2. spoločný tréning kumite VÚKABU a TAUKA

Už druhý spoločný tréning mládeže vo veku od 6 do 12 rokov zameraný na KUMITE usporiadali Východoslovenská únia karate a bojových umení v spolupráci s Tatranskou úniou karate v sobotu 25. februára
v športovej hale na SOŠ Železničná, ul. Palackého 14 v Košiciach. Opäť prišlo približne 60 zápaseniachtivých pretekárov.

 

BRONZOVÁ VIKTÓRIA na Majstrovstvách Európy

Nedeľa 19. februára 2017 sa navždy úspešne zapísala do histórie nášho klubu. „Naša“ Viktória Pillárová na Majstrovstvách Európy kadetov, juniorov a st. juniorov (U21) v bulharskom hlavnom meste Sofia vykumitila pre Slovensko BRONZOVÚ MEDAILU v kategórii U21 -68 kg.

Turnaja sa zúčastnilo 1186 pretekárov z 50 krajín Európy.
Slovensko obsadilo 6. miesto v celkovom hodnotení krajín.

V prvom kole Viky porazila  O Brien Emelye z Anglicka jednoznačným výsledkom 6:0.
V druhom kole zdolala nórku Hilton Adrine výsledkom 1:0.
V treťom kole Viky podľahla 0:3 pretekárke Ribeiro Flavia z Portugalska.
Tá ju však potiahla do repasáže, v ktorej v prvom kole zvíťazila nad reprezentantkou Luxemburska Zantis Laura za stavu 0:0.
Následne v boji už o tretie miesto neostala Viktória významu svojho mena nič dlžná a s pretekárkou Orana Fortesa z Kosova zvíťazila bronzovým výsledkom výsledkom 8:2.

Bronzovú medailu nám Viky prišla ukázať hneď na pondelkové tréningy, deň po tomto skvelom úspechu.

Jej bronz prispel k celkovej medailovej bilancii Slovenska, ktoré si po troch turnajových dňoch prinieslo 2 zlaté, 1 striebornú a 3 bronzové medaily:

1. miesto – Dominika Veisová – kumite juniorky -48 kg
1. miesto – Adi Gyurík – kumite juniori -76 kg
2. miesto – Ema Brázdová – kata juniorky
3. miesto – Nina Hlaváčková – kata kadetky
3. miesto – Dávid Maroši – kumite kadeti -63 kg
3. miesto – Viktória Pillárová – kumite U21 – 68 kg
5. miesto – Rebecca Cichrová – kumite U21 – 50 kg
5. miesto – Ina Macejková – kumite U21 – 55 kg
5. miesto – Julian Enrik Smoliga – kata juniori
5. miesto – Mercedes Nehilová – kumite kadetky +54 kg
5. miesto – Daniel Bagita – kumite kadeti -70 kg
5. miesto – KATA TEAM kadetky juniorky
9. miesto – Matej Hajdu – kumite juniori -61 kg
9. miesto – Dominik Imrich – kumite U21 -60 kg

Viktórii a všetkým ostatným slovenským medailistom SRDEČNE BLAHOŽELÁME !!!
… a všetkým reprezentantom ďakujeme za úžasnú reprezentáciu Slovenska !!!

Za vyhotovenie a dodanie fotografií z ME ďakujeme autorkám Nikole Jakubechovej a Dušane Čiernej z ŠŠK Prievidza:

1. kolo Slovenského pohára detí a žiakov

Včera najmenší „kretovičovci“ bojovali na prvom kole Slovenského pohára detí a žiakov v Trenčíne. Na turnaj vycestovalo 12 našich zverencov, ktorým sa podarilo priniesť do Košíc 10 cenných kovov.

1. miesta:

Lukáš Kysucký – Agility chlapci 6 r.
Sarah Kőtelesová – Agility dievčatá 11 r.

