4. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2017/2018

Posledné,  4. kolo Žiackej Ligy Východoslovenskej Únie Karate a Bojových Umení a Tatranskej Únie Karate sezóny 2017/2018 sa pod našou spoluorganizátorskou taktovkou uskutočnilo v Košiciach v sobotu 21. apríla 2018.

Na tomto kole sme vyhrali 52 medailí v kategóriách jednotlivcov aj družstiev ( 17 zlatých – 17 strieborných – 18 bronzových ).  S týmto počtom sme sa v medailovej ale aj bodovacej štatistike 4. kola umiestnili na prvom mieste v rebríčku zúčastnených klubov.

Zo všetkých 4 kôl celej sezóny Žiackej Ligy 2017/2018 máme na konte vyzbieraných dokopy 203 MEDAILÍ z kategórií jednotlivcov i družstiev ( 81 ZLATÝCH – 58 STRIEBORNÝCH – 64 BRONZOVÝCH), čím sme úplne ovládli medailový rebríček, a po premení týchto medailí na body ( 423 BODOV ) aj bodový rebríček spomedzi všetkých 23 klubov, ktoré sa Žiackej Ligy v sezóne 2017/2018 zúčastnili. 

! ŽIACKU LIGU SME TAK VYHRALI UŽ DRUHÝ ROK PO SEBE !
! Vďačíme za to všetkým naším snaživým pretekárom !
! ĎAKUJEME A GRATULUJEME ! 

 

Umiestnenia našich „kretovičovcov“ na 4. kole ŽL:

 

1. MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé -30 kg
Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Vanesa Bandurová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
René Pirčák – chlapci 5-7 r. -24 kg
Bruno Plichta – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci +50 kg

AGILITY chlapci 7 r. – René Pirčák

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. A – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová
KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Lucia Sklenková, Elena Horanská, Patrícia Guzejová
KATA ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley, Sarah Kőtelesová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – Lukáš Kysucký, René Pirčák, Sebastián Mišľan
KATA ML. ŽIACI 10-11 r. – Vasil Pirčák, Adam Gubík, Bruno Plichta
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. A – Simona Kulíková, Patrícia Kollárová, Klára Gubová
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Guzejová, Elena Horanská
KUMITE ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley, Sarah Kőtelesová

 

2. MIESTA

KATA

Daniela Dudášová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky
Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 5-7 r.
Vasil Pirčák – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí

KUMITE

Katarína Pirošková – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky -30 kg
Tereza Horanská – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Daniela Dudášová – dievčatá 8-9 r. pokročilé -30 kg
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -40 kg
Vanesa Szelley – st. žiačky 12-13 r. pokročilé +45 kg
Vasil Pirčák – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -40 kg
Ľubomír Radoš – st. žiaci 12-13 r. pokročilí +50 kg
Tomáš Proks – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci +50 kg
Šimon Kačírek – kadeti 14-15 r. +60 kg

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. B – Sofia Kőtelesová, Simona Kulíková, Simona Štesová
KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Ľubomír Radoš, Adam Vereb, Peter Proks
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. B – Sofia Kőtelesová, Rita Kretovičová, Tereza Horanská

 

3. MIESTA

KATA

Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky
Tereza Horanská – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Vanesa Bandurová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Bruno Plichta – chlapci 8-9 r. začiatočníci

KUMITE

Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky +30 kg
Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky +30 kg
Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky -30 kg
Simona Kulíková – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Adam Gubík – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg

 AGILIY chlapci 6 r. – Gašpar Richard

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. C – Daniela Dudášová, Tereza Horanská, Bianka Verebová
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. C – Bianka Verebová, Daniela Dudášová, Katarína Pirošková
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – Sebastián Mišľan, René Pirčák, Lukáš Kysucký, Boris Géci
KUMITE ML. ŽIACI 10-11 r. – Vasil Pirčák, Adam Gubík, Bruno Plichta
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Adam Vereb, Ľubomír Radoš, Tomáš Proks

Podrobné výsledky 4. kola a celej sezóny Žiackej Ligy 2017/2018

Majstrovstvá Slovenskej republiky SENIOROV

Karate Klub Žilina usporiadal Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov jednotlivcov a družstiev 2018 v sobou 14. apríla.

Súťaže sa zúčastnilo 6 našich pretekárov, ktorí potvrdili, že ešte stále patria medzi najlepších na Slovensku.

Vybojovali nám dve strieborné a štyri bronzové medaily.

