2018/2019

Dôležité oznamy / Najbližšie súťaže

24. máj (piatok)Cassovia KRETOVIČ KATA Cup 2019
klubová súťaž v KATA – účasť na tréningoch povinná !!!
16:30 hod – vekové kategórie 5 až 7 ročných
17:30 hod. – vekové kategórie 8 a viac ročných 

31. máj (piatok)Cassovia KRETOVIČ KUMITE Cup 2019
klubová súťaž v KUMITE – účasť na tréningoch povinná !!!


9. jún (nedeľa)Majstrovstvá SR Goju Ryu KarateKošice
registrácia do 7.6.2019 (piatok) viac info tu


14.-16. jún (piatok-nedeľa)Majstrovstvá Európskej Shito Ryu Karate Federácie
Arad, Rumunsko
iba pretekári s postupom z MSR Shito Ryu


Letné Sústredenie 2019 bude v týždni
od nedele 18. augusta do soboty 24. augusta

Majstrovstvá Slovenska Shito Ryu Karate 2019

Počas veľkonočných prázdnin na Bielu sobotu sme sa s ôsmymi pretekármi zúčastnili 15. ročníka Majstrovstiev Slovenskej Shito Ryu Karate Asociácie v Dunajskej Strede. Pódiové umiestnenia sa podarilo získať 7 našim „kumiťákom“, ktorí vďaka tomu postúpili na júnové Majstrovstvá Európskej Shito Ryu Karate Federácie do rumunského mesta Arad.

Majstrami sa stali a zlato získali:

René Pirčák – Kumite chlapci 8-9 rokov -32kg
Ľubomír Demský – Kumite juniori 16-17 rokov -65kg

Striebro vybojovali:

Simona Kulíková – Kumite dievčatá 10-11 rokov -45kg
Norbert Bukovič – Kumite chlapci 12-13 rokov -44kg
Vasil Pirčák – Kumite chlapci 12-13 rokov -50kg

Bronz získali:

Vanesa Bandurová – Kumite dorastenky 14-15 rokov -48kg
Ľubomír Radoš – Kumite chlapci 12-13 rokov +50kg

Gratulujeme a tešíme sa na Majstrovstvá ESHRKF !

Slovenský pohár detí a žiakov – 3. kolo

Tretie kolo Slovenského pohára detí a žiakov usporiadal Karate Klub Stará Ľubovňa v sobotu 13. apríla.

1. MIESTA

René Pirčák – KUMITE mladší žiaci 8-9 roční do 30 kg pokročilí

Patrícia Kollárová – AGILITY dievčatá 10 ročné

2. MIESTA

Rita Kretovičová – AGILITY dievčatá 9 ročné
Klára Gubová – AGILITY dievčatá 10 ročné
Lukáš Kysucký – AGILITY chlapci 9 roční

3. MIESTA

Boris Géci – KATA mladší žiaci 8-9 roční začiatočníci 
Sebastián Mišľan – KATA starší žiaci 10-11 roční začiatočníci

Lea Bruothová – KUMITE starší žiačky 10-11 roční do 40 kg pokročilé
Sebastián Mišľan – KUMITE starší žiaci 10-11 roční nad 40 kg začiatočníci

René Pirčák – AGILITY chlapci 8 roční
Boris Géci – AGILITY chlapci 9 roční

15th Harasuto Cup

Náš priateľ a tréner poľského klubu Harasuto, Janusz Harast, usporiadal v Lodži v prvý aprílový víkend už 15. ročník kvalitne obsadeného medzinárodného turnaja.

ZLATÉ pódiové umiestnenie sa podarilo vybojovať Viktórii Pillárovej v kategórii KUMITE ŽIEN do 61 kg, 
a taktiež nášmu DRUŽSTVU KUMITE ŽIEN v zložení Viktória Pillárová, Jaroslava Baňasová, Terézia Smetanová.

BRONZ získal Norko Bukovič v kategórii KUMITE 12-13 ročných chlapcov do 40 kg,
a tiež DRUŽSTVO KUMITE MUŽOV VÚKABU v zložení Patrik Tchúr (náš), Ján Fuzer (KK Union Košice) a Richard Hatala (MŠK Vranov nad Topľou).