2. miesta:

Lucia Sklenková – KATA st.žiačky 10-11 r. začiatočníčky

Sarah Kőtelesová – KUMITE  st. žiačky 10-11 r. -35kg začiatočníčky

Patrícia Guzejová – Agility dievčatá 9 r.
Vasil Pirčák – Agility chlapci 10 r.

3. miesta:

Tereza Horanská – KUMITE dievčatá 6-7 r. +28kg
Sofia Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. -32kg začiatočníčky
Patrícia Guzejová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. +37kg pokročilé
Elena Horanská – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. +37kg pokročilé

Sústredenie a turnaj v Charkove

Prvý februárový víkend sa 4 študenti športového gymnázia a naši pretekári s trénerom Františkom Kretovičom zúčastnili spoločného medzinárodného sústredenia v Charkovedruhom najväčšom meste Ukrajiny. V dojo vynikajúceho pretekára Rudika Sagrunova trénovali:
Ľubomír Demský (KK KRETOVIČ KOŠICE)
Patrik Tchúr (KK KRETOVIČ KOŠICE)
Šimon Kačírek (KK KRETOVIČ KOŠICE)
Róbert Schwartz (KK UNION KOŠICE)

Náš tréner s ostatnými trénermi boli dokonca pozvaní do televízie 🙂

V nedeľu 5. februára bojovali aj na prestížnom a kvalitne obsadenom turnaji Charkov Open, kde sa v silnej konkurencii pretekárov dokázal Ľubo Demský „prebiť“ až na 3. miesto.

 

Spoločný KUMITE tréning VÚKABU a TAÚKA

Východoslovenská únia karate a bojových umení v spolupráci s Tatranskou úniou karate usporiadali v sobotu 28. januára prvýkrát spoločný trojhodinový tréning mládeže, zameraný na KUMITE, v športovej hale na SOŠ Palackého 14 v Košiciach. Pretekári boli rozdelení do skupín podľa veku, a to od 7 rokov do 17 rokov.

Tohto pilotného tréningu sa zúčastnilo viac ako 60 pretekárov a samozrejme nechýbali ani zástupcovia nášho klubu, či už pretekári alebo tréneri. V záujme napredovania a zvyšovania kvality pretekárov budeme v tejto forme trénovania pokračovať a už teraz plánujeme ďalšie takéto spoločné „sústredenia“

10. ročník – Memoriál Michala Bozogáňa 2017

Prestížny turnaj so zahraničnou účasťou už desiaty rok po sebe usporiadal náš spriatelený Karate Klub UNION Košice v sobotu 21. januára 2017. Memoriál Miška Bozogáňa sa koná na pamiatku zosnulého synčeka „šéftrénera“ KK UNION, Petra Bozogáňa. Jubilejného desiateho ročníka sa zúčastnilo 451 pretekárov z 52 klubov, zo siedmych krajín. Okrem pretekárov zo Slovenska prišli aj bojovníci z Ukrajiny, Poľska, Maďarska, Rumunska, Bieloruska a Čiech. Náš klub sa v celkovom hodnotení klubov umiestnil na 6. mieste, za čo vďačíme týmto získaným pódiovým umiestneniam a jednotlivcom

1.miesto:
Ľubomír Demský – kadeti (14-15) -57 kg

2. miesta:
Elenka Horanská – ml. žiačky (8-9) +35 kg
Šimon Kačírek – ml. dorci (12-13) +50 kg

3. miesta:
Patrícia Guzejová – ml. žiačky (8-9) +35 kg
Vanesa Bandurová – st. žiačky (10-11) -35 kg
Terézia Smetanová – juniorky (16-17) -53 kg
Jaroslava Baňasová – ženy (18+) +57 kg
Ľubomír Radoš – st. žiaci (10-11) +40 kg

Ďalšie informácie na stránke KK UNION Košice

2. kolo Žiackej ligy VÚKABU a TAUKA 2016/2017

V sobotu 17. decembra 2016 sme opäť spolu s ostatnými košickými klubmi Východoslovenskej únie karate a bojových umení organizovali 2. kolo Žiackej ligy VÚKABU a TAUKA súťažnej sezóny 2016/2017.
Tentokrát v športovej hale SOŠ Železničnej sme vybojovali dokopy 38 medailí v tomto rozdelení cenných kovov: 13 zlatých, 13 strieborných a 12 bronzových.

