2019/2020

Dôležité oznamy / Najbližšie súťaže

7. december /sobota/ – Majstrovstvá SR ml. kadetov, kadetov, juniorov a st. juniorov (U21) – Trnava
Registrácia do stredy 04.12.2019
viac info tu


13. december /piatok/ 17:30Skúšky technickej vyspelosti (páskovanie) – 
Pre deti, ktoré neboli na sústredení
viac info tu


 

Slovenský pohár kadetov, juniorov a U21 – 2. kolo

V Šuranoch sme v sobotu 16. novembra zápasili v kategóriách KUMITE jednotlivcov na 2. kole Slovenského pohára mladších kadetov, kadetov, juniorov a starších juniorov (U21).
Podarilo sa nám priniesť jednu STRIEBORNÚ a tri BRONZOVÉ medaile.

2.MIESTO – Vasil Pirčák – kumite ml. kadeti 12-13 rokov do 50kg pokročilí

3.MIESTA:
Vanesa Bandurová – kumite kadetky 14-15 rokov do 47kg
Norbert Bukovič – kumite ml. kadeti 12-13 rokov do 45kg pokročilí
Ľubomír Radoš – kumite kadeti 14-15 rokov do 63kg

Hungarian Open Saman Cup

V sobotu 9. novembra 2019 sme s desiatimi pretekármi vycestovali do Budapešti na medzinárodne obsadený turnaj Hungarian Open Saman Cup. Všetci nastúpili v kategóriách kumite jednotlivcov.

Najlepšie sa darilo Brunovi Plichtovi, ktorý v kategórii 11 ročných do 34 kg vybojoval ZLATÚ medailu a pohár !

Patrícia Guzejová “ vykumitila“ BRONZovú medailu v kategórii 12 ročných nad 50 kg !

Všetkým našim členom výpravy ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu a medailistom gratulujeme!

1. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2019/2020

12. októbra 2019 sme s ďalšími košickými klubmi usporiadali 1. kolo ŽIACKEJ LIGY Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate na začiatku novej súťažnej sezóny 2019/2020. Na súťaži sa predstavilo 31 našich zverencov, z ktorých sme „vyskladali“ aj 11 družstiev.

Na prvom kole sme „vyzbierali“ v kategóriách jednotlivcov aj družstiev dokopy 57 medailí ( 21 zlatých + 19 strieborných + 17 bronzových ), a zatiaľ sme obsadili 2. MIESTO v medailovom aj bodovom hodnotení zúčastnených klubov.
https://sutazekarate.sk/sutaze_sutazvys.php?sutaz=295

1.MIESTA

KATA
Pirčák René – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
Novotný Július – mladší kadeti 12-13 rokov začiatočníci
KUMITE
Gubová Klára – staršie žiačky 10-11 rokov do 40kg pokročilé
Bandurová Vanesa – kadetky 14-15 rokov do 47kg
Szelley Vanesa – kadetky 14-15 rokov nad 54kg
Pirčák René – mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí
Bukovič Norbert – mladší kadeti 12-13 rokov do 45kg pokročilí
Pirčák Vasil – mladší kadeti 12-13 rokov do 50kg pokročilí
Novotný Július – mladší kadeti 12-13 rokov nad 55kg začiatočníci
Radoš Ľubomír – kadeti 14-15 rokov do 63kg
AGILITY
Lacková Ema – dievčatá 8 ročné
Gubová Klára – dievčatá 10 ročné
Kysucký Lukáš – chlapci 9 roční
Géci Boris – chlapci 10 roční
DRUŽSTVÁ
KATA st. žiačky 10-11 r. – Gubová Klára, Kőtelesová Sofia, Kretovičová Rita
KATA ml. žiaci 8-9 r. – Kysucký Lukáš, Pirčák René, Géci Boris
KATA kadeti 14-15 r. – Radoš Ľubomír, Ilčín Jakub, Guzej Stanislav
KUMITE ml. kadetky 12-13 r. – Guzejová Patrícia, Horanská Elena, Bruothová Lea
KUMITE kadetky 14-15 r. – Szelley Vanesa, Bandurová Vanesa, Kőtelesová Sarah
KUMITE ml. žiaci 8-9 r. – Kysucký Lukáš, Pirčák René, Géci Boris
KUMITE ml. kadeti 12-13 r. – Pirčák Vasil, Bukovič Norbert

