnaji v Lodži sa predstavilo 1015 karatistov zo 14 krajín, medzi ktorými sa na medailové priečky prebojovali aj naši pretekári.
V prvý deň medzinárodného turnaja sa darilo našim ženám, ktoré priniesli 7 medailí. Na druhý deň mladšia generácia priniesla 3 medaile:

1. miesta:
Viktória Pillárová – kumite ženy -61 kg,
Viktória Pillárová – kumite ženy U21 -61 kg,

2. miesta:
Dominika Kuchárová – kumite ženy -50 kg,
Jaroslava Baňasová – kumite ženy -68 kg,

3. miesta:
Marigona Mehmeti – kumite ženy U21 -55 kg,
Jaroslava Baňasová – kumite ženy U21 -68 kg,
Tereza Smetanová – kumite kadetky -47 kg,
Tatiana Pillárová – kumite kadetky – 54 kg,
Ľubomír Demský – kumite U14 -45 kg,
KUMITE DRUŽSTVO ŽENY – V. Pillárová, M. Mehmeti, J. Baňasová, D. Kuchárová.

Za vzornú športovú reprezentáciu nášho klubu a Východoslovenskej únie karate a bojových umení ďakujeme !

Slovenský pohár detí a žiakov – 2. kolo

Traja naši karatisti sa v nedeľu 8. marca 2015 zúčastnili druhého kola Slovenského pohára detí a žiakov v Komárne. Nikto z nich neobišiel naprázdno a niektorí svojimi výkonmi priniesli dokonca medaily dve:

KATA a KUMITE
1. miesto – Kristián Hudák – KATA
chlapci 6-7 r. začiatočníci;
1. miesto – Šimon Kačírek – KUMITE st. žiaci 10-11 r. +40 kg;

Karate AGILITY
1. miesto – Kristián Hudák – chlapci 7 roční;
1. miesto – Šimon Kačírek – st. žiaci 10 roční;
2. miesto – Norbert Bukovič – ml. žiaci 8 roční.

Majstrovstvá SR seniorov jednotlivcov a družstiev 2015

Včerajších Majstrovstiev Slovenskej republiky SENIOROV jednotlivcov a družstiev v Žiline sa pod „couch-ovskou taktovkou“ Františka Kretoviča zúčastnili Viktória Pillárová, Dominika Kuchárová, Jaroslava Baňasová, Marigona Mehmeti, Lucia Langošová a Erik Benčko. Jedinému zástupcovi našich mužov sa síce nepodarilo získať cenný kov, ale zato každá z našich žien si vybojovala medailovú pozíciu. V celkovom hodnotení sa náš klub umiestnil na 8. mieste.

1. miesto:
Viktória Pillárová – KUMITE ženy -61 kg,

2. miesta:
Dominika Kuchárová -KUMITE ženy -50 kg,
Lucia Langošová – KUMTE ženy -68 kg,

3. miesta:
Jaroslava Baňasová – KUMITE ženy -68 kg,
Marigona Mehmeti – KUMITE ženy -55 kg, 
DRUŽSTVO ŽIEN v zložení Viktória Pillárová, Jaroslava Baňasová a Lucia Langošová

Slovenský pohár detí a žiakov – 1. kolo

Elenka Horanská, Daniel Benko, Dušan Tuchyňa a Šimon Kačírek súťažili v sobotu 14. februára 2015 v Bratislave na 1. kole Slovenského pohára detí a žiakov, kde okrem kategórií KATA a KUMITE pribudla aj nová súťažná disciplína KARATE AGILITY, v podobe prebehnutia presne stanovenej dráhy s prekážkami na čas. Keďže pre našich pretekárov nebola až taká neznáma, umiestnili sa aj v tejto novej disciplíne a samozrejme aj v kumite:

KUMITE
1. miestoElena Horanská – KUMITE dievčatá (6-7 ročné) -28 kg;
3. miestoŠimon Kačírek – KUMITE st. žiaci (10-11 roční) -40 kg;