V celkovom bodovom hodnotení klubov po druhom kole čakáme na ďalšie kolo na druhom  mieste.

1. miesta:

KATA DRUŽSTVÁ ml. žiačky (10-11 r.) – Sarah Jessica Kőtelesová, Elenka Horanská, Patrícia Guzejová
KATA DRUŽSTVÁ ml. žiaci (10-11 r.) – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Stanislav Guzej

Sofia Elli Kőtelesová – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Elenka Horanská – KATA dievčatá pokr. (8-9 r.)

Rita Kretovičová – KUMITE deti dievčatá -24kg (5-7 r.)
Patrícia Guzejová – KUMITE dievčatá pokr. +30kg (8-9 r.)
Sarah Jessica Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky zač. -35kg (10-11 r.)
Vanesa Bandurová – KUMITE ml. žiačky pokr. -35kg (10-11 r.)
Ľubomír Radoš – KUMITE ml. žiaci pokr. +40kg (10-11 r.)

Rita Kretovičová – AGILITY dievčatá (7 r.)
René Pirčák – AGILITY chlapci (6 r.)
Lukáš Kysucký – AGILITY chlapci (6 r.)
Michal Majdák – AGILITY chlapci (7 r.)

2. miesta:

Rita Kretovičová – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Patrícia Guzejová – KATA dievčatá pokr. (8-9 r.)
Vanesa Bandurová – KATA ml. žiačky pokr. (10-11 r.)
Michal Majdák – KATA deti chlapci (5-7 r.)
Norbert Bukovič – KATA ml. žiaci pokr. (10-11 r.)

KUMITE DRUŽSTVÁ dievčatá (8-9 r.) – Elenka Horanská, Patrícia Guzejová
KUMITE DRUŽSTVÁ ml. žiačky (10-11 r.) – Vanesa Bandurová, Sarah Jessica Kőtelesová, Michaela Danková,

Sofia Elli Kőtelesová – KUMITE deti dievčatá +24kg (5-7 r.)
Michaela Danková – KUMITE ml. žiačky zač. -40kg (10-11 r.)
Norbert Bukovič – KUMITE ml. žiaci pokr. -35kg (10-11 r.)
Ľubomír Demský – KUMITE kadeti -60kg (14-15 r. )

Terézia Horanská – AGILITY dievčatá (7 r.)
Sofia Elli Kőtelesová – AGILITY dievčatá (7 r.)

3. miesta:

KATA DRUŽSTVÁ ml. žiaci (10-11 r.) – Dávid Kondáš, Ľubomír Radoš, Dušan Tuchyňa

Terézia Horanská – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Sarah Jessica Kőtelesová – KATA ml. žiačky zač. (10-11 r.)
Adam Krajňák – KATA ml. žiaci zač. (10-11 r.)
Vasil Pirčák – KATA ml. žiaci pokr. (10-11 r.)

KUMITE DRUŽSTVÁ KUMITE ml. žiaci (10-11 r.) – Ľubomír Radoš, Dušan Tuchyňa, Dávid Kondáš,

Terézia Horanská – KUMITE deti dievčatá +24kg (5-7 r.)
Elenka Horanská – KUMITE dievčatá pokr. +30kg (8-9 r.)
Tatiana Pillárová – KUMITE kadetky +50kg (14-15 r.)
Adam Gubík – KUMITE chlapci zač. +30kg (8-9 r.)
Adam Krajňák – KUMITE ml. žiaci zač. -35kg (10-11 r.)
Fabián Juhás – KUMITE st. žiaci pokr. -45kg (12-13 r.)

