Autorský archív

covid-19 = ONLINE tréningy cez ZOOM

V súvislosti so šírením koronavírusu a ochorenia COVID-19
a vzhľadom na nové opatrenia vlády a zákaz zhromažďovania, 
NEBUDÚ tréningy v našej karate telocvični realizované od utorka 13.10.2020 vrátane, a to až do odvolania.
 
Keďže sa nám už v prvej jarnej vlne osvedčili tréningy online, budeme pokračovať v trénovaní prostredníctvom ONLINE tréningov cez aplikáciu ZOOM ( kto túto aplikáciu nepozná, je to niečo ako webex, teams, skype a pod.)
 
TRÉNINGY cez ZOOM budú KAŽDÝ pondelok, stredu a piatok a to v časoch:
 
17:00 – 18:00 hod. = začiatočníci
 
18:00 – 19:15 hod. = pokročilí zo skupín B a A spoločne
 
Začíname už v stredu 14.10.2020 !
 

Aplikáciu ZOOM si môžete stiahnuť do svojho mobilu alebo tabletu cez Google Play alebo App Store. Alebo do počítača cez stránku https://zoom.us.
V ZOOM-e je potrebné vytvoriť si konto, alebo sa môžete prihlásiť gmail / google účtom alebo facebook účtom.
Náš klub má predplatený prémiový zoom účet a vzhľadom na to, že my sme organizátorom zoom meetingov, Vy ako hostia nebudete v aplikácii  nijako spoplatnení.

Informácie potrebné na prihlásenie do ZOOM-u budeme posielať najneskôr deň pred tréningom e-mailami z e-mailu karateklubkretovicke@gmail.com.
Taktiež ich zverejníme  v súkromnej skupine „KK Kretovič Košice (členovia)“ na facebooku určenej členom klubu https://www.facebook.com/groups/12177567474, takže ak v nej nie ste, napíšete nám správu na facebooku.
A taktiež ich pošleme v hromadnej skupinovej správe na instagrame, takže ak v tejto skupine nie ste, napíšete nám na instagrame na konto karateklubkretovic

Ku každému jednotlivému Online tréningu budú vždy vygenerované tieto jedinečné údaje:
! NOVÝ link na prihlásenie
! NOVÉ identifikačné číslo meetingu ( Meeting ID ) 
! NOVÉ heslo ( passcode ) 

Tréneri sa pripoja už o 10 minút skôr pred začatím tréningu, aby sme Vás do riadneho začiatku tréningu mohli všetkých schváliť a pridať.

Pravidlá účasti:
– bude Vám postačovať priestor v rámci izby,
– pri prihlasovaní na tréning si zadajte svoje skutočné meno, nie nejakú prezývku, aby sme vedeli, koho na tréning schvaľujeme a pridávame. V opačnom prípade Vás nemusíme schváliť.
– majte zapnutú kameru, aby sme videli ako s nami cvičíte. Ak nebudete mať zapnutú kameru môžeme Vás z tréningu vylúčiť.
– myslite na to, že Vám môžeme hromadne vypnúť mikrofóny, pretože v prípade hromadne zapnutých mikrofónov vzniká hluk, ozveny, a podobne, čo vyrušuje tréning a vysvetľovanie trénerov.
– pripravte si vodu na pitie, v prestávkach na oddych.
– nemusíte mať na sebe „kimono“ ( karate-gi ), môžete mať aj iný športový úbor.

V prípade že viete o niekom, kto je členom nášho klubu a je pravdepodobné, že sa k nemu tento e-mail nedostal, alebo nie je v súkromnej skupine členov na facebooku, alebo o ňom nevieme na instagrame, dajte nám vedieť, aby sme ho mohli pridať a umožniť dostávať informácie o online tréningoch.

