Majstrovstvá Východoslovenskej Únie Karate a Bojových Umení detí a žiakov

28 našich najmladších pretekárov vybojovalo v sobotu 6. mája 2017 na MAJSTROVSTVÁCH Východoslovenskej Únie Karate a Bojových Umení detí a žiakov69 cenných kovov v kategóriách agility, kata jednotlivci, kumite jednotlivci, kata družstvá a kumite družstvá.

Získali sme 30 zlatých, 21 strieborných a 18 bronzových medailí!

Ďakujeme všetkým zúčastneným „kretovičovcom“
za excelentnú reprezentáciu nášho klubu !!!

1. miesta:

B DRUŽSTVO KATA ml. žiačky (8-9) – Patrícia Kollárová, Tereza Horanská, Rita Kretovičová
DRUŽSTVO KATA st. žiačky (10-11) – Sarah Kőtelesová, Elena Horanská, Patrícia Guzejová
DRUŽSTVO KATA ml. žiaci (8-9) – Patrik Prúša, Lukáš Kysucký, Bruno Plichta

A DRUŽSTVO KATA st. žiaci (10-11) – Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Dominik Horák
A DRUŽSTVO KUMITE ml. žiačky (8-9) – Elena Horanská, Lea Bruothová, Klára Gubová
DRUŽSTVO KUMITE  st. žiačky (10-11) – Patrícia Guzejová, Lucia Sklenková, Sarah Kőtelesová

Rita Kretovičová – KATA dievčatá zač. (6-7)
Klára Gubová – KATA ml. žiačky zač. (8-9)
Elena Horanská – KATA ml. žiačky (8-9)
Lucia Sklenková – KATA st. žiačky zač. (10-11)

Patrícia Kollárová – KUMITE ml. žiačky zač. -27kg (8-9)
Simona Kulíková – KUMITE ml. žiačky zač. -37kg (8-9)
Elena Horanská – KUMITE ml. žiačky +37kg (8-9)
Sarah Kőtelesová – KUMITE st. žiačky zač. -40kg (10-11)
Lucia Sklenková – KUMITE st žiačky zač. -35kg (10-11)
Patrícia Guzejová – KUMITE st. žiačky pokroč. +40kg (10-11)
Bruno Plichta – KUMITE ml. žiaci zač. -26kg (8-9)
Norbert Bukovič – KUMITE st. žiaci pokroč. -35kg (10-11)

Klára Gubová – agility dievčatá (8)
Simona Kulíková – agility dievčatá (8)
Elena Horanská – agility dievčatá (9)
Petra Bačová – agility dievčatá (10)
Patrícia Guzejová – agility dievčatá (10)
Sarah Kőtelesová – agility dievčatá (11)
René Pirčák – agility chlapci (6)
Lukáš Kysucký – agility chlapci (7)
Jozef Zohn – agility chlapci (9)
Dominik Horák – agility chlapci (9)
Vasil Pirčák – agility chlapci (10)
Adam Krajňák – agility chlapci (11)

2. miesta:

B DRUŽSTVO KATA ml. žiačky (8-9) – Lea Bruothová, Sofia Kőtelesová, Klára Gubová

B DRUŽSTVO KUMITE ml. žiačky (8-9) – Simona Kulíková, Patrícia Kollárová, Sofia Kőtelesová
DRUŽSTVO KUMITE ml. žiaci (8-9) – Bruno Plichta, Patrik Prúša, Dominik Horák

Sofia Kőtelesová – KATA ml. žiačky zač. (8-9)
Patrícia Guzejová – KATA st. žiačky pokroč. (10-11)
Patrik Prúša – KATA ml. žiaci zač. (8-9)
Dominik Horák – KATA ml. žiaci pokroč. (8-9)
Adam Krajňák – KATA st. žiaci zač. (10-11)

Tereza Horanská – KUMITE dievčatá +28kg (6-7)
Lea Bruothová – KUMITE ml. žiačky zač. -32kg (8-9)
Sofia Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky zač. -37kg (8-9)
Petra Bačová – KUMITE st. žiačky zač. -35kg (10-11)
Adam Krajňák – KUMITE st.žiaci zač. -35kg (10-11)