Majstrovstvá Slovenskej republiky ml. kadetov, kadetov, juniorov a U21

V Trnave sa v sobotu 3. decembra uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších kadetov, kadetov, juniorov a starších juniorov (U21), a v týchto kategóriách aj ich družstiev, na ktoré si z jednotlivých kôl Slovenského pohára a majstrovstiev VÚKABU vybojovali postup 12 naši pretekári.

Z Trnavy domov do Košíc sme sa vrátili s jednou majsterkou Slovenska, troma vicemajstrami a dvoma druhými vicemajstrami. Nasadili sme aj tri družstvá, z ktorých ani jedno neodišlo bez medaily.

1.miesto:
Viktória Pillárová
– KUMITE st. juniorky 18-20 r. (U21) -68kg

2.miesta:
Jaroslava Baňasová – KUMITE st. juniorky 18-20 r. (U21) -61kg
Dominika Kuchárová – KUMITE st. juniorky 18-20 r. (U21) -55kg
Martin Fedor – KUMITE st. juniori 18-20 r. (U21) -75kg
DRUŽSTVO kadetov 14-15 r. – Ľubomír Demský, Jakub Dostál, Šimon Kačírek
DRUŽSTVO st. junioriek 18-20 r. (U21) – Viktória Pillárová, Jaroslava Baňasová, Dominika Kuchárová

3.miesta:
Terézia Smetanová
– KUMITE juniorky 16-17 r.-53kg

Ľubomír Demský – KUMITE kadeti 14-15 r.-57kg
DRUŽSTVO junioriek 16-17 r. – Terézia Smetanová, Tatiana Pillárová

2. kolo Slovenského pohára ml. kadetov, kadetov, juniorov a U21

Dnes sme v Nitre bojovali na druhom kole Slovenského pohára mladších kadetov, kadetov, juniorov a starších juniorov (U21).
Z jedenástich našich „kumiťákov“ si domov doniesli cenný kov deviati.

1. miesto
Viktória Pillárová – KUMITE staršie juniorky 18-20 rokov (U21) -68kg

2. miesta:
Dominika Kuchárová – KUMITE staršie juniorky 18-20 rokov (U21) -55kg
Terézia Smetanová – KUMITE juniorky 16-17 rokov -53kg

3. miesta:
Pillárová Tatiana – KUMITE kadetky 14-15 rokov +54kg
Jaroslava Baňasová – KUMITE staršie juniorky 18-20 rokov (U21) -61kg
Martin Fedor – KUMITE starší juniori 18-20 rokov (U21) -75kg
Fabián Juhás – KUMITE mladší kadeti 12-13 rokov -45kg
Ľubomír Demský – KUMITE kadeti 14-15 rokov -57kg
Jakub Dostál – KUMITE kadeti 14-15 rokov -63kg

Majstrovstvá VUKABU kadetov a juniorov 2016

Spolu s prvým kolom Žiackej ligy, sme v sobotu 12. novembra v Multihale organizovali aj Majstrovstvá Východoslovenskej únie karate a bojových umení kategórií mladších dorastencov, kadetov, mladších juniorov a starších juniorov (U21). Takto sa umiestnili naši „KUMIŤÁCI“:

1. miesta:
Terézia Smetanová – ml. juniorky -53kg (16-17 r.)
Šimon Kačírek – ml. dorastenci -55kg (12-13 r.)
Ľubomír Demský – kadeti -57kg (14-15 r.)
Patrik Tchúr – ml. juniori -68kg (16-17 r.)
Martin Fedor – st. juniori U21 -75kg (18-20 r.)
Dominika Kuchárová – st. juniorky U21 -55kg (18-20 r.)
Jaroslava Baňasová – st. juniorky U21 -61kg (18-20 r.)
Viktória Pillárová – st. juniorky U21 -68kg (18-20 r.)

2. miesto:
Tatiana Pillárová – kadetky +54kg (14-15 r.)

3. miesta:
Fabián Juhás – ml. dorastenci -45kg (12-13 r.)
Jakub Dostál – kadeti -63kg (14-15 r.)