Cvičte doma – VIDEÁ

Pripravili sme VIDEÁ, podľa ktorých môžete trénovať aj doma. Na tieto tréningy nepotrebujete veľký priestor a nezaberú ani priveľa času. Tréningy sú určené pre všetky tréningové skupiny:  NÁBOR začiatočníkov + A

Prvé video je určené pre našich najmladších členov z náboru, začiatočníkov, ale aj mierne pokročilých. Vysvetľujeme v ňom ako správne cvičiť základné techniky goju ryu karate – základné bloky, kopy a údery.

Ďalej sú to dva KARDIO tréningy, jeden tréning základných techník karate KIHON a jeden tréning kopov GERI. Kardio tréningy môžu s Vami cvičiť aj rodičia. (otvorte a čítajte ďalej celý článok)

Video súťaž v KATA detí a žiakov

V období obmedzení a preventívnych opatrení vlády SR na zamedzenie šírenia koronavírusu sa koncom mája uskutočnila vôbec prvá VIDEO SÚŤAŽ v kategóriach KATA detí a žiakov.

Zúčastnení pretekári museli natočiť jednu kata na video a následne boli videá nahrané na portál www.sutazekarate.sk, kde si ich pozreli a ohodnotili rozhodcovia Slovenského zväzu karate. 31. mája boli už známe výsledky a umiestnenia.

Naši zverenci získali 5 ZLATÝCH, 4 STRIEBORNÉ a 3 BRONZOVÉ medaily:

1.MIESTA
Kysucká Katarína – dievčatá 6-7 rokov začiatočníčky
Ciglanská Lucia – mladšie žiačky 8-9 rokov začiatočníčky
Verebová Sára – staršie žiačky 10-11 rokov začiatočníčky
Šefara Matúš – mladší žiaci 8-9 rokov začiatočníci
Pirčák René – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí

2.MIESTA
Rodová Lea – dievčatá 6-7 rokov začiatočníčky
Géci Boris – starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
Kysucký Lukáš – starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
Plichta Bruno – starší žiaci 10-11 rokov pokročilí

3.MIESTA
Bušová Eliška – dievčatá 6-7 rokov začiatočníčky
Kretovičová Rita – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Kollárová Patrícia – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé

Všetkým gratulujeme a deťom ďakujeme za účasť a rodičom za pomoc pri natočení videí.

3. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2019/2020

V nedeľu 8. marca 2020 sme v spolupráci s ďalšími košickými klubmi usporiadali tretie kolo Žiackej Ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate. Aj napriek tomu, že to bol posledný deň jarných prázdnin, účasť na súťaži bola vysoká. Iba z nášho klubu sa zúčastnilo 36 „kretovičovcov“.

Spomedzi všetkých zúčastnených klubov sa nám na tomto kole podarilo získať najväčší počet medailí = 70, a z toho aj najväčší počet prvých miest ( 25 x ZLATO18 x STRIEBRO27 x BRONZ ). V hodnotení jednotlivcov a družstiev spoločne sme obsadili najvyššie priečky v rebríčkoch Medailovej i Bodovej štatistiky klubov.

Po doteraz uskutočnených troch kolách Žiackej Ligy sezóny 2019/2020 „kraľujeme“ Medailovej štatistike s počtom medailí 186 ( 66 zlatých49 strieborných71 bronzových ) a v Bodovej štatistike sme na druhom mieste s počtom bodov 367.

