Fotogaléria

LETNÉ SÚSTREDENIE KK KRETOVIČ 2023

Naše letné sústredenie tohto roku bolo pravdepodobne najväčším sústredením karatistov, čo do počtu účastníkov. V dňoch od 13. do 19. augusta sa ho v rekreačnom stredisku Javorná (Drienica) zúčastnilo viac než 150 ľudí.

Okrem členov nášho klubu prišli aj pretekári a tréneri z nemeckého Sen5 karate klubu, troch poľských klubov: Harasuto Lodž, Bushi-do Bydgoszcz a Białostocki Klub Karate a pretekári slovenských klubov: Karate klub Union Košice, Karate klub Snina a Karate klub Slávia UPJŠ Košice.

Karate sme trénovali 3x denne a pomedzi to sme stíhali aj rôzne športové hry a aktivity, kúpať a šmýkať sa v bazénoch, oddýchnuť si vo wellnesse, večer opekať a spievať pri táboráku, variť guláš a tancovať na diskotékach.

Na záver sústredenia deti absolvovali skúšky technickej vyspelosti na vyššie technické stupne, tzv. „páskovanie“. Posledný večer sme vyhlásili 20 najúspešnejších pretekárov nášho klubu v uplynulej súťažnej sezóne 2022/2023.

Za pomoc a podporu pri zorganizovaní ďakujeme mestu Košice, ktoré naše sústredenie podporilo finančnou dotáciou.

www.kosice.sk

 

Naše sústredenie bolo podporené dotáciou z Nadácie EPH.

 

Sústredenie v Poľsku

Na pozvanie trénera Janusza Harasta z klubu Harasuto Lodž pravidelne, každoročne navštevujeme letné sústredenie v Poľsku, ktoré sa tohto roku uskutočnilo v prímorskom meste Puck.

Skúšky technickej vyspelosti VÚKABU

Na konci súťažnej sezóny sa naša mládež postavila pred skúšobných komisárov Slovenského zväzu karate, aby na regionálnych skúškach technickej vyspelosti Východoslovenskej únie karate a bojových umení predviedli, či sú hodní nosiť vyššie „opasky“.

5-členná komisia VÚKABU udelila vyššie technické stupne:

Bandurová Vanesa – 1. KYU
Kőtelesová Sarah – 1. KYU
Szelley Vanesa – 1. KYU
Balucha Vladimír – 1. KYU
Guzej Stanislav – 1. KYU
Kretovič Peter – 1. KYU
Libák Matúš – 1. KYU
Pirčák Vasil – 1. KYU
Radoš Ľubomír – 1. KYU

Gubová Klára – 2. KYU
Guzejová Patrícia – 2. KYU
Horanská Elena – 2. KYU
Kollárová Patrícia – 2. KYU
Kőtelesová Sofia – 2. KYU
Kretovičová Rita – 2. KYU
Bukovič Norbert – 2. KYU
Gubík Adam – 2. KYU
Plichta Bruno – 2. KYU

Gratulujeme !

Bihor Open 2023

V sobotu 10. júna 2023 sme absolvovali spoločnú výpravu s pretekármi Karate klubu UNION do Rumunska, kde našim zverencom velil a kaučoval Vasil Pirčák.
Na tatami sa postavili len piati naši kumiťáci.
Štyria z nich si domov odniesli medailu.

 1. MIESTO
Pirčák René
– kumite 12-13 roční -45 kg

2. MIESTA
Kőtelesová Sofia
– kumite 14-15 ročné +57 kg

Kőtelesová Sarah – kumite 16-17 ročné -58 kg
Kysucký Lukáš – kumite 12-13 roční +50kg