Rita Kretovičová – agility dievčatá (7)
Simona Štesová – agility dievčatá (8)
Sofia Kőtelesová – agility dievčatá (8)
Lea Bruothová – agility dievčatá (9)
Lucia Sklenková – agility dievčatá (10)
Patrik Prúša – agility chlapci (8)
Adam Gubík – agility chlapci (9)
Norbert Bukovič – agility chlapci (10)

3. miesta:

B DRUŽSTVO KATA st. žiaci (10-11) – Dušan Tuchyňa, Ľubomír Radoš, Adam Krajňák

DRUŽSTVO KUMITE st. žiaci (10-11) – Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Ľubomír Radoš

Tereza Horanská – KATA dievčatá zač. (6-7)
Lea Bruothová – KATA ml. žiačky zač. (8-9)
Lukáš Kysucký – KATA chlapci zač. (6-7)
René Pirčák – KATA chlapci zač. (6-7)
Vasil Pirčák – KATA st. žiaci pokroč. (10-11)

Simona Štesová – KUMITE ml. žiačky zač. -27kg (8-9)
Maruška Kozáková – KUMITE st. žiačky zač. +40kg (10-11)
René Pirčák – KUMITE chlapci -22kg (6-7)
Dominik Horák – KUMITE ml. žiaci pokroč. -34kg (8-9)
Adam Gubík – KUMITE ml. žiaci zač. +34kg (8-9)
Patrik Prúša – KUMITE ml. žiaci zač. +34kg (8-9)
Vasil Pirčák – KUMITE st. žiaci pokroč. -35kg (10-11)

Tereza Horanská – agility dievčatá (7)
Patrícia Kollárová – agility dievčatá (8)
Maruška Kozáková – agility dievčatá (11)
Bruno Plichta – agility chlapci (8)

4. kolo Žiackej ligy VÚKABU a TAUKA 2016/2017

Sezónu 2016/2017 ŽIACKEJ LIGY Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate ukončilo posledné 4. kolo, ktoré usporiadal klub ŠKM-KK Stará Ľubovňa v nedeľu 24.4.2017. Práve tento domáci klub sa stal najúspešnejším klubom posledného 4. kola Žiackej ligy.

My sme však tiež nezaháľali a v Starej Ľubovni sme získali 42 medailí (12 zlatých, 9 strieborných a 20 bronzových). V celkovom hodnotení klubov v celej sezóne Žiackej ligy 2016/2017 sme nazbierali 304 bodov, čo je rovnaký počet bodov ako mal aj klub Junior Prešov, avšak my sme za celú sezónu vybojovali viac zlatých medailí (50), a to nás titulovalo za celkového víťaza Žiackej ligy 2016/2017.

!!! Ďakujeme všetkým naším najmenším a najmladším pretekárom za vzornú reprezentáciu
s vynikajúcimi výsledkami, taktiež naším trénerom a kaučom,
a v neposlednom rade všetkým organizátorom a usporiadateľom súťaží Žiackej ligy,
rodičom, priateľom a fanúšikom klubu !!!

Taktiež gratulujeme klubom na ďalších pódiových umiestneniach,
a to druhému Junioru Prešov a tretiemu ŠKM-KK Stará Ľubovňa.

Výsledky našich zverencov na 4. kole Žiackej Ligy 2016/2017:

1. miesta:

DRUŽSTVO A KATA dievčatá (8-9 r.) – Sofia Kőtelesová, Lea Bruothová, Tereza Horanská
DRUŽSTVO KATA ml. žiačky (10-11 r.) – Sarah Kőtelesová, Elena Horanská, Patrícia Guzejová DRUŽSTVO A KATA chlapci (8-9 r.)  – Dominik Horák, Bruno Plichta, Patrik Prúša

DRUŽSTVO KATA ml. žiaci (10-11 r.) – Matúš Libák, Vasil Pirčák, Norbert Bukovič

DRUŽSTVO KUMITE dievčatá (8-9 r.) – Elena Horanská, Lea Bruothová, Sofia Kőtelesová

Sofia Kőtelesová – KATA dievčatá začiatoč. (8-9 r.)
Elena Horanská – KATA dievčatá pokroč. (8-9 r.)
Patrícia Guzejová – KATA ml. žiačky pokroč. (10-11 r.)