1.MIESTA

KATA
Sklenková Lucia – mladšie kadetky 12-13 rokov pokročilé
Pirčák René – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
KUMITE
Kollárová Patrícia – staršie žiačky 10-11 rokov do 35kg pokročilé
Bandurová Vanesa – kadetky 14-15 rokov do 47kg
Kőtelesová Sarah – kadetky 14-15 rokov do 54kg
Pirčák Vasil – mladší kadeti 12-13 rokov do 50kg pokročilí
Géci Boris – starší žiaci 10-11 rokov do 30kg pokročilí
Radoš Ľubomír – kadeti 14-15 rokov do 63kg
Guzej Stanislav – kadeti 14-15 rokov nad 70kg
AGILITY
Kysucká Katarína – dievčatá 6 ročné
Kollárová Patrícia – dievčatá 11 ročné
Halás Martin – chlapci 5 roční
Oros Maxim – chlapci 5 roční
Haško Jakub – chlapci 6 roční
Pirčák René – chlapci 9 roční
Géci Boris – chlapci 10 roční
Kysucký Lukáš – chlapci 10 roční
DRUŽSTVÁ
KATA st. žiačky 10-11 r. – Kollárová Patrícia, Kretovičová
Rita, Kőtelesová Sofia
KATA kadetky 14-15 r. – Bandurová Vanesa, Szelley Vanesa,
Kőtelesová Sarah
KATA ml. žiaci 8-9 r. – Pirčák René, Šefara Matúš, Pavol
Jakub 
KATA st. žiaci 10-11 r. – Plichta Bruno, Kysucký Lukáš, Géci
Boris
KATA ml. kadeti 12-13 r. – Pirčák Vasil, Bukovič Norbert,
Gubík Adam
KUMITE st. žiačky 10-11 r. – Kollárová Patrícia, Kretovičová
Rita, Kőtelesová Sofia, Dudášová Daniela
KUMITE kadetky 14-15 r. – Bandurová Vanesa, Szelley Vanesa,
Kőtelesová Sarah, Váczy Anna (Slávia UPJŠ)
KUMITE st. žiaci 10-11 r. – Plichta Bruno, Kysucký Lukáš, Géci
Boris

2.MIESTA

KATA
Verebová Sára – staršie žiačky 10-11 rokov začiatočníčky
Kollárová Patrícia – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Bandurová Vanesa – kadetky 14-15 rokov
Halás Martin – chlapci 5 rokov
KUMITE
Piekarová Olívia – mladšie žiačky 8-9 rokov do 27kg začiatočníčky
Verebová Sára – staršie žiačky 10-11 rokov do 35kg začiatočníčky
Dudášová Daniela – staršie žiačky 10-11 rokov do 35kg pokročilé
Kretovičová Rita – staršie žiačky 10-11 rokov do 40kg pokročilé
Sklenková Lucia – mladšie kadetky 12-13 rokov do 45kg pokročilé
Guzejová Patrícia – mladšie kadetky 12-13 rokov nad 50kg pokročilé
Šefara Matúš – mladší žiaci 8-9 rokov do 26kg začiatočníci
Pavol Jakub – mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg začiatočníci
Pirčák René – mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí
Plichta Bruno – starší žiaci 10-11 rokov do 35kg pokročilí
AGILITY
Verebová Sára – dievčatá 11 ročné
Macejko Martin – chlapci 6 roční
DRUŽSTVÁ
KATA kadeti 14-15 r. – Guzej Stanislav, Radoš Ľubomír,
Kretovič Peter
KUMITE kadeti 14-15 r. – Guzej Stanislav, Radoš Ľubomír,
Papp Zoltán (Slávia UPJŠ)

3.MIESTA

KATA
Staněková Emília – dievčatá 6-7 rokov začiatočníčky
Piekarová Olívia – mladšie žiačky 8-9 rokov začiatočníčky
Kretovičová Rita – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Kőtelesová Sofia – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Guzejová Patrícia – mladšie kadetky 12-13 rokov pokročilé
Oros Maxim – chlapci 5 rokov
Pavol Jakub – mladší žiaci 8-9 rokov začiatočníci
Kopka Oskar – starší žiaci 10-11 rokov začiatočníci
Kysucký Lukáš – starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
Plichta Bruno – starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
Pirčák Vasil – mladší kadeti 12-13 rokov pokročilí
Bukovič Norbert – mladší kadeti 12-13 rokov pokročilí
KUMITE
Staněková Emília – dievčatá 6-7 rokov do 28kg
Murcková Nina – mladšie žiačky 8-9 rokov nad 37kg začiatočníčky
Kőtelesová Sofia – staršie žiačky 10-11 rokov nad 40kg pokročilé
Szelley Vanesa – kadetky 14-15 rokov nad 54kg
Kopka Oskar – starší žiaci 10-11 rokov do 35kg začiatočníci
Kysucký Lukáš – starší žiaci 10-11 rokov do 35kg pokročilí
Bukovič Norbert – mladší kadeti 12-13 rokov do 45kg pokročilí
Gubík Adam – mladší kadeti 12-13 rokov nad 55kg pokročilí
AGILITY
Ronďošová Ela – dievčatá 6 ročné
Kretovičová Rita – dievčatá 10 ročné
Kőtelesová Sofia – dievčatá 11 ročné
Pavol Lukáš – chlapci 7 roční
DRUŽSTVÁ
KATA ml. žiačky 8-9 r. – Piekarová Olívia, Bušová Eliška,
Ciglanská Lucia
KUMITE ml. žiaci 8-9 r. – Pirčák René, Šefara Matúš, Pavol
Jakub
KUMITE ml. kadeti 12-13 r. – Pirčák Vasil, Bukovič Norbert, Tuchyňa
Dušan, Gubík Adam