Majstrovstvá GOJU RYU karate 2023

1. MIESTA
Lukáčová Hana – Kata dievčatá 8-9 ročné
Verebová Sára – Kumite dievčatá 14-15 ročné do 47kg
Kollárová Patrícia – Kumite dievčatá 14-15 ročné do 54kg
Gubová Klára – Kumite dievčatá 14-15 ročné nad 61kg
Kőtelesová Sarah – Kumite dievčatá 16-17 ročné do 59kg
Herditzka Vivien – Kumite ženy 18 ročné a staršie do 55kg
Szelley Vanesa – Kumite ženy 18 ročné a staršie do 68kg
Halás Martin – Kumite chlapci 8-9 roční do 30kg
Oros Maxim – Kumite chlapci 8-9 roční do 34kg
Plichta Bruno – Kumite chlapci 14-15 roční do 52kg
Gubík Adam – Kumite chlapci 14-15 roční nad 70kg

2. MIESTA
Sisik Martin – Kata chlapci 6-7 roční
Pirčák René – Kata chlapci 12-13 roční
Plichta Bruno – Kata chlapci 14-15 roční
Libák Matúš – Kata chlapci 16-17 roční
Kysucká Katarína – Kumite dievčatá 8-9 ročné do 32kg
Veliká Michaela – Kumite dievčatá 12-13 ročné do 47kg
Kretovičová Rita – Kumite dievčatá 12-13 ročné nad 52kg
Bandurová Vanesa – Kumite ženy 18 ročné a staršie do 55kg
Berg Matúš – Kumite chlapci 8-9 roční do 26kg
Meňhert Michal – Kumite chlapci 10-11 roční nad 40kg
Pirčák René – Kumite chlapci 12-13 roční do 45kg
Bukovič Norbert – Kumite chlapci 16-17 roční do 68kg
Demský Ľubomír – Kumite muži 18 roční a starší do 67kg

3. MIESTA
Kőtelesová Sarah – Kata dievčatá 16-17 ročné
Sklenková Lucia – Kata ženy 18 ročné a staršie
Szelley Vanesa – Kata ženy 18 ročné a staršie
Veselka Matúš – Kata chlapci 6-7 roční
Pusztai Nicolas – Kata chlapci 8-9 roční
Meňhert Michal – Kata chlapci 10-11 roční
Kysucký Lukáš – Kata chlapci 12-13 roční
Lukáčová Hana – Kumite dievčatá 8-9 ročné do 32kg
Sabová Olívia – Kumite dievčatá 8-9 ročné do 37kg
Rodová Lea – Kumite dievčatá 10-11 ročné nad 40kg
Sisik Martin – Kumite chlapci 6-7 roční do 26kg
Haško Jakub – Kumite chlapci 8-9 roční do 34kg
Pusztai Nicolas – Kumite chlapci 8-9 roční nad 34kg
Šefara Matúš – Kumite chlapci 12-13 roční do 40kg
Géci Boris – Kumite chlapci 12-13 roční do 45kg
Kysucký Lukáš – Kumite chlapci 12-13 roční nad 55kg
Libák Matúš – Kumite chlapci 16-17 roční do 76kg
Radoš Ľubomír – Kumite chlapci 16-17 roční do 76kg

Majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov 2023

Na Majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov, ktoré sa konali v sobotu 27.05.2023 v Poprade sme vypravili 17 nominovaných pretekárov.
Získali sme po dve medaile z každej farby a spomedzi 52 zúčastnených klubov sme sa v medailovom i bodovom rebríčku umiestnili na 6. MIESTE.

MAJSTRI SR

Martin Halás nenašiel premožiteľa medzi 20 bojovníkmi v kategórii KUMITE mladší žiaci 8-9 roční do 30kg a stal sa MAJSTROM Slovenskej republiky.

Michal Meňhert bol najrýchlejší a najprecíznejší na dráhe v kategórii AGILITY chlapci 11 roční a stal sa MAJSTROM Slovenskej republiky.

2. MIESTA
Nicolas Pusztai = KUMITE mladší žiaci 8-9 roční nad 34kg
Michal Meňhert = KUMITE starší žiaci 10-11 roční nad 40kg

3. MIESTA
Dana Šulejová = KUMITE dievčatá 6-7 ročné do 24kg
Martin Macejko = AGILITY chlapci 9 roční

Matúš Veselka = KUMITE chlapci 6-7 roční do 22kg = 5. miesto
Martin Macejko = KUMITE mladší žiaci 8-9 roční do 30kg = 5. miesto
Hana Lukáčová = KATA mladšie žiačky 8-9 ročné = 7. miesto
Maxim Oros = KATA mladší žiaci 8-9 roční = 7. miesto
Dominik Oros = KATA starší žiaci 10-11 roční = 7. miesto

Seminár SEIWAKAI v Lisabone

Grand Prix Žilina 2023

Zo Žiliny sme si priniesli dve
2. MIESTA
Gubík Adam
– KUMITE dorastenci 14-15 rokov nad 70kg
Pirčák René – KUMITE mladší dorastenci 12-13 rokov do 45kg

Slovenský pohár detí a žiakov – 3. kolo

1. MIESTA
Halás Martin – KUMITE mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí
Pusztai Nicolas – KUMITE mladší žiaci 8-9 rokov nad 34kg pokročilí
Meňhert Michal – AGILITY chlapci 11 roční

2. MIESTA
Ronďošová Ela – KATA mladšie žiačky 8-9 rokov pokročilé
Petriláková Adela – KUMITE mladšie žiačky 8-9 rokov do 27kg začiatočníčky
Macejko Martin – KUMITE mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí
Haško Jakub – AGILITY chlapci 9 roční
Halás Martin – AGILITY chlapci 9 roční

3. MIESTA
Macejko Martin – KATA mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
Sabová Olívia – KUMITE mladšie žiačky 8-9 rokov do 37kg začiatočníčky
Perunová Patrícia – KUMITE staršie žiačky 10-11 rokov do 30kg začiatočníčky
Haško Jakub – KUMITE mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg pokročilí
Dubovský Šimon – KUMITE starší žiaci 10-11 rokov do 35kg pokročilí
Beer Matúš – KUMITE starší žiaci 10-11 rokov do 40kg začiatočníci
Petriláková Adela – AGILITY dievčatá 8 ročné
Lukáčová Hana – AGILITY dievčatá 9 ročné
Perunová Patrícia – AGILITY dievčatá 11 ročné
Macejko Martin – AGILITY chlapci 9 roční

2. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAÚK 2022/2023

S našimi najmladšími pretekármi sme zbierali dôležité súťažné skúsenosti na 2. kole Žiackej Ligy v Starej Ľubovni. V kategóriách jednotlivcov a družstiev sme dokopy získali 65 medailí, stali sme sa najúspešnejším klubom tohto 2. kola a zatiaľ stále vedieme rebríček celkového poradia klubov Žiackej Ligy sezóny 2022/2023.

1. MIESTA

KATA
Tomčko Richard – chlapci 6-7 rokov začiatočníci
Halás Martin – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
Basanda Oliver – mladší kadeti 12-13 rokov začiatočníci
KUMITE
Lukáčová Hana – mladšie žiačky 8-9 rokov do 27kg začiatočníčky
Kysucká Katarína – mladšie žiačky 8-9 rokov do 32kg pokročilé
Veliká Michaela – mladšie kadetky 12-13 rokov do 47kg začiatočníčky
Verebová Sára – kadetky 14-15 rokov do 47kg
Kollárová Patrícia – kadetky 14-15 rokov do 54kg
Kőtelesová Sofia – kadetky 14-15 rokov nad 61kg
Halás Martin – mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí
Pusztai Nicolas – mladší žiaci 8-9 rokov nad 34kg pokročilí
Pirčák René – mladší kadeti 12-13 rokov do 45kg pokročilí
Basanda Oliver – mladší kadeti 12-13 rokov do 40kg začiatočníci
Avdeiev Oleksandr – mladší kadeti 12-13 rokov nad 55kg začiatočníci
Gubík Adam – kadeti 14-15 rokov nad 70kg
AGILITY
Kysucká Katarína – dievčatá 9 ročné
Lukáčová Hana – dievčatá 9 ročné
Meňhert Michal – chlapci 11 roční
DRUŽSTVÁ
Kata ml. žiačky 8-9 r. – Kysucká Katarína, Lukáčová Hana, Ronďošová Ela
Kata st. žiaci 10-11 r. – Meňhert Michal, Dubovský Šimon, Oros Dominik
Kumite ml. žiačky 8-9 r. – Kysucká Katarína, Lukáčová Hana, Ronďošová Ela
Kumite kadetky 14-15 r. – Kollárová Patrícia, Kőtelesová Sofia, Verebová Sára
Kumite ml. žiaci 8-9 r. – Macejko Martin, Halás Martin, Haško Jakub