Karate AGILITY
1. miestoŠimon Kačírek – st. žiaci 10 roční;
2. miestoElena Horanská – dievčatá 7 ročné;
3. miestoDaniel Benko – ml. žiaci 8 roční.

slovensky pohar 1kolo

42. Majstrovstvá Európy EKF, Juniorov & Kadetov & U21 (Zurich)

V dňoch od 6. do 8. februára 2015 prebiehali vo švajčiarskom Zurichu 42. Majstrovstvá Európy EKF kadetov, juniorov a U21, na ktorých sa v silnej konkurencii 947 pretekárov zo 47 štátov zúčastnila aj slovenská reprezentácia a v rámci nej aj naši pretekári Jaroslava Baňasová, Viktória Pillárová, Dominika Kuchárová a Martin Fedor. Košice zastupovali aj Zuzana Schwartzová a Tomáš Fuzer z KK Union. Slovenskí karatisti na týchto majstrovstvách získali 1 zlatú, 4 strieborné a 3 bronzové medaily, čo vystrelilo slovenskú republiku v celkovom hodnotení na 6. miestoTieto medaily sa síce našim pretekárom neušli, ale aj im sa podarili pekné umiestnenia:

Dominika Kuchárovákumite ženy U21 -50 kg
1. kolo: free,
2. kolo: porazila WABER FRANCINE (SUI) 4:0,
3. kolo: prehrala s MORALES_OZUNA GEMA (ESP) 0:5 – Śpanielka postúpila do finále.
1. kolo repasáže: prehrala s RADICEVSKA SARA (MKD) 0:9.
Obsadia tak 7. miesto.

Jaroslava Baňasová – kumite ženy U21 – 68 kg
1. kolo: free,
2. kolo: porazila LATORRE_BANARES MILENA (ESP) 0:0,
3. kolo: prehrala s PEDERSEN KATRINE (DEN) 0:3. Dánka postúpila do finále.
1. kolo repasáže: prehrala so ZARETSKA IRYNA (UKR) 0:8.
Obsadila tak 7. miesto.

Viktória Pillárová – kumite ženy U21 -61 kg
1. kolo: free,
2. kolo: prehrala s LALLO VIOLA (ITA) 1:3. Talianka následne prehrala so Slovinkou.

Martin Fedor – juniori -68 kg
1. kolo: porazil EKMECIC BOGDAN (SRB) 5:0,
2. kolo: porazil VLCEK JAROSLAV (CZE) 2:0,
3. kolo: prehral s REBOULLEAU CLEMENT (FRA) 1:2. Ten prehral v semifinále s Dánom. Maťo tak prišiel o šancu bojovať v repasáži.

 

Medailisti:

1. miesto – Ema Brázdová – Kata kadetky (ŠSK Prievidza)

2. miesto – Dorota Balciarová – Kata ženy U21 (indiv. člen SZK) 
2. miesto – Ina Macejková – Juniorky -48 kg (Katsudo Sabinov)
2. miesto – Julian Enrik Smoliga – Kata kadeti (ŠŠK Bratislava)
2. miesto – Peter Fabian – Kata muži U21 (Goju-Kai Prešov)

3. miesto – Matúš Lieskovský – Kumite muži U21 -75 kg (Rapid Bratislava)
3. miesto – Dominik Imrich – Juniori -55 kg (Iglow Spišská Nová Ves)
3. miesto – Dávid Podsklan – Kumite kadeti -57 kg (Farmex Nitra)

Gratulujeme a všetkým ďakujeme za reprezentáciu !

 

Fotogaléria z fotiek nafotených Dušanou Čiernou (ŠŠK Prievidza) a našimi zverencami:

8. ročník Memoriálu Michala Bozogáňa

 V sobotu 24. januára sme bojovali v silnej konkurencii pretekárov na medzinárodnej súťaži organizovanej košickým karate klubom UNION v kategóriach KUMITE. 8. ročníka Memoriálu Michala Bozogáňa sa zúčastnili aj pretekári z Ukrajiny, Poľska, Maďarska a Rumunska. Z pätnástich našich štartujúcich pretekárov sa medailovo umiestnili títo:

1. miesto:
Tereza Smetanová – kadetky (14-15), -47 kg;

2. miesta:
Viktória Pillárová – ženy (18+), +57 kg;
Stanislav Guzej – ml. žiaci (8-9), +32 kg;
Šimon Kačírek – st. žiaci (10-11), -40 kg;
Samuel Suč – ml. dorci (12-13), +50 kg;

3. miesta:
Lucia Langošová – ženy (18+), +57 kg;
Norbert Bukovič – ml. žiaci (8-9), -28kg;

Majstrovstvá SR ml. dorastencov, kadetov, juniorov a U21

Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších dorastencov, dorastencov (kadetov), juniorov a starších juniorov (U21) včera v Trnave ponúkli veľmi atraktívne zápasy, samozrejme obohatené aj o výkony našich pretekárov. 5 titulov majstrov Slovenska, 2 vicemajsterské tituly a jedno tretie miesto nás v rebríčku zúčastnených klubov vyniesli na štvrtú priečku. V silnej konkurencii slovenskej špičky sa presadili títo „kretovičovci“:


Majsterkami a Majstrom Slovenska sa stali (1. miesta):

Kuchárová Dominika – KUMITE st. juniorky (U21), -50 kg;
Mehmeti Marigona – KUMITE st. juniorky (U21), -61 kg;
Baňasová Jaroslava – KUMITE st. juniorky (U21), -68 kg;
Fedor Martin – KUMITE juniori (16-17), -68 kg;
Kumite TEAM U21 v zložení Dominika Kuchárová, Zuzana Schwartzová, Jaroslava Baňasová a Marigona Mehmeti


Vicemajsterky (2. miesta):

Smetanová Terézia – KUMITE kadetky (14-15), -47 kg;
Pillárová Viktória – KUMITE st. juniorky (U21), -61 kg;


3. miesto:

Tchur Patrik – KUMITE kadeti (14-15), -52 kg;


Za vzornú reprezentáciu nášho klubu ďakujeme
a vyššie spomenutým umiestneným jednotlivcom gratulujeme !!!

Majstrovstvá VÚKABU ml. dorastencov, kadetov, juniorov a U21

Paralelne s 2. kolom Žiackej ligy sa v sobotu uskutočnili aj Majstrovstvá regionálneho zväzu Východoslovenskej únie karate a bojových umení kategórií mladších dorastencov, dorastencov (kadetov), juniorov a starších juniorov (U21). Tu sú medailové umiestnenia našich zverencov:

1. miesta:

Tereza Smetanová – KUMITE kadetky (14-15), -47 kg;
Dominika Kuchárová – KUMITE U21 (18-20), -50 kg;
Viktória Pillárová – KUMITE U21 (18-20), -61 kg;
Jaroslava Baňasová – KUMITE U21 (18-20), -68 kg;
Samuel Suč – KUMITE ml. dorci (12-13), -55 kg;
Patrik Tchúr – KUMITE kadeti (14-15), -52 kg;


2. miesta:

Martin Fedor – KATA juniori (16-17);
Jaroslava Baňasová – KATA U21 (18-20);

Barbora Mendelová – KUMITE ml. dorky (12-13), -45 kg;
Marigona Mehmeti – KUMITE U21 (18-20), -55 kg;
Ľubomír Demský – KUMITE ml. dorci (12-13), -45 kg;
Jakub Dostál – KUMITE ml. dorci (12-13), +55 kg;


3. miesta:

Barbora Mendelová – KATA ml. dorky (12-13);
Tatiana Pillárová – KATA ml. dorky (12-13);
Dominika Kuchárová – KATA U21 (18-20);
Viktória Pillárová – KATA U21 (18-20);

Michaela Leľová – KUMITE ml. dorky (12-13), -50 kg;
Michaela Harničárová – KUMITE ml. dorky (12-13), +55 kg;
Martin Fedor  – KUMITE juniori (16-17); – 68 kg;
Erik Benčko  – KUMITE juniori (16-17); – 68 kg;

2. kolo Žiackej ligy VÚKABU

Ďalšie, v poradí druhé pokračovanie Žiackej ligy VÚKABU a Tatranskej únie, ktoré sa konalo v sobotu 29.11.2014 v Košiciach, sme opäť  „ovládli“ a s celkovým počtom 80 bodov sa náš klub umiestnil na prvom mieste v celkovom hodnotení klubov. Dúfame, že sa nám rovnako, ako na prvých dvoch kolách, bude dariť aj v novom roku, kedy Žiacka liga pokračuje dvoma kolami usporiadanými v Tatranskej únii. Prvenstvo nám svojimi výsledkami zabezpečili títo naši pretekári:

1. miesta:

Patrícia Guzejová, KATA dievčatá 5-7 ročné;
Vanesa Bandurová, KATA dievčatá zač. 8-9 ročné;
Natália Toporková, KATA st. žiačky zač. 12-13 ročné;
Daniel Benko, KATA chlapci 5-7 roční;

Tereza Smetanová, KUMITE kadetky 14-15 ročné, BRH;
Patrícia Guzejová, KUMITE dievčatá 5-7 ročné, BRH;
Ľubomír Radoš, KUMITE chlapci zač. 8-9 roční, +30 kg;


2. miesta:

Elenka Horanská, KATA dievčatá 5-7 ročné;
Kristián Hudák, KATA chlapci 5-7 roční;
Matúš Libák, KATA chlapci zač. 8-9 roční;

Lujza Macková, KUMITE ml. žiačky zač. 10-11 ročné, -40 kg;
Barbora Mendelová, KUMITE st. žiačky pokroč. 12-13 ročné, -45 kg;
Šimon Kačírek, KUMITE ml. žiaci pokroč. 10-11 roční, -40 kg;
Ľubomír Demský, KUMITE st. žiaci pokroč. 12-13 roční, -45 kg;


3. miesta:

Dušan Tuchyňa, KATA chlapci pokroč. 8-9 roční;
Jakub Dostál, KATA st. žiaci pokroč. 12-13 roční;

Tatiana Pillárová, KUMITE kadetky 14-15 ročné, BRH;
Vanesa Szeley, KUMITE ml. žiačky zač. 10-11 ročné, +40 kg;
Vanesa Orzechová, KUMITE st. žiačky zač. 12-13 ročné, +45 kg;
Samuel Martinec, KUMITE ml. žiaci pokroč. 10-11 roční, -40 kg;
Daniel Benko, KUMITE chlapci 5-7 roční, +24 kg;

2. kolo Slovenského pohára kadetov, juniorov a U21

Náš klub v spolupráci s VÚKABU usporiadal v sobotu 22. novembra v Košiciach 2.kolo Slovenského pohára mladších dorastencov, dorastencov (kadetov), juniorov a U21. V silnej konkurencii sa dokázali presadiť aj naši pretekári, ktorí svojimi výkonmi zabezpečili nášmu klubu v celkovom hodnotení 4. miesto spomedzi 38 zúčastnených klubov. Na tatami bojovalo 14 „kretovičovcov“ a my vám prinášame výsledky tých medailovo umiestnených:

1. miesta:
Kuchárová Dominika – KUMITE st. juniorky U21, -50 kg;
Baňasová Jaroslava – KUMITE st. juniorky U21, +68 kg;
Baňasová Jaroslava – KUMITE st. juniorky U21, -68 kg;
Pilarová Viktória – KUMITE st. juniorky U21, -61 kg;
Fedor Martin – KUMITE juniori 16-17, -68 kg;

2. miesta:
Smetanová Terézia – KUMITE kadetky 14-15, -47 kg;
Mehmeti Marigona – KUMITE st. juniorky U21, -61 kg;

3. miesto: Tchur Patrik – KUMITE kadeti 14-15, -52 kg;

 5. miesto: Suč Samuel – KUMITE ml. dorastenci 12-13, -55 kg.