Záleží nám na vašom zdraví

Do nášho „dojo“ sme zadovážili štyri nepriame GERMICÍDNE ŽIARIČE, ktoré aj za prítomnosti osôb umožňujú sterilizovať vzduch ventiláciou, a zneškodňujú tak mikroorganizmy.


Rovnaké alebo podobné sa používajú aj v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach.


Títo naši noví „pomocníci“ v telocvični ostanú slúžiť, aj keď pandémia pominie.

SEIWAKAI online tréning

Aj naši majstri majú svojich majstrov, učiteľov a trénerov.

Každý rok v októbri sme chodievali na víkendový medzinárodný seminár medzinárodnej organizácie Goju Ryu Karate-Do SEIWAKAI do Londýna. Tohto roku sme sa kvôli pandémii koronavírusu museli uspokojiť s tréningami na diaľku.

Na prelome októbra a novembra sme sa zúčastnili dvoch online tréningov s majstrom Hanshi Seiichi Fujiwarom.

Medzinárodná organizácia Goju Ryu Karate-Do SEIWAKAI je najväčšou organizáciou Japan Karatedo Federation Goju-Kai. Náš klub a naši tréneri sú ich členmi.

Letné Sústredenie KK Kretovič Košice 2020

Ďakujeme za podporu prezidentovi SZK, pánovi Danielovi Liškovi a trénerom, bez ktorých si už letné sústredenie ani nevieme predstaviť: Júlia Raabová, Janusz Harast, Michal Merga, Daniel Potoma, Peter Kretovič, Ľubomír Rabík, Radovan Vaško, Andrej Galanda, Miroslav Nosáľ a Tatiana Pillárová.

 

Naše sústredenie dotáciou finančne podporilo Mesto KOŠICE a SPP.

Vyhodnotenie projektu Letné Sústredenie KK Kretovič 2020

Cvičte doma – VIDEÁ

Pripravili sme VIDEÁ, podľa ktorých môžete trénovať aj doma. Na tieto tréningy nepotrebujete veľký priestor a nezaberú ani priveľa času. Tréningy sú určené pre všetky tréningové skupiny:  NÁBOR začiatočníkov + A

Prvé video je určené pre našich najmladších členov z náboru, začiatočníkov, ale aj mierne pokročilých. Vysvetľujeme v ňom ako správne cvičiť základné techniky goju ryu karate – základné bloky, kopy a údery.

Ďalej sú to dva KARDIO tréningy, jeden tréning základných techník karate KIHON a jeden tréning kopov GERI. Kardio tréningy môžu s Vami cvičiť aj rodičia. (otvorte a čítajte ďalej celý článok)

Video súťaž v KATA detí a žiakov

V období obmedzení a preventívnych opatrení vlády SR na zamedzenie šírenia koronavírusu sa koncom mája uskutočnila vôbec prvá VIDEO SÚŤAŽ v kategóriach KATA detí a žiakov.

Zúčastnení pretekári museli natočiť jednu kata na video a následne boli videá nahrané na portál www.sutazekarate.sk, kde si ich pozreli a ohodnotili rozhodcovia Slovenského zväzu karate. 31. mája boli už známe výsledky a umiestnenia.

Naši zverenci získali 5 ZLATÝCH, 4 STRIEBORNÉ a 3 BRONZOVÉ medaily:

1.MIESTA
Kysucká Katarína – dievčatá 6-7 rokov začiatočníčky
Ciglanská Lucia – mladšie žiačky 8-9 rokov začiatočníčky
Verebová Sára – staršie žiačky 10-11 rokov začiatočníčky
Šefara Matúš – mladší žiaci 8-9 rokov začiatočníci
Pirčák René – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí

2.MIESTA
Rodová Lea – dievčatá 6-7 rokov začiatočníčky
Géci Boris – starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
Kysucký Lukáš – starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
Plichta Bruno – starší žiaci 10-11 rokov pokročilí

3.MIESTA
Bušová Eliška – dievčatá 6-7 rokov začiatočníčky
Kretovičová Rita – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Kollárová Patrícia – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé

Všetkým gratulujeme a deťom ďakujeme za účasť a rodičom za pomoc pri natočení videí.

3. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2019/2020

V nedeľu 8. marca 2020 sme v spolupráci s ďalšími košickými klubmi usporiadali tretie kolo Žiackej Ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate. Aj napriek tomu, že to bol posledný deň jarných prázdnin, účasť na súťaži bola vysoká. Iba z nášho klubu sa zúčastnilo 36 „kretovičovcov“.

Spomedzi všetkých zúčastnených klubov sa nám na tomto kole podarilo získať najväčší počet medailí = 70, a z toho aj najväčší počet prvých miest ( 25 x ZLATO18 x STRIEBRO27 x BRONZ ). V hodnotení jednotlivcov a družstiev spoločne sme obsadili najvyššie priečky v rebríčkoch Medailovej i Bodovej štatistiky klubov.