Majstrovstvá SR seniorov a Akademické majstrovstvá SR

Na Majstrovstvách seniorov Slovenskej republiky sa podarilo bodovať ostaršenému Ľubomírovi Demskému, ktorý v kategórii kumite seniori do 67 kg vybojoval 3. miesto.

Akademickou majsterkou Slovenskej republiky sa stala naša Viktória Pillárová v kategórii kumite seniorky do 61 kg (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach).

Ďalším, kto sa umiestnil na akademických majstrovstvách Slovenskej republiky bol Patrik Tchúr, ktorý v kategórii kumite seniori do 75 kg získal 3. miesto (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach).

40th GRAND PRIX SLOVAKIA

Z najväčšieho karatistického podujatia na Slovensku – VEĽKEJ CENY SLOVENSKA a jej v poradí jubilejného 40. ročníka sa podarilo v silnej konkurencii veľkého množstva pretekárov presadiť dvom najmladším členom našej výpravy.

Z Bratislavy domov na východ si cenné kovy priniesli: 

1. MIESTO = RENÉ PIRČÁK = kumite 8-9 roční U10 -30 kg

3. MIESTO = LUKÁŠ KYSUCKÝ = kumite 8-9 roční U10 -34 kg

Slovenský pohár detí a žiakov – 1. kolo

1. kolo Slovenského pohára detí a žiakov v Trenčíne nám v nedeľu 16. februára prinieslo 7 medailí a 7. MIESTO v medailovej štatistike spomedzi 54 zúčastnených klubov.

1.MIESTA:
Pirčák René – kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí
Kysucký Lukáš – kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg pokročilí
Plichta Bruno – kumite starší žiaci 10-11 rokov do 35kg pokročilí
Gubová Klára – agility dievčatá 11 ročné
Pirčák René – agility chlapci 9 roční

3.MIESTA:
Kőtelesová Sofia – agility dievčatá 11 ročné
Kysucký Lukáš  – agility chlapci 9 roční

13. Memoriál Michala Bozogáňa

Prvým turnajom, ktorý preveril pretekárov po Vianočných prázdninách, bol už tradične v novom roku konaný Memoriál Michala Bozogáňa. Turnaj organizuje náš priateľ Peter Bozogáň, zakladateľ a šéftréner Karate Klubu Union Košice, a každým rokom sa zvyšuje počet, ale aj kvalita zúčastnených pretekárov.

Na 13. ročníku sa predstavilo skoro 400 súťažiacich z 37 zahraničných i tuzemských klubov. My sme sa s jednou zlatou, jednou striebornou a ôsmymi bronzovými medailami umiestnili v bodovom rebríčku klubov na 7. mieste. 

1. MIESTO
Baňasová Jaroslava
– Kumite seniorky do 61 kg

2. MIESTO
Pirčák René
– Kumite mladší žiaci 8-9 roční do 32 kg

3. MIESTA
Kollárová Patrícia
– Kumite staršie žiačky 10-11 ročné do 35 kg
Gubová Klára – Kumite staršie žiačky 10-11 ročné do 40 kg
Guzejová Patrícia – Kumite mladšie kadetky 12-13 ročné nad 45 kg
Bandurová Vanesa – Kumite kadetky 14-15 ročné do 47 kg
Kysucký Lukáš – Kumite mladší žiaci 8-9 roční do 32 kg
Plichta Bruno – Kumite starší. žiaci 10-11 roční do 35 kg
Demský Ľubomír – Kumite juniori 16-17 roční do 68 kg
Vančo Dominik – Kata seniori

Rebríček bodovej štatistiky zúčastnených klubov

Majstrovstvá SR kadetov, juniorov a U21

V sobotu 7. decembra 2019 sme na Majstrovstvách Slovenskej republiky mladších dorastencov, starších dorastencov, mladších juniorov a starších juniorov U21 v Trnave vybojovali v zápasoch kumite dve zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. V hodnotení klubov sme sa umiestnili na 13. mieste spomedzi 55 zúčastnených klubov.

Norbert Bukovič neprehral ani jeden zápas, získal ZLATÚ medailu a titul MAJSTER SR v kategórii kumite mladší dorastenci 12-13 roční do 45 kg pokročilí.

Vasil Pirčák tesne podľahol až v poslednom zápase vo finále a získal STRIEBORNÚ medailu a titul VICEMAJSTER SR v kategórii kumite mladší dorastenci 12-13 roční do 50 kg pokročilí.

Vanesa Bandurová to dotiahla na BRONZOVÚ medailu v kategórii kumite kadetky 14-15 ročné do 47 kg.

„ZLATÝMI chlapcami“ = MAJSTRAMI SR sa stalo naše družstvo kumite mladších dorastencov 12-13 ročných v zložení: Vasil Pirčák, Norbert Bukovič a hosťujúci Zoltán Papp (Slávia UPJŠ KOŠICE).

Vasil Pirčák si prevzal aj pohár ako víťaz bodovacieho rebríčka kategórií jednotlivcov z dvoch kôl Slovenských pohárov v kategórii kumite mladší dorastenci 12-13 roční do 50 kg pokročilí. Spolu so Zoltánom Pappom mali rovnaký počet bodov (20), a tak boli ocenení víťazi tejto kategórie vlastne dvaja.

2. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2019/2020

V nedeľu 24. novembra 2019 sme v Kežmarku „bojovali“ na 2. kole ŽIACKEJ LIGY Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie. Na súťaž sme prišli s 31 pretekármi a 13 družstvami.

Na tomto druhom kole sme získali v kategóriách jednotlivcov i družstiev dokopy 59 medailí ( 20 zlatých + 12 strieborných + 27 bronzových ), a v medailovej štatistike sme sa umiestnili na 1. MIESTE spomedzi 21 zúčastnených klubov. V bodovej štatistike sme obsadili 2. MIESTO s počtom bodov 111.

V celkovej štatistike z oboch kôl Žiackej ligy zimujeme na 2. MIESTE.

1.MIESTA

KATA
Kretovičová Rita – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Pirčák René – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
Pirčák Vasil – mladší kadeti 12-13 rokov pokročilí
KUMITE
Kollárová Patrícia – staršie žiačky 10-11 rokov do 35kg pokročilé
Guzejová Patrícia – mladšie kadetky 12-13 rokov nad 50kg pokročilé
Bandurová Vanesa – kadetky 14-15 rokov do 47kg
Pirčák René – mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí
Kysucký Lukáš – mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg pokročilí
Plichta Bruno – starší žiaci 10-11 rokov do 35kg pokročilí
Bukovič Norbert – mladší kadeti 12-13 rokov do 45kg pokročilí
Radoš Ľubomír – kadeti 14-15 rokov do 63kg
AGILITY
Kollárová Patrícia – dievčatá 10 ročné
Pavol Lukáš – chlapci 6 roční
Kysucký Lukáš – chlapci 9 roční
Pirčák René – chlapci 9 roční
Géci Boris – chlapci 10 roční
DRUŽSTVÁ
KATA kadetky 14-15 r. – Bandurová Vanesa, Kőtelesová Sarah, Guzejová Patrícia
KATA st. žiačky 10-11 r. – Kollárová Patrícia, Kőtelesová Sofia, Kretovičová Rita
KATA ml. žiaci 8-9 r. – Kysucký Lukáš, Pirčák René, Géci Boris
KUMITE st. žiačky 10-11 r. – Kollárová Patrícia, Kőtelesová Sofia, Kretovičová Rita, Dudášová Daniela

2.MIESTA

KATA
Piekarová Olívia – mladšie žiačky 8-9 rokov začiatočníčky
Kőtelesová Sofia – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Sklenková Lucia – mladšie kadetky 12-13 rokov pokročilé
Šefara Matúš – mladší žiaci 8-9 rokov začiatočníci
Mišľan Sebastián – starší žiaci 10-11 rokov začiatočníci
KUMITE
Staněková Emilia – dievčatá 6-7 rokov do 28kg
Dudášová Daniela – staršie žiačky 10-11 rokov do 35kg pokročilé
Bruothová Lea – mladšie kadetky 12-13 rokov do 40kg pokročilé
Sklenková Lucia – mladšie kadetky 12-13 rokov do 45kg pokročilé
Hanuščalka Jakub – chlapci 6-7 rokov do 26kg
Mišľan Sebastián – starší žiaci 10-11 rokov nad 40kg začiatočníci
Ilčín Jakub – kadeti 14-15 rokov do 63kg

3.MIESTA

KATA
Kollárová Patrícia – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Guzejová Patrícia – mladšie kadetky 12-13 rokov pokročilé
Kőtelesová Sarah – kadetky 14-15 rokov
Hanuščalka Jakub – chlapci 6-7 rokov začiatočníci
Pavol Lukáš – chlapci 6-7 rokov začiatočníci
Kysucký Lukáš – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
Bukovič Norbert – mladší kadeti 12-13 rokov pokročilí
KUMITE
Bušová Eliška – dievčatá 6-7 rokov do 24kg
Rodová Lea – dievčatá 6-7 rokov nad 28kg
Šefara Matúš – mladší žiaci 8-9 rokov do 26kg začiatočníci
Toma Samuel – mladší žiaci 8-9 rokov nad 34kg začiatočníci
Kretovičová Rita – staršie žiačky 10-11 rokov do 40kg pokročilé
Kőtelesová Sofia – staršie žiačky 10-11 rokov nad 40kg pokročilé
Kőtelesová Sarah – kadetky 14-15 rokov do 54kg
Bruoth Adam – mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg začiatočníci
Géci Boris – starší žiaci 10-11 rokov do 30kg pokročilí
Pirčák Vasil – mladší kadeti 12-13 rokov do 50kg pokročilí
AGILITY
Rodová Lea – dievčatá 6 ročné
Dudášová Daniela – dievčatá 11 ročné
DRUŽSTVÁ
KATA st. žiaci 10-11 r. – Plichta Bruno, Mišľan Sebastián, Gubík Adam
KATA ml. kadeti 12-13 r. – Pirčák Vasil, Bukovič Norbert, Tuchyňa Dušan
KATA kadeti 14-15 r. –Kretovič Peter, Ilčín Jakub, Radoš Ľubomír
KUMITE ml. kadetky 12-13 r. – Guzejová Patrícia, Bruothová Lea, Sklenková Lucia
KUMITE kadetky 14-15 r. – Bandurová Vanesa, Kőtelesová Sarah Jessica
KUMITE ml. žiaci 8-9 r. – Kysucký Lukáš, Pirčák René, Géci Boris
KUMITE ml. kadeti 12-13 r. – Pirčák Vasil, Bukovič Norbert, Tuchyňa Dušan
KUMITE kadeti 14-15 r. – Ilčín Jakub, Radoš Ľubomír