2.MIESTA

KATA
Kretovičová Rita – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Sklenková Lucia – mladšie kadetky 12-13 rokov pokročilé
Kysucký Lukáš – mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
KUMITE
Piekarová Olívia – mladšie žiačky 8-9 rokov do 27kg začiatočníčky
Kőtelesová Sofia – staršie žiačky 10-11 rokov nad 40kg pokročilé
Bruothová Lea – mladšie kadetky 12-13 rokov do 40kg pokročilé
Sklenková Lucia – mladšie kadetky 12-13 rokov do 45kg pokročilé
Bruoth Adam – mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg začiatočníci
Toma Samuel – mladší žiaci 8-9 rokov nad 34kg začiatočníci
Kysucký Lukáš – mladší žiaci 8-9 rokov do 34kg pokročilí
Mišľan Sebastián – starší žiaci 10-11 rokov nad 40kg začiatočníci
Ilčín Jakub – kadeti 14-15 rokov do 63kg
Guzej Stanislav – kadeti 14-15 rokov nad 70kg
AGILITY
Rodová Lea – dievčatá 6 ročné
Pavol Lukáš – chlapci 6 roční
Šefara Matúš – chlapci 8 roční
Pirčák René – chlapci 9 roční
DRUŽSTVÁ
KATA ml. kadetky 12-13 r. – Guzejová Patrícia, Horanská Elena, Bruothová Lea
KATA kadetky 14-15 r. – Szelley Vanesa, Bandurová Vanesa, Kőtelesová Sarah

3.MIESTA

KATA
Kőtelesová Sofia – staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
Šefara Matúš – mladší žiaci 8-9 rokov začiatočníci
Bukovič Norbert – mladší kadeti 12-13 rokov pokročilí
Ilčín Jakub – kadeti 14-15 rokov
KUMITE
Rodová Lea – dievčatá 6-7 rokov nad 28kg
Murcková Nina – dievčatá 6-7 rokov nad 28kg
Lacková Ema – mladšie žiačky 8-9 rokov do 32kg začiatočníčky
Kretovičová Rita – staršie žiačky 10-11 rokov do 40kg pokročilé
Horanská Elena – mladšie kadetky 12-13 rokov nad 50kg pokročilé
Kőtelesová Sarah – kadetky 14-15 rokov do 54kg
Pavol Jakub – mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg začiatočníci
Géci Boris – starší žiaci 10-11 rokov do 30kg pokročilí
AGILITY
Piekarová Olívia – dievčatá 8 ročné
Kretovičová Rita – dievčatá 10 ročné
Hanuščalka Jakub – chlapci 7 roční
DRUŽSTVÁ
KUMITE st.žiačky 10-11r. – Gubová Klára, Kőtelesová Sofia, Horanská Tereza, Kretovičová Rita
KUMITE kadeti 14-15 r. – Radoš Ľubomír, Ilčín Jakub, Guzej Stanislav

Na začiatku súťaže sme prevzali POHÁR pre PRVÝ a NAJÚSPEŠNEJŠÍ klub celej predošlej sezóny ŽIACKEJ LIGY 2018/2019, v ktorej sme počas všetkých 4 kôl získali až 180 MEDAILÍ ( 61 zlatých – 52 strieborných – 67 bronzových ), premenených na 354 BODOV, čo bolo najviac spomedzi všetkých 24 zúčastnených klubov!
ŽIACKU LIGU sme minulú súťažnú sezónu vyhrali už TRETÍ ROK PO SEBE !!!

Taktiež si na začiatku súťaže prevzali poháre aj jednotlivci, ktorí sa v predošlej sezóne ŽIACKEJ LIGY 2018/2019 stali víťazmi svojich kategórii. Z nášho klubu títo:
Sarah Kőtelesová – KATA st. žiačky 12-13 ročné pokročilé 
Patrícia Kollárová – KUMITE dievčatá 8-9 ročné pokročilé do 30 kg
Klára GubováSofia Kőtelesová a Rita Kretovičová – všetky tri so zhodným počtom bodov – KUMITE dievčatá 8-9 ročné pokročilé nad 30 kg
Sarah Kőtelesová – KUMITE st. žiačky 12-13 ročné pokročilé do 45 kg
Vanesa Bandurová – KUMITE kadetky 14-15 ročné do 50 kg
René Pirčák – KUMITE chlapci 8-9 roční začiatočníci do 30 kg
Bruno Plichta – KUMITE ml. žiaci 10-11 roční pokročilí do 35 kg
Norbert Bukovič a Vasil Pirčák – obaja so zhodným počtom bodov – KUMITE st. žiaci 12-13 roční pokročilí do 45 kg

https://sutazekarate.sk/sutaze_sutazvys.php?sutaz=201

Majstrovstvá VÚKABU kadetov, juniorov a U21

Spolu s 1. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2019/2020 sa uskutočnili aj regionálne Majstrovstvá Východoslovenskej únie karate a bojových umení mladších kadetov, kadetov, juniorov a starších juniorov (U21) s postupom na Majstrovstvá SR.

Získali sme 18 medailí ( 8 zlatých + 6 strieborných + 4 bronzové ) a taktiež sme obsadili 2. MIESTO v rebríčku zúčastnených dvanástich klubov.

1.MIESTA
Ľubomír Demský – KATA juniori 16-17r.
Patrícia Guzejová – KUMITE ml. kadetky 12-13r. nad 50kg pokročilé
Vanesa Bandurová – KUMITE kadetky 14-15r. do 47kg
Norbert Bukovič – KUMITE ml. kadeti 12-13r. do 45kg pokročilí
Vasil Pirčák – KUMITE ml. kadeti 12-13r. do 50kg pokročilí
Ľubomír Radoš – KUMITE kadeti 14-15r. do 63kg
Stanislav Guzej – KUMITE kadeti 14-15r. nad 70kg
Ľubomír Demský – KUMITE juniori 16-17r. do 68kg

2.MIESTA
Lucia Sklenková – KATA ml. kadetky 12-13r. pokročilé
Stanislav Guzej – KATA kadeti 14-15r.
Lucia Sklenková – KUMITE ml. kadetky 12-13r. do 45kg pokročilé
Elena Horanská – KUMITE ml. kadetky 12-13r. nad 50kg pokročilé
Vanesa Szelley – KUMITE kadetky 14-15r. nad 54kg
Jakub Ilčín – KUMITE kadeti 14-15r. do 63kg

3.MIESTA
Sarah Kőtelesová – KATA kadetky 14-15r.
Norbert Bukovič – KATA ml. kadeti 12-13r. pokročilí
Lea Bruothová – KUMITE ml. kadetky 12-13r. do 40kg pokročilé
Sarah Kőtelesová – KUMITE kadetky 14-15r. do 54kg

Ľubovňa Open Cup 2019

Z Ľubovne si naši jednotlivci v sobotu 5. októbra priniesli 18 medailí ( 5 ZLATÝCH + 9 STRIEBORNÝCH + 4 BRONZOVÉ ).

V medailovom hodnotení klubov sme skončili na treťom mieste.

Premenené na body sme sa nakoniec umiestnili na DRUHOM mieste v BODOVOM hodnotení spomedzi 27 zúčastnených klubov !!!

1.MIESTA
Patrícia Guzejová – KATA ml. kadetky 12-13r.
Rita Kretovičová – KUMITE ml. žiačky 8-9r. +32kg
Vanesa Bandurová – KUMITE kadetky 14-15r. -55kg
Lukáš Kysucký – KUMITE ml. žiaci 8-9r. -32kg
Norbert Bukovič – KUMITE ml. kadeti 12-13r. -45kg

2.MIESTA
Klára Gubová – KATA st. žiačky 10-11r. pokročilé
Vasil Pirčák – KATA ml. kadeti 12-13r. 
Patrícia Kollárová – KUMITE st.  žiačky 10-11 r. -35kg
Klára Gubová – KUMITE st. žiačky 10-11r. -40kg
Sarah Kőtelesová – KUMITE ml. kadetky 12-13r. -50kg
Vanesa Szelley – KUMITE kadetky 14-15r. +55kg
René Pirčák – KUMITE ml. žiaci 8-9r. -32kg
Bruno Plichta – KUMITE st. žiaci 10-11r. -35kg
Vasil Pirčák – KUMITE ml. kadeti 12-13r. -50kg

3.MIESTA
Patrícia Kollárová – KATA st. žiačky 10-11r. pokročilé
Bruno Plichta – KATA st. žiaci 10-11r. pokročilí
Sofia Kőtelesová – KUMITE st. žiačky 10-11r. +40kg
Patrícia Guzejová – KUMITE ml. kadetky 12-13r. +50kg

18th Bihor Open 2019

Z deviatich našich „účinkujúcich“ pretekárov kumite na medzinárodnom turnaji 18th Bihor Open 2019 si z rumunského mesta Oradea domov prinieslo cenné kovy až OSEM „kretovičovcov“ = 3x ZLATO + 4x STRIEBRO + 1x BRONZ.

1. MIESTA
Vanesa Bandurová – kumite 14-15 ročné -47kg
René Pirčák – kumite 9 roční -32kg
Norbert Bukovič – kumite 12 roční -42kg

2. MIESTA
Sofia Kőtelesová – kumite 10 ročné +38kg
Elena Horanská – kumite 12 ročné +50kg
Lukáš Kysucký – kumite 9 roční -32kg
Ľubomír Radoš – kumite 14-15 roční +57kg

3. MIESTO
Vasil Pirčák – kumite 12 roční -48kg

Slovenský pohár kadetov, juniorov a U21 – 1. kolo

V našom rodnom meste sa v sobotu 21. septembra 2019 pod našou spoluorganizátorskou taktovkou s ďalšími košickými klubmi uskutočnilo 1. kolo Slovenského pohára mladších dorastencov, dorastencov, juniorov a starších juniorov (U21).

Súťaž s pretekármi z celého Slovenska otvoril a svojou prítomnosťou poctil aj sám primátor mesta Košice, Jaroslav Polaček.

Najlepší výsledok, 1. MIESTO, vyzápasil Vasil Pirčák
v kategórii KUMITE mladší kadeti 12-13 roční do 50 kg pokročilí.

3. MIESTO vybojoval Norbert Bukovič
v kategórii KUMITE mladší kadeti 12-13 roční do 45 kg pokročilí.

Ďalšie umiestnenia našich zverencov:
Vanesa Bandurová – kumite kadetky 14-15r. -47 kg – 5. miesto
Jakub Ilčín – kumite kadeti 14-15r. -63 kg – 5. miesto
Lea Bruothová – kumite ml. kadetky 12-13r. -40 kg pokročilé – 7. miesto

22th Budapest Open 2019

V sobotu a nedeľu 14. a 15. septembra sme sa zúčastnili medzinárodného turnaja s veľmi kvalitnými súpermi = 22th Budapest Open 2019.

Na stupeň víťazov sa podarilo prebojovať Viky Pillárovej, ktorá prehrala až vo finále kategórie žien do 61 kg a získala tak STRIEBORNÚ MEDAILU !!!