Po doteraz uskutočnených troch kolách Žiackej Ligy sezóny 2019/2020 „kraľujeme“ Medailovej štatistike s počtom medailí 186 ( 66 zlatých49 strieborných71 bronzových ) a v Bodovej štatistike sme na druhom mieste s počtom bodov 367.

1.MIESTA

KATA
Sklenková Lucia – mladšie kadetky 12-13 rokov pokročilé
Pirčák René – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
KUMITE
Kollárová Patrícia – staršie žiačky 10-11 rokov do 35kg pokročilé
Bandurová Vanesa – kadetky 14-15 rokov do 47kg
Kőtelesová Sarah – kadetky 14-15 rokov do 54kg
Pirčák Vasil – mladší kadeti 12-13 rokov do 50kg pokročilí
Géci Boris – starší žiaci 10-11 rokov do 30kg pokročilí
Radoš Ľubomír – kadeti 14-15 rokov do 63kg
Guzej Stanislav – kadeti 14-15 rokov nad 70kg
AGILITY
Kysucká Katarína – dievčatá 6 ročné
Kollárová Patrícia – dievčatá 11 ročné
Halás Martin – chlapci 5 roční
Oros Maxim – chlapci 5 roční
Haško Jakub – chlapci 6 roční
Pirčák René – chlapci 9 roční
Géci Boris – chlapci 10 roční
Kysucký Lukáš – chlapci 10 roční
DRUŽSTVÁ
KATA st. žiačky 10-11 r. – Kollárová Patrícia, Kretovičová
Rita, Kőtelesová Sofia
KATA kadetky 14-15 r. – Bandurová Vanesa, Szelley Vanesa,
Kőtelesová Sarah
KATA ml. žiaci 8-9 r. – Pirčák René, Šefara Matúš, Pavol
Jakub 
KATA st. žiaci 10-11 r. – Plichta Bruno, Kysucký Lukáš, Géci
Boris
KATA ml. kadeti 12-13 r. – Pirčák Vasil, Bukovič Norbert,
Gubík Adam
KUMITE st. žiačky 10-11 r. – Kollárová Patrícia, Kretovičová
Rita, Kőtelesová Sofia, Dudášová Daniela
KUMITE kadetky 14-15 r. – Bandurová Vanesa, Szelley Vanesa,
Kőtelesová Sarah, Váczy Anna (Slávia UPJŠ)
KUMITE st. žiaci 10-11 r. – Plichta Bruno, Kysucký Lukáš, Géci
Boris

2.MIESTA

KATA
Verebová Sára – staršie žiačky 10-11 rokov začiatočníčky
Kollárová Patrícia – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Bandurová Vanesa – kadetky 14-15 rokov
Halás Martin – chlapci 5 rokov
KUMITE
Piekarová Olívia – mladšie žiačky 8-9 rokov do 27kg začiatočníčky
Verebová Sára – staršie žiačky 10-11 rokov do 35kg začiatočníčky
Dudášová Daniela – staršie žiačky 10-11 rokov do 35kg pokročilé
Kretovičová Rita – staršie žiačky 10-11 rokov do 40kg pokročilé
Sklenková Lucia – mladšie kadetky 12-13 rokov do 45kg pokročilé
Guzejová Patrícia – mladšie kadetky 12-13 rokov nad 50kg pokročilé
Šefara Matúš – mladší žiaci 8-9 rokov do 26kg začiatočníci
Pavol Jakub – mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg začiatočníci
Pirčák René – mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí
Plichta Bruno – starší žiaci 10-11 rokov do 35kg pokročilí
AGILITY
Verebová Sára – dievčatá 11 ročné
Macejko Martin – chlapci 6 roční
DRUŽSTVÁ
KATA kadeti 14-15 r. – Guzej Stanislav, Radoš Ľubomír,
Kretovič Peter
KUMITE kadeti 14-15 r. – Guzej Stanislav, Radoš Ľubomír,
Papp Zoltán (Slávia UPJŠ)

3.MIESTA

KATA
Staněková Emília – dievčatá 6-7 rokov začiatočníčky
Piekarová Olívia – mladšie žiačky 8-9 rokov začiatočníčky
Kretovičová Rita – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Kőtelesová Sofia – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Guzejová Patrícia – mladšie kadetky 12-13 rokov pokročilé
Oros Maxim – chlapci 5 rokov
Pavol Jakub – mladší žiaci 8-9 rokov začiatočníci
Kopka Oskar – starší žiaci 10-11 rokov začiatočníci
Kysucký Lukáš – starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
Plichta Bruno – starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
Pirčák Vasil – mladší kadeti 12-13 rokov pokročilí
Bukovič Norbert – mladší kadeti 12-13 rokov pokročilí
KUMITE
Staněková Emília – dievčatá 6-7 rokov do 28kg
Murcková Nina – mladšie žiačky 8-9 rokov nad 37kg začiatočníčky
Kőtelesová Sofia – staršie žiačky 10-11 rokov nad 40kg pokročilé
Szelley Vanesa – kadetky 14-15 rokov nad 54kg
Kopka Oskar – starší žiaci 10-11 rokov do 35kg začiatočníci
Kysucký Lukáš – starší žiaci 10-11 rokov do 35kg pokročilí
Bukovič Norbert – mladší kadeti 12-13 rokov do 45kg pokročilí
Gubík Adam – mladší kadeti 12-13 rokov nad 55kg pokročilí
AGILITY
Ronďošová Ela – dievčatá 6 ročné
Kretovičová Rita – dievčatá 10 ročné
Kőtelesová Sofia – dievčatá 11 ročné
Pavol Lukáš – chlapci 7 roční
DRUŽSTVÁ
KATA ml. žiačky 8-9 r. – Piekarová Olívia, Bušová Eliška,
Ciglanská Lucia
KUMITE ml. žiaci 8-9 r. – Pirčák René, Šefara Matúš, Pavol
Jakub
KUMITE ml. kadeti 12-13 r. – Pirčák Vasil, Bukovič Norbert, Tuchyňa
Dušan, Gubík Adam

Majstrovstvá SR seniorov a Akademické majstrovstvá SR

Na Majstrovstvách seniorov Slovenskej republiky sa podarilo bodovať ostaršenému Ľubomírovi Demskému, ktorý v kategórii kumite seniori do 67 kg vybojoval 3. miesto.

Akademickou majsterkou Slovenskej republiky sa stala naša Viktória Pillárová v kategórii kumite seniorky do 61 kg (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach).

Ďalším, kto sa umiestnil na akademických majstrovstvách Slovenskej republiky bol Patrik Tchúr, ktorý v kategórii kumite seniori do 75 kg získal 3. miesto (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach).

40th GRAND PRIX SLOVAKIA

Z najväčšieho karatistického podujatia na Slovensku – VEĽKEJ CENY SLOVENSKA a jej v poradí jubilejného 40. ročníka sa podarilo v silnej konkurencii veľkého množstva pretekárov presadiť dvom najmladším členom našej výpravy.

Z Bratislavy domov na východ si cenné kovy priniesli: 

1. MIESTO = RENÉ PIRČÁK = kumite 8-9 roční U10 -30 kg

3. MIESTO = LUKÁŠ KYSUCKÝ = kumite 8-9 roční U10 -34 kg

Slovenský pohár detí a žiakov – 1. kolo

1. kolo Slovenského pohára detí a žiakov v Trenčíne nám v nedeľu 16. februára prinieslo 7 medailí a 7. MIESTO v medailovej štatistike spomedzi 54 zúčastnených klubov.

1.MIESTA:
Pirčák René – kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí
Kysucký Lukáš – kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg pokročilí
Plichta Bruno – kumite starší žiaci 10-11 rokov do 35kg pokročilí
Gubová Klára – agility dievčatá 11 ročné
Pirčák René – agility chlapci 9 roční

3.MIESTA:
Kőtelesová Sofia – agility dievčatá 11 ročné
Kysucký Lukáš  – agility chlapci 9 roční

13. Memoriál Michala Bozogáňa

Prvým turnajom, ktorý preveril pretekárov po Vianočných prázdninách, bol už tradične v novom roku konaný Memoriál Michala Bozogáňa. Turnaj organizuje náš priateľ Peter Bozogáň, zakladateľ a šéftréner Karate Klubu Union Košice, a každým rokom sa zvyšuje počet, ale aj kvalita zúčastnených pretekárov.

Na 13. ročníku sa predstavilo skoro 400 súťažiacich z 37 zahraničných i tuzemských klubov. My sme sa s jednou zlatou, jednou striebornou a ôsmymi bronzovými medailami umiestnili v bodovom rebríčku klubov na 7. mieste. 

1. MIESTO
Baňasová Jaroslava
– Kumite seniorky do 61 kg

2. MIESTO
Pirčák René
– Kumite mladší žiaci 8-9 roční do 32 kg

3. MIESTA
Kollárová Patrícia
– Kumite staršie žiačky 10-11 ročné do 35 kg
Gubová Klára – Kumite staršie žiačky 10-11 ročné do 40 kg
Guzejová Patrícia – Kumite mladšie kadetky 12-13 ročné nad 45 kg
Bandurová Vanesa – Kumite kadetky 14-15 ročné do 47 kg
Kysucký Lukáš – Kumite mladší žiaci 8-9 roční do 32 kg
Plichta Bruno – Kumite starší. žiaci 10-11 roční do 35 kg
Demský Ľubomír – Kumite juniori 16-17 roční do 68 kg
Vančo Dominik – Kata seniori

Rebríček bodovej štatistiky zúčastnených klubov