Tereza Horanská – KUMITE deti dievčatá +24kg (5-7 r.)
Ľubomír Demský – KUMITE kadeti -60kg (14-15 r.)

Rita Kretovičová – agility dievčatá (7 r.)
Lukáš Kysucký – agility chlapci (7 r.)

2. miesta:

DRUŽSTVO KUMITE ml. žiačky (10-11 r.) – Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová, Lucia Sklenková

Lucia Sklenková – KATA ml. žiačky začiatoč. (10-11 r.)
Vanesa Bandurová – KATA st. žiačky pokroč. (12-13 r.)

Elena Horanská – KUMITE dievčatá pokroč. +30kg (8-9 r.)
Sarah Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky začiatoč. -40kg (10-11 r.)
Dominik Horák – KUMITE chlapci pokroč. +30kg (8-9 r. )
Norbert Bukovič – KUMITE ml. žiaci pokroč. -35kg (10-11 r.)
Adam Vereb – KUMITE st. žiaci začiatoč. +50kg (12-13 r.)

René Pirčák – agility chlapci (6 r.)

3. miesta:

DRUŽSTVO KATA B dievčatá (8-9 r.) – Daniela Dudášová, Simona Štesová, Rita Kretovičová
DRUŽSTVO KATA B chlapci (8-9 r.) – Ján Marušin, Lukáš Kysucký, René Pirčák

Rita Kretovičová – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Tereza Horanská – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Lea Bruothová – KATA dievčatá začiatoč. (8-9 r.)
Sarah Kőtelesová – KATA ml. žiačky začiatoč. (10-11 r.)
Lukáš Kysucký – KATA deti chlapci (5-7 r.)
Patrik Prúša – KATA chlapci začiatoč. (8-9 r.)
Dominik Horák – KATA chlapci pokroč. (8-9 r.)
Stanislav Guzej – KATA st. žiaci pokroč. (12-13 r.)

Lea Bruothová – KUMITE dievčatá začiatoč. -30kg (8-9 r.)
Sofia Kőtelesová – KUMITE dievčatá začiatoč. +30kg (8-9 r.)
Lucia Sklenková – KUMITE ml. žiačky začiatoč. -35kg (10-11 r.)
Patrícia Guzejová – KUMITE ml. žiačky pokroč. +40kg (10-11 r.)
Vanesa Bandurová – KUMITE st. žiačky pokroč. -40kg (12-13 r.)
René Pirčák – KUMITE deti chlapci -24kg (5-7 r.)
Patrik Prúša – KUMITE chlapci začiatoč. +30kg (8-9 r.)
Adam Krajňák – KUMITE ml. žiaci začiatoč. -35kg (10-11 r.)
Vasil Pirčák – KUMITE ml. žiaci pokroč. -35kg (10-11 r.)
Šimon Kačírek – KUMITE st. žiaci pokroč. +50kg (12-13 r.)

13th HARASUTO CUP

Už v poradí trinásty ročník turnaja Harasuto Cup s medzinárodnou účasťou sa uskutočnil v sobotu 8. a nedeľu 9. apríla v poľskom meste Lódž. Tohto prestížneho turnaja klubu Harasuto sa pravidelne zúčastňujú aj naši karatisti, ktorí cestovali za súbojmi práve na druhý turnajový deň – nedeľu.
Reprezentovali nás títo „kretovičovci“: Elenka Horanská, Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley, Vasil Pirčák, Ľubomír Radoš, Ľubomír Demský a Šimon Kačírek, ktorému sa ako jedinému podarilo umiestniť na striebornom stupni víťazov v kategórii KUMITE 12-13 roční +55 kg. 

Gratulujeme Šimon a ďakujeme! 

Majstrovstvá SR seniorov

Včera sme cestovali na Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov do Galanty.
Náš klub reprezentovali samé ženy: Viky Pillárová, Jarka Baňasová a ostaršená Terka Smetanová.

