KOŠIČAN roka 2018

V sobotu 30. marca sme sa zúčastnili slávnostného galavečera pri príležitosti odovzdávania cien v ankete KOŠIČAN ROKA 2018.

Veľmi nás potešilo, že sme v prvom kole ankety získali najviac hlasov v kategórii Subjekt a postúpili sme do finálového druhého kola. Síce sme nakoniec nevyhrali, ale aj tak sa chceme úprimne poďakovať všetkým našim fanúšikom, ktorí nám hlasy dali.
Tiež sa chceme poďakovať za to, že sme vôbec boli v ankete nominovaní. Nominovaní sme boli za dlhoročnú prácu s mládežou a popularizáciu karate v Košiciach. Deťom a mládeži v našom meste sa venujeme už 27 rokov ! Nás karatistov táto nominácia „nakopla“ v ďalšom trénovaní a práci s deťmi a mládežou v našom klube.

Pozrite si aj dve VIDEOREPORTÁŽE k našej nominácii
v ANKETE KOŠIČAN ROKA 2018

Za každý hlas ďakujeme !

Slovenský pohár detí a žiakov – 2. kolo

Druhé kolo Slovenského pohára detí a žiakov hostila v sobotu 23. marca Myjava. Z nášho klubu sa súťaže zúčastnilo 7 pretekárov.

Najlepšie umiestnenie – 1. MIESTO
získala Rita Kretovičová v kategórii AGILITY 9 ročné dievčatá.

2. MIESTA
Bruno Plichta – KUMITE starší žiaci 10-11 r. do 35 kg pokročilí
Lukáš Kysucký – AGILITY 9 roční chlapci 
René Pirčák – AGILITY 8 roční chlapci 

3. MIESTA
Klára Gubová – AGILITY 10 ročné dievčatá 
Sofia Kőtelesová – AGILITY 10 ročné dievčatá 

Na tomto turnaji zároveň prebehli Majstrovstvá SR družstiev KUMITE 8-9 ročných mladších žiakov. Jediné naše zúčastnené družstvo v zložení René Pirčák, Lukáš Kysucký a Tomáš Naňo (hosťujúci z KK Kumade Topolčany) vybojovalo v silnej konkurencii 3. MIESTO.

Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov

Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov jednotlivcov a družstiev sa konali v sobotu 9.marca 2019 v Dolnom Kubíne.

KUMITE DRUŽSTVO žien v zložení Viktória Pillárová, Jaroslava Baňasová a hosťujúca Zuzana Schwartzová (KK Union Košice) vyzápasilo STRIEBRO.

Ďalšie STRIEBRO pridala Jarka Baňasová v kategórii jednotlivcov KUMITE seniorky do 68 kg.

Viky Pillárová zase „vykumitila“ BRONZ v kategórii jednotlivcov KUMITE seniorky do 61 kg.

Karate1 SERIES A – Salzburg 2019

Na prestížnom medzinárodnom turnaji Svetovej Federácie Karate WKF – KARATE1 SERIES A v rakúskom Salzburgu sa v prvý marcový víkend podarilo presadiť našej VIKTÓRII PILLÁROVEJ.
V kategórii kumite žien do 61 kg v silnej konkurencii 132 pretekárok svetovej špičky podala perfektný výkon a získala BRONZOVÚ MEDAILU.

Viky mala prvé kolo voľné. V druhom kole vyhrala nad Japonkou Yamada Sara 3:1. V treťom kole zdolala Chorvátku Lenard Ana 1:0, vo štvrtom kole Belgičanku De Vos Nele a stala sa víťazkou svojho tatami. Ďalej pokračovala cez Vietnamku Thi Ngoan Nguyen víťazstvom 12:9 do semifinále, v ktorom napokon nestačila na Japonku Kujuro Yuki a prehrala 1:3. V boji o BRONZ si počkala na súperku z repasáže. Bola ňou Švédka Nilsson Anna-Johanna a Viky nad ňou vyhrala 7:4.

Podrobnejšie informácie a výsledky turnaja na sportdata.org

3. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

V Snine sa 2. marca 2019 uskutočnilo 3. KOLO Žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate.
„Naše“ detí získali 39 medailí ( 14 zlatých11 strieborných14 bronzových ) a spomedzi všetkých zúčastnených klubov tohto kola Žiackej ligy sme v medailovej, ale i bodovej štatistike, skončili opäť na prvom mieste.