2. MIESTA

KATA
Lukáčová Hana – mladšie žiačky 8-9 rokov začiatočníčky
Kretovičová Rita – mladšie kadetky 12-13 rokov pokročilé
Macejko Martin – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
Avdeiev Oleksandr – mladší kadeti 12-13 rokov začiatočníci
KUMITE
Ronďošová Ela – mladšie žiačky 8-9 rokov do 27kg pokročilé
Balasičová Bianka – mladšie žiačky 8-9 rokov do 32kg pokročilé
Murcková Nina – staršie žiačky 10-11 rokov nad 40kg pokročilé
Oros Dominik – starší žiaci 10-11 rokov do 35kg začiatočníci
AGILITY
Kretovičová Silvia – dievčatá 5 ročné
Petriláková Adela – dievčatá 8 ročné
Halás Martin – chlapci 8 roční
DRUŽSTVÁ
Kata ml. žiaci 8-9 r. – Macejko Martin, Halás Martin, Haško Jakub
Kata ml. kadetky 12-13 r. – Kretovičová Rita, Veliká Michaela, Exlerová Santos Melody Lilly
Kata ml. kadeti 12-13 r. – Pirčák René, Basanda Oliver, Avdeiev Oleksandr
Kata kadetky 14-15 r. – Kollárová Patrícia, Kőtelesová Sofia, Verebová Sára
Kumite st. žiaci 10-11 r. – Meňhert Michal, Dubovský Šimon, Oros Dominik
Kumite ml. kadeti 12-13 r. – Pirčák René, Basanda Oliver, Avdeiev Oleksandr

3. MIESTA

KATA
Balasičová Bianka – mladšie žiačky 8-9 rokov pokročilé
Kysucká Katarína – mladšie žiačky 8-9 rokov pokročilé
Kőtelesová Sofia – kadetky 14-15 rokov
Bazelides Patrik – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
Pusztai Nicolas – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
Meňhert Michal – starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
Oros Dominik – starší žiaci 10-11 rokov začiatočníci
KUMITE
Petriláková Adela – mladšie žiačky 8-9 rokov do 27kg začiatočníčky
Kretovičová Rita – mladšie kadetky 12-13 rokov do 52kg pokročilé
Exlerová Santos Melody Lilly – mladšie kadetky 12-13 rokov do 47kg začiatočníčky
Tomčko Richard – chlapci 6-7 rokov do 30kg
Macejko Martin – mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí
Haško Jakub – mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg pokročilí
Bazelides Patrik – mladší žiaci 8-9 rokov nad 34kg pokročilí
Meňhert Michal – starší žiaci 10-11 rokov do 40kg pokročilí
Dubovský Šimon – starší žiaci 10-11 rokov do 35kg pokročilí
Beer Matúš – starší žiaci 10-11 rokov do 40kg začiatočníci
AGILITY
Šulejová Dana – dievčatá 7 ročné
Balasičová Bianka – dievčatá 9 ročné
Pusztai Nicolas – chlapci 8 roční
Haško Jakub – chlapci 9 roční
Beer Matúš – chlapci 10 roční
DRUŽSTVÁ
Kata ml. žiaci 8-9 r. – Bazelides Patrik, Pusztai Nicolas, Oros Maxim
Kumite ml. kadetky 12-13 r. – Kretovičová Rita, Veliká Michaela, Exlerová Santos Melody Lilly
Kumite ml. žiaci 8-9 r. – Bazelides Patrik, Pusztai Nicolas, Oros Maxim