Vybojovať medailu medzi jednotlivcami sa podarilo len Viktórii Pillárovej,
ktorá v kategórii KUMITE seniorky do 68kg obsadila tretie bronzové pódiové umiestnenie.

Do súbojov sme postavili aj družstvo žien, do ktorého sme si okrem
vyššie menovaných prizvali aj Zuzku Schwartzovú z KK UNION Košice.
Naše ženy o postup do finále zdolali družstvo CMK Banská Bystrica,
no vo finále podľahli tímu TJ Rapid Bratislava a domov si odniesli strieborné medaile.

3. kolo Slovenského pohára detí a žiakov

Stará Ľubovňa hostila v sobotu 1. apríla detí a žiakov na 3. kole Slovenského pohára. Súťaže sa zúčastnilo vyše 450 pretekárov.
Náš klub zastupovalo 20 „kretovičovcov“, ktorým sa podarilo priniesť do Košíc 14 medailí.
V bodovom hodnotení klubov sme sa vďaka tomu umiestnili na 7. mieste z celkového počtu 48 zúčastnených klubov.

1.miesta:

Elena Horanská – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. +37kg pokročilé

Rita Kretovičová – Agility dievčatá 7 r.
Lukáš Kysucký – Agility chlapci 7 r.

2.miesta:

Lucia Sklenková – KATA st. žiačky 10-11 r. začiatočníčky

Adam Krajňák – KUMITE st. žiaci 10-11 r. -30kg začiatočníci

Sarah Kőtelesová – Agility dievčatá 11 r.
Norbert Bukovič
 – Agility chlapci 10 r.

Vasil Pirčák – Agility chlapci 10 r.

3.miesta:

Sofia Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. -37kg začiatočníčky
Sarah Kőtelesová – KUMITE st. žiačky 10-11 r. -35kg začiatočníčky
Lucia Sklenková – KUMITE st. žiačky 10-11 r. -35kg začiatočníčky

Klára Gubová – Agility dievčatá 8 r.
Tereza Horanská – Agility dievčatá 7 r.
Sofia Kőtelesová – Agility dievčatá 8 r.

37th GRAND PRIX SLOVAKIA

Uplynulý víkend sme súťažili na dvojdňovom prestížnom a náročnom turnaji, obsadenom kvalitnými pretekármi z 21 štátov. V poradí už 37. Veľkej ceny Slovenska sa zúčastnilo 1469 pretekárov, v 1909 štartoch.
Vo veľmi silnej konkurencii sa pokúšalo v sobotu aj v nedeľu presadiť 15 našich pretekárov , ale podarilo sa to až v nedeľu dvom našim „kumiťákom“. Obaja si odniesli nielen cenné skúsenosti, ale ja bronzové medaily:

Terezka Horanská
KUMITE dievčatá 6-7 ročné +28 kg

a

Vasil Pirčák
KUMITE chlapci 10-11 roční -35 kg

Všetkým našim pretekárom ďakujeme za účasť a dvom medailistom srdečne gratulujeme !

3. kolo Žiackej ligy VÚKABU a TAUKA 2016/2017

Aj tretie kolo Žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate sezóny 2016/2017 sme usporiadali spolu s ďalšími košickými klubmi v metropole východného Slovenska. V sobotu 18. marca 2017 sa v športovej hale na SOŠ Železničnom predstavilo 27 detí z nášho klubu a podarilo sa im získať spolu 40 medailí: 11x prvé miesto, 13x druhé miesto a  16x tretie miesto.
Naďalej tak ostávame po treťom kole Žiackej ligy 2016/2017 na druhom mieste v celkovom hodnotení klubov s 230 bodmi a už sa tešíme na posledné štvrté kolo v Starej Ľubovni.

1. miesta:

Družstvo A KATA dievčatá (8-9 r.) – Sofia Kőtelesová, Patrícia Kollárová, Klára Gubová
Družstvo KATA ml. žiačky (10-11 r.) – Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Sarah Kőtelesová
Družstvo A KATA ml. žiaci (10-11 r.) – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Dominik Horák
Elena Horanská – KATA dievčatá pokr. (8-9 r.)