Po troch kolách celej sezóny ŽIACKEJ LIGY 2018/2019 vedieme tabuľku klubov medailovo i bodovo.

1. MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Lucia Sklenková – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Adam Gubík – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí

KUMITE

Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
Patrícia Guzejová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé +45 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

DRUŽSTVÁ

KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Klára Gubová, Sofia Kőtelesová, Patrícia Kollárová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Boris Géci, Lukáš Kysucký
KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Kollárová, Sofia Kőtelesová, Klára Gubová, Daniela Dudášová
KUMITE ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – Boris Géci, Lukáš Kysucký, René Pirčák
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Ľubomír Radoš, Dušan Tuchyňa

2. MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg

AGILITY

Rebeka Uzíková – dievčatá 6 r.
Ema Lacková – dievčatá 7 r.
Márius Kučera – chlapci 6 r.
Richard Gášpár – chlapci 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Bandurová, Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová

3. MIESTA

KATA

Klára Gubová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r.
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Daniela Dudášová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Klára Gubová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Richard Gášpár – chlapci 5-7 r. +24 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg

AGILITY

Katarína Tomová – dievčatá 6 r.

DRUŽSTVÁ

KUMITE ML. ŽIACI 10-11 r. – Adam Gubík, Sebastián Mišľan

Slovenský pohár detí a žiakov – 1. kolo

Prvé kolo Slovenského pohára detí a žiakov sa uskutočnilo pod Trenčianskym hradom 16. februára 2019. Z nášho klubu na tento turnaj vycestovalo osem pretekárov, z ktorých sa na stupne víťazov podarilo „prebojovať“ trom.

Lukáš Kysucký a René Pirčák mali obaja v kategórii AGILITY chlapci 8 roční skvelý čas a „dobehli“ tak na 2. MIESTO.

Klára Gubová zase získala dve 3. MIESTA – v kategórii KUMITE staršie žiačky 10-11 ročné do 40kg pokročilé a v kategórii AGILITY dievčatá 10 ročné.

Za úžasné výkony našim medailistom gratulujeme.

 

12. Memoriál Michala Bozogáňa

Prvá súťaž, ktorá v novom roku preverí pripravenosť pretekárov po zimných vianočných prázdninách, je pravidelne konajúci sa Memoriál Miška Bozogáňa, organizovaný trénerom nášho priateľského košického Karate Klubu UNION, Petrom Bozogáňom.

V sobotu 19. januára sa na 12. ročníku turnaja predviedli aj najlepší pretekári z okolitých krajín ako Ukrajina, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko, Česko, medzi ktorými nechýbali ani medailisti z najvyšších súťaží EKF a WKF.

Náš klub sa vďaka výsledkom jednotlivcov umiestnil v bodovom rebríčku všetkých zúčastnených 36 klubov na krásnom 6. mieste s dvoma zlatými a siedmymi bronzovými medailami.

1. MIESTA

Klára Gubová – Kumite ml. žiačky 8-9 r. +35kg
Lukáš Kysucký – Kumite ml. žiaci 8-9 r. -32kg

2. MIESTA

Patrícia Kollárová – Kumite ml. žiačky 8-9 r. -35kg
Boris Géci – Kumite ml. žiaci 8-9 r. -28kg
René Pirčák – Kumite ml. žiaci 8-9 r. -28kg
Sofia Kőtelesová – Kumite st. žiačky 10-11 r. -40kg
Vanesa Szelley – Kumite kadetky 14-15 r. +54kg
Terézia Smetanová – Kumite seniorky -61kg
Jaroslava Baňasová – Kumite seniorky -61kg

 

2. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

Na druhom kole Žiackej Ligy Východoslovenskej únie Karate a Bojových umení a Tatranskej únie karate sme v sobotu 15. decembra vyzbierali dokopy 55 medailí ( 16 zlatých16 strieborných23 bronzových ) a v celkovom medailovom i bodovom hodnotení (jednotlivci+družstvá) klubov sme skončili opäť na prvom mieste spomedzi 20 zúčastnených klubov druhého kola žiackej ligy.

Po druhom kole vedieme žiacku ligu 2018/2019 na čele tabuľky klubov s počtom bodov 194 a počtom medailí 98 ( 35 zlatých – 26 strieborných – 37 bronzových ).

1. MIESTA

KATA

Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé -30 kg
Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci +50 kg

AGILITY

Rebeka Uzíková – dievčatá 5 r.

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová 
KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Daniela Dudášová
KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. – Sofia Kőtelesová, Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Daniela Dudášová
KUMITE KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah Kőtelesová
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš

2. MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r.
Richard Gášpár – chlapci 5-7 r.
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Daniela Dudášová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -35 kg
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

AGILITY

Jakub Hanuščalka – chlapci 6 r.
Márius Kučera – chlapci 6 r.

DRUŽSTVÁ

KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah  Kőtelesová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Boris Géci, Lukáš Kysucký
KATA ML. ŽIACI 10-11 r. – Bruno Plichta, Adam Gubík, Sebastián Mišľan

3. MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci

KUMITE

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg
Adam Gubík – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí +40 kg  
Adam Krajňák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg   
Ľubomír Radoš – st. žiaci 12-13 r. pokročilí +50 kg
Vanesa Szelley – kadetky 14-15 r. +50 kg 3

AGILITY

Lea Rodová – dievčatá 6 r.
Soňa Regecová – dievčatá 6 r.
Nina Murcková – dievčatá 7 r.
Dominik Kocúr – chlapci 6 r.
Oliver Uzík – chlapci 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Adam Vereb, Jakub Ilčín, Adam Krajňák 
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Lukáš Kysucký, Boris Géci, Roland Kostovčík
KUMITE ML. ŽIACI 10-11 r. – Bruno Plichta, Sebastián Mišľan, Adam Gubík
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Adam Vereb, Jakub Ilčín, Adam Krajňák, Dušan Tuchyňa 

Memoriál Rudolfa Farmadina

8. ročník memoriálu Rudolfa Farmadina, niekoľkonásobného majstra Československa, sa uskutočnil 8. decembra 2018 v Nitre. Na výhradne kumite turnaji sa predstavilo 392 pretekárov zo 49 klubov z 9 krajín.

My sme vyslali 6 mladších kumiťákov: Rita, Klára, Paťka, René, Lukáš a Vasil a spomedzi nich sa podarilo medailovo uspieť iba Klárke Gubovej, ktorá v kategórii kumite 8-9 ročné dievčatá +30kg nenašla premožiteľku a vyhrala zlaté prvé miesto.

Darilo sa aj ďalším naším pretekárom, aj keď k vytúženej medaile sa neprebojovali:
Lukáš Kysucký – kumite 8-9 roční chlapci -30kg – 5. miesto
René Pirčák – kumite 8-9 roční chlapci -26kg – 5. miesto
Vasil Pirčák – kumite 12-13 roční mladší kadeti -42kg – 7. miesto.

Majstrovstvá SR kadetov a juniorov 2018

Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších kadetov, starších kadetov, juniorov a starších juniorov (U21) sa uskutočnili v Trnave 1. decembra 2018.

Z deviatich „kretovičovcov“, ktorí na turnaj vycestovali sa medzi jednotlivcami medailovo presadili len dvaja starší zverenci, ktorí obsadili BRONZové priečky:
Ľubomír Demský – kumite 16–17 roční juniori -61kg
Patrik Tchúr – kumite 18-20 roční st. juniori -75kg

Mladší „kretovičovci“ síce v jednotlivcoch  na stupne víťazov nevystúpili, ale v rámci družstiev dokázali, že medzi medailistami majú svoje miesto. Družstvo KUMITE 12-13 ročných mladších kadetov v zložení Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Ľubomír Radoš a Dušan Tuchyňa „vykumitilo“ taktiež BRONZ.

V silnej slovenskej konkurencii veľkého počtu pretekárov sa v zápasoch darilo aj ďalším našim jednotlivcom, aj keď nakoniec na medaile nesiahli.
Sarah Kőtelesová – kumite 12-13 ročné ml. kadetky -45kg – 5. miesto
Ľubomír Radoš – kumite 12-13 roční ml. kadeti -55kg – 5. miesto
Norbert Bukovič – kumite 12-13 roční ml. kadeti -40kg – 7. miesto