ŽIACKA LIGA sezóny 2018/2019 – súhrn súťaží a víťazi

Po všetkých štyroch kolách celej sezóny ŽIACKEJ LIGY 2018/2019 Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate máme získaných 180 MEDAILÍ61 zlatých – 52 strieborných – 67 bronzových ), čo je najviac spomedzi všetkých 24 zúčastnených klubov. Premenené na body je to 354 BODOV !!!
ŽIACKU LIGU sme teda opäť celkovo vyhrali, a to už TRETÍ ROK PO SEBE !!!

Z nášho klubu sa víťazmi v kategóriách jednotlivcov stali:

Sarah Kőtelesová – KATA st. žiačky 12-13 ročné pokročilé 

Patrícia Kollárová – KUMITE dievčatá 8-9 ročné pokročilé do 30 kg

Klára Gubová, Sofia Kőtelesová a Rita Kretovičová – všetky tri so zhodným počtom bodov
– KUMITE dievčatá 8-9 ročné pokročilé nad 30 kg

Sarah Kőtelesová – KUMITE st. žiačky 12-13 ročné pokročilé do 45 kg

Vanesa Bandurová – KUMITE kadetky 14-15 ročné do 50 kg

René Pirčák – KUMITE chlapci 8-9 roční začiatočníci do 30 kg

Bruno Plichta – KUMITE ml. žiaci 10-11 roční pokročilí do 35 kg

Norbert Bukovič a Vasil Pirčák – obaja so zhodným počtom bodov
– KUMITE st. žiaci 12-13 roční pokročilí do 45 kg

4. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

Posledné – 4. KOLO Žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate sa uskutočnilo v Kežmarku v nedeľu 31. marca 2019
Mladí „kretovičovci“ získali 43 medailí ( 12 zlatých15 strieborných16 bronzových ). Spomedzi osemnástich zúčastnených klubov tohto posledného kola Žiackej ligy sme v bodovej štatistike skončili opäť na prvom mieste. V medailovej štatistike na mieste druhom.

Po všetkých štyroch kolách celej sezóny ŽIACKEJ LIGY 2018/2019 máme získaných 180 MEDAILÍ ( 61 ZLATÝCH52 STRIEBORNÝCH – 67 BRONZOVÝCH ), čo je najviac spomedzi všetkých 24 zúčastnených klubov a premenené na body je to 354 BODOV !
ŽIACKU LIGU sme teda opäť celkovo vyhrali, a to už TRETÍ ROK PO SEBE !!!

1.MIESTA

KATA

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé

KUMITE

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé nad 30 kg
Lucia Sklenková – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -40 kg
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -35 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

DRUŽSTVÁ

KATA (B) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová
KATA ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Lucia Sklenková, Sarah Kőtelesová, Lea Bruothová
KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley, Patrícia Guzejová 
KATA CHLAPCI 8-9 r. – Lukáš Kysucký, Boris Géci, René Pirčák
KATA (A) ST. ŽIACI 12-13 r. – Bruno Plichta, Vasil Pirčák, Matúš Libák
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš, Jakub Ilčín

2.MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Daniela Dudášová –  ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Klára Gubová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Simona Kulíková – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Norbert Bukovič –  st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

Ema LackováAGILITY dievčatá 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA (B) ST. ŽIACI 12-13 r. – Norbert Bukovič, Radoš Ľubomír, Jakub Ilčín
KUMITE (A) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Lea Bruothová, Simona Kulíková, Daniela Dudášová 
KUMITE KADETKY 14-15 r. – Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley 
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Boris Géci, Lukáš Kysucký

3.MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
Patrícia Guzejová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Lucia Sklenková – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Matúš Libák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Patrícia Kollárová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé +45 kg
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg
Ľubomír Radoš – st. žiaci 12-13 r. pokročilí +50 kg

Lea RodováAGILITY dievčatá 6 r.

DRUŽSTVÁ

KATA (A) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Sofia Kőtelesová, Simona Kulíková, Daniela Dudášová
KUMITE (B) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Klára Gubová, Kollárová Patrícia, Sofia Kőtelesová, Rita Kretovičová
KUMITE ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová, Lucia Sklenková

Slovenský pohár detí a žiakov – 2. kolo

Druhé kolo Slovenského pohára detí a žiakov hostila v sobotu 23. marca Myjava. Z nášho klubu sa súťaže zúčastnilo 7 pretekárov.

Najlepšie umiestnenie – 1. MIESTO
získala Rita Kretovičová v kategórii AGILITY 9 ročné dievčatá.

2. MIESTA
Bruno Plichta – KUMITE starší žiaci 10-11 r. do 35 kg pokročilí
Lukáš Kysucký – AGILITY 9 roční chlapci 
René Pirčák – AGILITY 8 roční chlapci 

3. MIESTA
Klára Gubová – AGILITY 10 ročné dievčatá 
Sofia Kőtelesová – AGILITY 10 ročné dievčatá 

Na tomto turnaji zároveň prebehli Majstrovstvá SR družstiev KUMITE 8-9 ročných mladších žiakov. Jediné naše zúčastnené družstvo v zložení René Pirčák, Lukáš Kysucký a Tomáš Naňo (hosťujúci z KK Kumade Topolčany) vybojovalo v silnej konkurencii 3. MIESTO.

Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov

Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov jednotlivcov a družstiev sa konali v sobotu 9.marca 2019 v Dolnom Kubíne.

KUMITE DRUŽSTVO žien v zložení Viktória Pillárová, Jaroslava Baňasová a hosťujúca Zuzana Schwartzová (KK Union Košice) vyzápasilo STRIEBRO.

Ďalšie STRIEBRO pridala Jarka Baňasová v kategórii jednotlivcov KUMITE seniorky do 68 kg.

Viky Pillárová zase „vykumitila“ BRONZ v kategórii jednotlivcov KUMITE seniorky do 61 kg.

Karate1 SERIES A – Salzburg 2019

Na prestížnom medzinárodnom turnaji Svetovej Federácie Karate WKF – KARATE1 SERIES A v rakúskom Salzburgu sa v prvý marcový víkend podarilo presadiť našej VIKTÓRII PILLÁROVEJ.
V kategórii kumite žien do 61 kg v silnej konkurencii 132 pretekárok svetovej špičky podala perfektný výkon a získala BRONZOVÚ MEDAILU.

Viky mala prvé kolo voľné. V druhom kole vyhrala nad Japonkou Yamada Sara 3:1. V treťom kole zdolala Chorvátku Lenard Ana 1:0, vo štvrtom kole Belgičanku De Vos Nele a stala sa víťazkou svojho tatami. Ďalej pokračovala cez Vietnamku Thi Ngoan Nguyen víťazstvom 12:9 do semifinále, v ktorom napokon nestačila na Japonku Kujuro Yuki a prehrala 1:3. V boji o BRONZ si počkala na súperku z repasáže. Bola ňou Švédka Nilsson Anna-Johanna a Viky nad ňou vyhrala 7:4.

Podrobnejšie informácie a výsledky turnaja na sportdata.org

3. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

V Snine sa 2. marca 2019 uskutočnilo 3. KOLO Žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate.
„Naše“ detí získali 39 medailí ( 14 zlatých11 strieborných14 bronzových ) a spomedzi všetkých zúčastnených klubov tohto kola Žiackej ligy sme v medailovej, ale i bodovej štatistike, skončili opäť na prvom mieste.

Po troch kolách celej sezóny ŽIACKEJ LIGY 2018/2019 vedieme tabuľku klubov medailovo i bodovo.

1. MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Lucia Sklenková – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Adam Gubík – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí

KUMITE

Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
Patrícia Guzejová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé +45 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

DRUŽSTVÁ

KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Klára Gubová, Sofia Kőtelesová, Patrícia Kollárová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Boris Géci, Lukáš Kysucký
KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Kollárová, Sofia Kőtelesová, Klára Gubová, Daniela Dudášová
KUMITE ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – Boris Géci, Lukáš Kysucký, René Pirčák
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Ľubomír Radoš, Dušan Tuchyňa

2. MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg

AGILITY

Rebeka Uzíková – dievčatá 6 r.
Ema Lacková – dievčatá 7 r.
Márius Kučera – chlapci 6 r.
Richard Gášpár – chlapci 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Bandurová, Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová

3. MIESTA

KATA

Klára Gubová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r.
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Daniela Dudášová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Klára Gubová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Richard Gášpár – chlapci 5-7 r. +24 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg

AGILITY

Katarína Tomová – dievčatá 6 r.

DRUŽSTVÁ

KUMITE ML. ŽIACI 10-11 r. – Adam Gubík, Sebastián Mišľan