Družstvo KUMITE dievčatá (8-9) – Elena Horanská, Patrícia Kollárová, Klára Gubová
Terézia Horanská – KUMITE deti dievčatá +24kg (5-7 r.)
Elena Horanská – KUMITE dievčatá pokr. +30kg (8-9 r.)
Sarah Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky zač. -35kg (10-11 r.)
Norbert Bukovič – KUMITE ml. žiaci pokr. -35kg (10-11 r.)

Rita Kretovičová – AGILITY dievčatá (7 r.)
René Pirčák – AGILITY chlapci (6 r.)

2. miesta:

Družstvo B KATA dievčatá (8-9 r.) – Lea Bruothová, Terézia Horanská, Rita Kretovičová
Družstvo B KATA ml. žiaci (10-11 r.) – Adam Krajňák, Dušan Tuchyňa, Ľubomír Radoš
Terézia Horanská – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Klára Gubová – KATA dievčatá zač. (8-9 r.)
Lucia Sklenková – KATA ml. žiačky zač. (10-11 r.)

Družstvo KUMITE ml. žiačky (10-11 r.) – Sarah Kőtelesová, Patrícia Guzejová, Lucia Sklenková
Sofia Kőtelesová – KUMITE dievčatá zač. +30kg (8-9 r.)
Lucia Sklenková – KUMITE ml. žiačky zač. -35kg (10-11 r.)
Michaela Danková – KUMITE ml. žiačky zač. +40kg (10-11 r.)
Vanesa Bandurová – KUMITE st. žiačky pokr. -40kg (12-13 r.)
Ľubomír Demský – KUMITE kadeti -60kg (14-15 r.)

Terézia Horanská – AGILITY dievčatá (7 r.)
Lukáš Kysucký – AGILITY chlapci (7 r.)

3. miesta:

Rita Kretovičová – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Patrícia Kollárová – KATA dievčatá zač. (8-9 r.)
Sarah Kőtelesová – KATA ml. žiačky zač. (10-11 r.)
Patrícia Guzejová – KATA ml. žiačky pokr. (10-11 r.)
Dominik Horák – KATA chlapci pokr. (8-9 r.)

Družstvo A KUMITE ml. žiaci (10-11 r.) – Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš, Vasil Pirčák
Družstvo B KUMITE ml. žiaci (10-11 r.) – Adam Vereb, Dušan Tuchyňa, Adam Krajňák
Rita Kretovičová – KUMITE deti dievčatá -24kg (5-7 r.)
Lea Bruothová – KUMITE dievčatá zač. -30kg (8-9 r.)
Patrícia Guzejová – KUMITE ml. žiačky pokr. +40kg (10-11 r.)
Tatiana Pillárová – KUMITE kadetky +50kg (14-15 r.)
René Pirčák – KUMITE deti chlapci -24kg (5-7 r.)
Dominik Horák – KUMITE chlapci pokr. +30kg (8-9 r.)
Adam Krajňák – KUMITE ml. žiaci zač. -35kg (10-11 r.)
Adam Vereb – KUMITE ml. žiaci zač. +40kg (10-11 r.)
Ľubomír Radoš – KUMITE ml.žiaci pokr. +40kg (10-11 r.)

Ďakujeme každému, kto sa na tomto úspechu podieľal,
hlavne pretekárom, trénerom a rodičom!

2. kolo Slovenského pohára detí a žiakov

V sobotu 4. marca sme zápolili na druhom kole Slovenského pohára detí a žiakov v Šuranoch. Naši najmladší pretekári odtiaľ priniesli dokopy 15 medailí.

1. miesta:

Vasil Pirčák – KUMITE st. žiaci 10-11 r.  -35kg pokročilí

Rita Kretovičová – Agility dievčatá 7 r.

2. miesta:

Lea Bruothová – Agility dievčatá 9 r.
Sarah Jessica Kőtelesová – Agility dievčatá 11 r.
Norbert Bukovič – Agility chlapci 10 r.
Dominik Horák – Agility chlapci 8 r.