2. MIESTA

Martin Fedor – KUMITE seniori -84 kg

KUMITE DRUŽSTVO ženy – Viktória Pillárová, Jaroslava Baňasová, Terézia Smetanová

3. MIESTA

Dominik Vančo – KATA seniori

Viktória Pillárová – KUMITE seniorky -61 kg
Terézia Smetanová – KUMITE seniorky -55 kg

KUMITE DRUŽSTVO muži – Martin Fedor, Patrik Tchúr, Ján Füzer

14th Harasuto Cup

Náš priateľ Janusz Harast organizoval už 14. ročník medzinárodného turnaja Harasuto Cup, ktorého sa cez víkend 07. a 08. apríla zúčastnilo 703 pretekárov zo 75 klubov z 10 európskych krajín.

Za náš klub sa ho zúčastnilo 9 pretekárov v kategóriách športového zápasu KUMITE a do Košíc priniesli rovnako 9 medailových umiestnení: 4 zlaté – 1 strieborné – 4 bronzové.

Spomedzi všetkých zúčastnených klubov sa náš klub umiestnil na skvelom 5. MIESTE,
a to vďaka týmto výsledkom:

1. MIESTA

KUMITE DRUŽSTVO ŽIEN – Viktória Pillárová, Terézia Smetanová, Tatiana Pillárová

Terézia Smetanová – KUMITE st. junorky U21 -55 kg
Viktória Pillárová – KUMITE ženy -61 kg
Ľubomír Demský – KUMITE kadeti -63 kg

2. MIESTO

Šimon Kačírek – KUMITE kadeti -70 kg

3. MIESTA

Vanesa Bandurová – KUMITE 12-13 ročné -43 kg
Ľubomír Demský – KUMITE juniori -61 kg
Patrik Tchúr – KUMITE juniori -68 kg
Martin Fedor – KUMITE st. juniori U21 -84 kg

14. Majstrovstvá Slovenska SSHRKA

V Dunajskej Strede sme sa včera s deviatimi pretekármi zúčastnili 14. otvorených majstrovstiev Slovenska Slovenskej Shito Ryu Karate Asociácie v kategóriách súbojov KUMITE. Priniesli sme si odtiaľ 6 medailí:

1. MIESTA
Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. -32kg
Norbert Bukovič – chlapci 10-11 r. -43kg

2. MIESTA
Jaroslava Baňasová – ženy +18 r. -60kg
Vasil Pirčák – chlapci 10-11 r. -43kg
Jaroslava Baňasová – ženy +18 r. Bez Rozdielu Hmotnosti

3. MIESTO
Bruno Plichta – chlapci 8-9 r. -32kg

Slovenský pohár detí a žiakov – 3. kolo

Posledné tretie kolo SLOVENSKÉHO POHÁRA detí a žiakov usporiadali priatelia z ŠKM-KK Stará Ľubovňa v sobotu 24. marca 2018. My sme na túto súťaž pricestovali so 16 zverencami.

Mladým „kretovičovcom“ sa naozaj darilo presadiť sa v silnej celoslovenskej konkurencii pretekárov. Domov sme si odnášali dokopy 17 medailí ( 5 zlatých – 5 strieborných – 7 bronzových ) a táto bilancia cenných kovov nás vyniesla na 7. MIESTO v medailovom a tiež bodovom hodnotení klubov, spomedzi všetkých 46 zúčastnených klubov tohto tretieho kola SP.

1. MIESTA

Lucia Sklenková – KATA st. žiačky 10-11 r. začiatočníčky

Bianka Verebová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. +37kg začiatočníčky
René Pirčák – KUMITE chlapci 6-7 r. -26kg
Bruno Plichta – KUMITE ml. žiaci 8-9 r. -30kg začiatočníci
Norbert Bukovič – KUMITE st. žiaci 10-11 r. -40kg pokročilí

2. MIESTA

Lucia Sklenková – KUMITE st. žiačky 10-11 r. -35kg začiatočníčky
Patrícia Guzejová – KUMITE st. žiačky 10-11 r. +40kg pokročilé

Patrícia Kollárová – AGILITY dievčatá 9 r.
Lukáš Kysucký – AGILITY chlapci 8 r.
Vasil Pirčák – AGILITY chlapci 11 r.

3. MIESTA

Patrícia Kollárová – KATA ml. žiačky 8-9 r. pokročilé 3

Klára Gubová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. -32kg začiatočníčky
Daniela Dudášová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. -32kg pokročilé
Simona Kulíková – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. +37kg pokročilé
Vasil Pirčák – KUMITE st. žiaci 10-11 r. -40kg pokročilí

Daniela Dudášová – AGILITY dievčatá 9 r.
Klára Gubová – AGILITY dievčatá 9 r.

Podrobnosti o turnaji a kompletné výsledky na sutazekarate.sk

38th GRAND PRIX SLOVAKIA

Najmladší a najmenší člen našej výpravy René Pirčák v nedeľu 11. marca na treťom súťažnom dni kvalitne obsadeného medzinárodného turnaja – 38. VEĽKEJ CENY SLOVENSKA, vo svojej kategórii kumite chlapci 6-7 roční -26 kg  vyhral všetky zápasy a za zaslúžené 1. ZLATÉ MIESTO si domov odniesol pohár skoro taký veľký ako on sám!

V sobotu 10. marca vykumitili bronzové medaily a poháre Jaroslava Baňasová a Viktória Pillárová v kategórii ženy -61 kg.

Trojdňového turnaja sa zúčastnilo skoro 1500 pretekárov zo 192 zúčastnených klubov z 26 krajín.

 

Slovenský pohár detí a žiakov – 2. kolo

Na druhé kolo Slovenského pohára detí a žiakov do Partizánskeho, ktoré usporiadal Karate Klub Drap, sme vycestovali s ôsmymi pretekármi v sobotu 3. marca 2018. Tí vybojovali sedem medailí. Za vzornú reprezentáciu klubu ďakujeme a medailistom gratulujeme!

1. MIESTA

Petra Bačová – KUMITE st. žiačky 10-11 r. začiatočníčky -35 kg;
René Pirčák – KUMITE chlapci 6-7 r. -26 kg;

2. MIESTO

Vasil Pirčák – KUMITE st. žiaci 10-11 r. pokročilí -40 kg;

3. MIESTA

Lucia Sklenková – KATA st. žiačky 10-11 r. začiatočníčky;

Norbert Bukovič – KUMITE st. žiaci 10-11 r. pokročilí -40 kg;
Sebastián Mišľan – KUMITE ml. žiaci 8-9 r. začiatočníci -34 kg;

Norbert Bukovič – AGILITY chlapci 11 r.

3. kolo Žiackej ligy VÚKABU a TAUKA 2017/2018

3. kolo Žiackej ligy Východoslovenskej Únie Karate a Bojových Umení a Tatranskej Únie Karate sezóny 2017/2018 usporiadali v sobotu 24. februára 2018 priatelia-karatisti zo Sniny, ktorí sa zvyknú zúčastňovať aj na našom sústredení.

Tentokrát sme vyzbierali 42 medailí v kategóriách jednotlivcov (18 zlatých – 10 strieborných – 14 bronzových) a 12 medailí v kategóriách družstiev (8 zlatých – 4 strieborné). V celkovom hodnotení klubov tohto druhého kola sme sa umiestnili na najvyššom 1. mieste.

Po troch kolách Žiackej ligy 2017/2018 vedieme tabuľku s počtom bodov 320 (230 bodov za jednotlivcov + 90 bodov za družstvá).

 

1. MIESTA

KATA

Simona Kulíková – dievčatá 8-9 r. pokročilé;
Lucia Sklenková – ml. žiačky 10-11 r. začiatočníčky;
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé;
Kristína Hudáková – st. žiačky 12-13 r. začiatočníčky;
Bruno Plichta – chlapci 8-9 r. začiatočníci;

KUMITE

Daniela Dudášová – dievčatá 8-9 r. pokročilé -30 kg;
Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky +30 kg;
Simona Kulíková – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg;
Petra Bačová – ml. žiačky 10-11 r. začiatočníčky -35 kg;
Lea Bruothová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg;
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg;
Vanesa Bandurová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg;/
René Pirčák – chlapci 5-7 r. -24 kg;
Norbert Bukovič – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -35 kg;
Vasil Pirčák – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -40 kg;
Ľubomír Radoš – st. žiaci 12-13 r. pokročilí +50 kg;
Ľubomír Demský – kadeti 14-15 r. -60 kg;

AGILITY chlapci 7 r. – Lukáš Kysucký;

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. – Klára Gubová, Simona Kulíková, Tereza Horanská
KATA ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Kristína Hudáková
KATA ML. ŽIACI 10-11 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Bruno Plichta
KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Adam Krajňák, Ľubomír Radoš, Jakub Ilčín
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. – Klára Gubová, Simona Kulíková, Tereza Horanská
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Elena Horanská, Petra Bačová, Lea Bruothová, Lucia Sklenková
KUMITE ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Kristína Hudáková
KUMITE ML. ŽIACI 10-11 r. – Norbert Bukovič, Vasil Pirčák

 

2. MIESTA

KATA

Daniela Dudášová – dievčatá 8-9 r. pokročilé;
Lukáš Kysucký – chlapci 5-7 r.
Vasil Pirčák – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí;
Ľubomír Radoš – st. žiaci 12-13 r. pokročilí;
Ľubomír Demský – kadeti 14-15 r.

KUMITE

Tereza Horanská – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg;
Lucia Sklenková – ml. žiačky 10-11 r. začiatočníčky -35 kg;
Adam Krajňák – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci -45 kg;
Jakub Ilčín – st. žiaci 12-13 r. pokročilí +50 kg;

AGILITY chlapci 7 r. – René Pirčák;

DRUŽSTVÁ

KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Elena Horanská, Lucia Sklenková, Lea Bruothová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – Sebastián Mišľan, Lukáš Kysucký, René Pirčák
KUMITE CHLAPCI 8-9 r.  – Bruno Plichta, Sebastián Mišľan, René Pirčák
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r.  – Adam Vereb, Ľubomír Radoš, Jakub Ilčín, Adam Krajňák

 

3. MIESTA

KATA

Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky;
Tereza Horanská –dievčatá 8-9 r. pokročilé;
Lea Bruothová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé;
Vanesa Szelley – st. žiačky 12-13 r. pokročilé;
René Pirčák – chlapci 5-7 r.
Mišľan Sebastián – chlapci 8-9 r. začiatočníci;
Norbert Bukovič – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí;
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci;

KUMITE

Bianka Verebová – dievčatá 8-9 r. začiatočníčky +30 kg;
Kristína Hudáková – st. žiačky 12-13 r. začiatočníčky +45 kg;
Vanesa Szelley – st. žiačky 12-13 r. pokročilé +45 kg;
Bruno Plichta – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg;
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci +50 kg;

AGILITY chlapci 6 r. – Richard Gašpar.

fotogaléria po otvorení celého článku…

Slovenský pohár detí a žiakov – 1. kolo

Včera sme s 11 našimi zverencami vycestovali na 1. kolo Slovenského pohára detí a žiakov do Trenčína. Všetci jedenásti podali mimoriadne dobré a vynikajúce výkony vďaka ktorým sme si domov doniesli 8 zlatých, 6 strieborných a 2 bronzové medaily.

V celkovej medailovej štatistike sme sa umiestnili na 3. mieste spomedzi všetkých 48 zúčastnených klubov, v bodovej štatistike na 4. mieste.

V štatistike jednotlivcov KUMITE sme na tomto kole úplne ovládli medailový aj bodový rebríček !

1. MIESTA:

Lucia Sklenková KATA st. žiačky 10-11r. začiatočníčky;

Sofia Kőtelesová  – KUMITE ml. žiačky 8-9r. -37kg začiatočníčky;
Lucia SklenkováKUMITE st. žiačky 10-11r. -35kg začiatočníčky;
René PirčákKUMITE chlapci 6-7r. -26kg;
Bruno PlichtaKUMITE ml. žiaci 8-9r. -30kg začiatočníci;
Norbert BukovičKUMITE st. žiaci 10-11r. -40kg pokročilí;

Patrícia KollárováAgility dievčatá 8r.
Norbert BukovičAgility chlapci 11r.

2. MIESTA:

Patrícia KollárováKUMITE ml. žiačky 8-9r. -27kg pokročilé;
Klára GubováKUMITE ml. žiačky 8-9r. -32kg začiatočníčky;
Lukáš KysuckýKUMITE chlapci 6-7r. -26kg;

Klára Gubová – Agility dievčatá 9r.
Lukáš KysuckýAgility chlapci 7r.
René PirčákAgility chlapci 7r.

3. MIESTA:

Lukáš KysuckýKATA chlapci 6-7r. začiatočníci;

Sebastián MišľanKUMITE ml. žiaci 8-9r. -34kg začiatočníci

Zimná UNIVERZIÁDA SR 2018

Technická univerzita vo Zvolene usporiadala Zimnú UNIVERZIÁDU Slovenskej republiky 2018. Jedným zo športov v ktorom sa súťažilo bolo aj karate, ktoré malo svoj program vo štvrtok 8. februára. Zúčastnení športovci zápasili pod hlavičkou univerzít a vysokých škôl, na ktorých študujú. Z nášho klubu sa univerziády zúčastnili títo pretekári s nasledujúcimi vynikajúcimi výsledkami:

1. miesto vybojovala Mehmeti Marigona v kategórii kumite seniorky do 50 kg /Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre/

2. miesta získali Jaroslava Baňasová v kategórii kumite seniorky do 61 kg /Technická univerzita v Košiciach/ a Dominik Vančo v kategórii Kata seniori /Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre/

kompletné výsledky