Lukáš Kysucký – Agility chlapci 7 r.
Vasil Pirčák – Agility chlapci 10 r.

3. miesta:

Rita Kretovičová – KATA dievčatá 6-7 r. začiatočníčky
Lucia Sklenková – KATA st. žiačky 10-11 r. začiatočníčky
Sarah Jessica Kőtelesová – KATA st. žiačky 10-11 r. začiatočníčky

Sofia Elli Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. -37kg začiatočníčky
Lea Bruothová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. -32kg začiatočníčky
Elena Horanská – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. +37kg pokročilé

Sofia Elli Kőtelesová – Agility dievčatá 8 r.

2. spoločný tréning kumite VÚKABU a TAUKA

Už druhý spoločný tréning mládeže vo veku od 6 do 12 rokov zameraný na KUMITE usporiadali Východoslovenská únia karate a bojových umení v spolupráci s Tatranskou úniou karate v sobotu 25. februára
v športovej hale na SOŠ Železničná, ul. Palackého 14 v Košiciach. Opäť prišlo približne 60 zápaseniachtivých pretekárov.

 

BRONZOVÁ VIKTÓRIA na Majstrovstvách Európy

Nedeľa 19. februára 2017 sa navždy úspešne zapísala do histórie nášho klubu. „Naša“ Viktória Pillárová na Majstrovstvách Európy kadetov, juniorov a st. juniorov (U21) v bulharskom hlavnom meste Sofia vykumitila pre Slovensko BRONZOVÚ MEDAILU v kategórii U21 -68 kg.

Turnaja sa zúčastnilo 1186 pretekárov z 50 krajín Európy.
Slovensko obsadilo 6. miesto v celkovom hodnotení krajín.

V prvom kole Viky porazila  O Brien Emelye z Anglicka jednoznačným výsledkom 6:0.
V druhom kole zdolala nórku Hilton Adrine výsledkom 1:0.
V treťom kole Viky podľahla 0:3 pretekárke Ribeiro Flavia z Portugalska.
Tá ju však potiahla do repasáže, v ktorej v prvom kole zvíťazila nad reprezentantkou Luxemburska Zantis Laura za stavu 0:0.
Následne v boji už o tretie miesto neostala Viktória významu svojho mena nič dlžná a s pretekárkou Orana Fortesa z Kosova zvíťazila bronzovým výsledkom výsledkom 8:2.

Bronzovú medailu nám Viky prišla ukázať hneď na pondelkové tréningy, deň po tomto skvelom úspechu.

Jej bronz prispel k celkovej medailovej bilancii Slovenska, ktoré si po troch turnajových dňoch prinieslo 2 zlaté, 1 striebornú a 3 bronzové medaily:

1. miesto – Dominika Veisová – kumite juniorky -48 kg
1. miesto – Adi Gyurík – kumite juniori -76 kg
2. miesto – Ema Brázdová – kata juniorky
3. miesto – Nina Hlaváčková – kata kadetky
3. miesto – Dávid Maroši – kumite kadeti -63 kg
3. miesto – Viktória Pillárová – kumite U21 – 68 kg
5. miesto – Rebecca Cichrová – kumite U21 – 50 kg
5. miesto – Ina Macejková – kumite U21 – 55 kg
5. miesto – Julian Enrik Smoliga – kata juniori
5. miesto – Mercedes Nehilová – kumite kadetky +54 kg
5. miesto – Daniel Bagita – kumite kadeti -70 kg
5. miesto – KATA TEAM kadetky juniorky
9. miesto – Matej Hajdu – kumite juniori -61 kg
9. miesto – Dominik Imrich – kumite U21 -60 kg

Viktórii a všetkým ostatným slovenským medailistom SRDEČNE BLAHOŽELÁME !!!
… a všetkým reprezentantom ďakujeme za úžasnú reprezentáciu Slovenska !!!

Za vyhotovenie a dodanie fotografií z ME ďakujeme autorkám Nikole Jakubechovej a Dušane Čiernej z ŠŠK Prievidza: