2014/2015

Majstrovstvá SR detí a žiakov 2016

V sobotu sme s 19-timi zverencami vycestovali na tatami do Popradu, kde kluby IGLOW Spišská Nová Ves a SHIHAN Poprad usporiadali Majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov. Účasť bola naozaj bohatá, pretože sa predstavilo vyše 460 pretekárov a 91 družstiev, takže bolo postarané o silnú konkurenciu a atraktívne súboje.

Najväčší úspech v jednotlivcoch vybojoval Matúš Libák v kategórii KUMITE mladší žiaci 8-9 rokov do 32kg, kde po víťaznej šnúre zápasov podľahol až vo finále, a domov si tak odniesol zaslúžené vicemajstrovské striebro.

Bronzové poháre a medaily individuálne vybojovali Patrícia Kollárová (KUMITE dievčatá 6-7 rokov do 24kg), Sofia Kőtelesová a Simona Kulíková (obe KUMITE dievčatá 6-7 rokov nad 28kg).

Veľkú radosť nám urobili aj naše družstvá. Majsterkami Slovenska sa stali Klára Gubová, Rita Kretovičová a Sofia Kőtelesová ako DRUŽSTVO KATA 6-7 ročných DIEVČAT.
Tieto dievčatá navyše s Patríciou Kollárovou sa stali aj vicemajsterkami ako DRUŽSTVO KUMITE 6-7 ročných DIEVČAT.

DVE bronzové medaily získalo DRUŽSTVO 8-9 ročných MLADŠÍCH ŽIAKOV, V KATA v zložení Matúš Libák, Norbert Bukovič, Vasil Pirčák a v tom istom zložení navyše s Kristiánom Hudákom aj v KUMITE.

Ďalší bronz nám zabezpečili Patrícia Guzejová, Elena Horanská a Simona Kulíková ako DRUŽSTVO KATA 8-9 ročných MLADŠÍCH ŽIAČOK.

Gratulujem a všetkým, nie len úspešným na stupni víťazov, za vzornú reprezentáciu klubu úprimne ďakujeme.

3. Majstrovstvá Európskej Shito Ryu Karate Federácie

Počas víkendu, 20. – 21. júna, sa v Nových Zámkoch uskutočnili 3. Majstrovstvá Európskej Shito Ryu Karate Federácie. Medzi naozaj kvalitnou konkurenciou zahraničných a domácich pretekárov sa podarilo umiestniť aj niektorým našim pretekárom:

1. miesto:
KUMITE TEAM junior 15-17 – Jóba Attila, Martin Fedor, Pavol Bitto

2. miesta:
KUMITE TEAM senior female – Lucia Kovačiková, Eva Nováková, Viktória Pillárová;
Dominka Kuchárová – Kumite individual, senior female -50 kg;

3. miesta:
Terézia Smetanová  – Kumite individual, 14-15 female, -53 kg;
Tatiana Pillárová – Kumite individual, 14-15 female, +53 kg;
Viktória Pillárová – Kumite individual, senior female, -60 kg;

5. miesto – Martin Fedor – Kumite individual, 16-17 male -72 kg;

19th Slovakia Youth Open 2015

Výsledky umiestnených „kretovičovcov“ na 19. ročníku SLOVAKIA YOUTH OPEN 2015 pre kategórie detí, žiakov, dorastencov a juniorov, ktorý sa konal 30. mája 2015 v bratislavskej HANT aréne:

1. miesto:
Elena Horanská – KUMITE dievčatá (6-7) +28 kg,

2. miesta:
Elena Horanská – KUMITE dievčatá (6-7) -28 kg,
Terézia Smetanová – KUMITE kadetky (14-15) -47 kg,
Šimon Kačírek – KUMITE st. žiaci (10-11) +40 kg,
Ľubomír Demský – KUMITE ml. dorastenci (12-13) -45 kg

Majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov 2015

Pod organizátorskou taktovkou KK Sabinov v spolupráci s VÚKABU a SZK sa v Sabinove uskutočnili v sobotu 16. mája Majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov 2015 (jednotlivcov, družstiev a agility). Z našich zverencov sa podarilo vystúpiť na stupeň víťazov týmto:

KARATE
3. miesta:

Terézia Horanská – KATA dievčatá do 5 r., začiatočníci;
Elena Horanská –  KATA dievčatá 6-7, začiatočníci;
DRUŽSTVO KATA – chlapci 8-9: Matúš Libák, Daniel Benko, Norbert Bukovič;
Elena Horanská –  KUMITE dievčatá 6-7, +28kg;

AGILITY

1. miestoTerézia Horanská – AGILITY dievčatá 5 ročné
2. miestoDaniela Dudášová – AGILITY dievčatá 6 ročné
3. miesto – Norbert Bukovič – AGILITY ml. žiaci 8 roční

Postupy na MSR detí a žiakov a celkové výsledky Slovenského pohára detí a žiakov a Žiackej ligy 2014/2015

Štartovná listina na Majstrovstvá SR detí a žiakov 2015 – kto postúpil na MSR v Sabinove dňa 16.5.2015

Sumárny bodový rebríček po 3. kole Slovenského pohára detí a žiakov
Víťazi Slovenského pohára detí a žiakov – Agility

Výsledková listina bodov jednotlivcov po kategóriách – Žiacka liga VÚKABU a TAUKA 2014/15

Výsledková listina bodov po kluboch – Žiacka liga VÚKABU a TAÚKA 2014/15

4. kolo Žiackej ligy VÚKABU

V sobotu 25. apríla sa v Starej Ľubovni uskutočnilo posledné, 4. kolo Žiackej Ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate. Súťaž bola dobre zorganizovaná a i keď nás nebolo v takom veľkom počte, ako naposledy v Košiciach, opäť sa nám darilo a priniesli sme si odtiaľ 24 medailí. Umiestneným „kretovičovcom“ blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu.

1. miesta:

Elena Horanská – KATA deti dievčatá (5-7),
Patrícia Guzejová – KATA dievčatá zač. (8-9),
Daniel Benko – KATA chlapci zač. (8-9),

DRUŽSTVO KATA ml. žiaci (9-11) – Matúš Libák, Norbert Bukovič, Daniel Benko,

Tereza Smetanová – KUMITE kadetky -50 kg (14-15),
Tatiana Pillárová – KUMITE  kadetky +50 kg (14-15),
Ľubomír Radoš – KUMITE chlapci zač. +30 kg (8-9),
Ľubomír Demský – KUMITE st. žiaci pokr. -45 kg (12-13),

2. miesta:

Dušan Tuchyňa – KATA chlapci pokr. (8-9),

Vanesa Szelley – KUMITE ml. žiačky zač. +40 kg (10-11),
Michaela Harničárová – KUMITE kadetky +50 kg (14-15),
Šimon Kačírek – KUMITE ml. žiaci pokr. +40 kg (10-11),

3. miesta:

Tereza Smetanová – KATA kadetky (14-15),
Tatiana Pillárová – KATA kadetky (14-15),
Ľubomír Demský – KATA st.žiaci pokr. (12-13),

Elena Horanská – KUMITE deti dievčatá BRH (5-7),
Patrícia Guzejová – KUMITE dievčatá zač. +30kg (8-9),
Norbert Bukovič – KUMITE chlapci zač. -30kg (8-9),
Daniel Benko – KUMITE chlapci zač. +30kg (8-9),

DRUŽSTVO KUMITE ml. žiaci (9-11) – Šimon Kačírek, Ľubomír Radoš, Fabián Juhás.

Majstrovstvá VÚKABU detí a žiakov

Naši najmladší karatisti bojovali v sobotu 18. apríla 2015 na regionálnych Majstrovstvách Východoslovenskej únie karate a bojových umení detí a žiakov. Postup na Majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov, ktoré budú 16. mája v Sabinove, si zabezpečili títo:

1. miesta:

Tereza Horanská – KATA zač. ml. dievčatá (0-5);
Elena Horanská – KATA zač. dievčatá (6-7);
Matúš Libák – KATA zač. ml. žiaci (8-9);
DRUŽSTVÁ KATA žiaci – Daniel Benko, Norbert Bukovič, Matúš Libák;

Elena Horanská – KUMITE dievčatá +28 kg (6-7);
Patrícia Guzejová – KUMITE ml. žiačky -37 kg (8-9);
Šimon Kačírek – KUMITE st. žiaci +40 kg (10-11);

2. miesta:

Patrícia Guzejová – KATA zač. ml. žiačky (8-9);

Ľubomír Radoš – KUMITE ml. žiaci +32 kg (8-9);
Vanesa Bandurová – KUMITE st. žiačky -30 kg (10-11);
DRUŽSTVÁ KUMITE žiačky – Vanesa Szeley, Vanesa Bandurová, Lujza Macková;

3. miesta:

Dominik Horák – KATA zač. chlapci (6-7);
Daniela Dudášová – KATA zač. dievčatá (6-7);
Norbert Bukovič – KATA zač. ml. žiaci (8-9);

Norbert Bukovič – KUMITE ml. žiaci -28 kg (8-9);
Daniel Benko – KUMITE ml. žiaci + 32 kg(8-9);
Daniel Benko – KUMITE ml. žiaci +32 kg (8-9);
Fabián Juhás – KUMITE st. žiaci -40 kg (10-11);
Stanislav Guzej – KUMITE st. žiaci +40 kg (10-11);
Lujza Macková – KUMITE st. žiačky -40 kg (10-11);
Vanesa Szeley – KUMITE st. žiačky +40 kg (10-11);
DRUŽSTVÁ KUMITE žiaci – Daniel Benko, Ľubomír Radoš, Norbert Bukovič, Matúš Libák.

AGILITY

1. miesto – Tereza Horanská – dievčatá (5)
1. miestoDaniela Dudášová – dievčatá (6)
2. miestoSimona Kuliková – dievčatá (6)
2. miestoRichard Zohn – chlapci (5)
3. miestoElenka Horanská – dievčatá (7)
3. miestoDominik Horák – chlapci (7)

35. ROČNÍK VEĽKEJ CENY SLOVENSKA

V poradí 35. ročník prestížnej VEĽKEJ CENY SLOVENSKA sa konal v nedeľu 12. apríla 2015 v Bratislave. Za účasti zahraničných reprezentácii a klubov okrem tuzemska aj z Čiech, Maďarska, Poľska, Rakúska, Slovinska, Chorvátska a Srbska na ňom štartovalo vyše 560 pretekárov. Medzi slovenskou a zahraničnou karatistickou špičkou sa podarilo presadiť a umiestniť aj „kretovičovcom“ a v celkovej štatistike umiestnenia klubov sme v silnej konkurencii skončili na 11. mieste.

1. miesto:
Martin Fedor – KUMITE juniori 16-17, -68 kg;

2. miesta:
Viktória Pillárová – KUMITE st. juniorky U21, -61 kg;
Jaroslava Baňasová – KUMITE seniorky +21, -68 kg;
Družstvo KUMITE seniorky +18 – Jaroslava Baňasová, Dominika Kuchárová, Viktória Pillárová;

3. miesta:
Tatiana Pillárová – KUMITE kadetky 14-15, -54 kg;
Marigona Mehmeti – KUMITE st. juniorky U21, -55 kg;
Dominika Kuchárová – KUMITE seniorky +21, -50 kg;
Viktória Pillárová – KUMITE Seniorky +21, -61 kg.

Slovenský pohár detí a žiakov – 3. kolo

V sobotu 11. apríla 2015 usporiadal klub Spartak Myjava 3. kolo Slovenského pohára detí a žiakov. Na veľmi dobre zorganizovanom turnaji zastupovali náš klub štyria pretekári: Elenka Horanská, Kristián Hudák, Dušan Tuchyňa a Šimon Kačírek, ktorým ďakujeme za vzornú reprezentáciu. Takto sa im darilo:

1. miesto – Elenka Horanská – KUMITE dievčatá 6-7 ročné +28kg;

Karate AGILITY
2. miesto – Kristián Hudák – chlapci 7 roční;
2. miesto – Šimon Kačírek – st. žiaci 11 roční;
3. miesto – Elenka Horanská – dievčatá 7 ročné.

Majstrovstvá VÚKABU seniorov a 3. kolo Žiackej ligy VÚKABU

V sobotu 28. marca športová hala na SOŠ Železničná v Košiciach hostila dve súťaže naraz. Popri 3. kole Žiackej ligy VÚKABU prebiehali paralelne na jednom tatami aj regionálne Majstrovstvá VÚKABU seniorov, a tak sa mladé karatistické nádeje mohli pozrieť aj na vzory starších a skúsenejších pretekárov a niečomu sa priučiť. Našim zverencom všetkých kategórií sa naozaj darilo a po troch kolách Žiackej ligy je náš klub na 2. mieste v bodovacom rebríčku klubov Žiackej ligy VÚKABU sezóny 2014/2015.


Majstrovstvá VÚKABU seniorov


1. miesta:

Viktória Pillárová – KUMITE seniorky -61 kg;
Lucia Langošová – KUMITE seniorky -68 kg;
Jaroslava Baňasová – KUMITE seniorky +68 kg;
Martin Fedor – KUMITE seniori BRH;
Lucia Langošová – KUMITE seniorky BRH;


2. miesta:

Marigona Mehmeti – KUMITE seniorky -55 kg;
Erik Benčko – KUMITE seniori -67 kg;
Dávid Dostál – KUMITE seniori +84 kg;


3. miesta:

Viktória Pillárová – KATA seniorky;
Jaroslava Baňasová – KATA seniorky;

Martin Fedor – KUMITE seniori -75 kg;
Viktória Pillárová – KUMITE seniorky BRH;
Marigona Mehmeti – KUMITE seniorky BRH;


3. kolo Žiackej ligy VÚKABU


1. miesta
:

Elenka Horanská – KATA dievčatá (5-7);

Daniel Benko – KUMITE chlapci zač. +30 kg (8-9);
Fabián Juhás – KUMITE ml. žiaci zač. -40 kg (10-11);
Tereza Smetanová – KUMITE kadetky -50 kg (14-15);

DRUŽSTVO KUMITE st. žiaci BRH (12-14) – Jakub Dostál, Patrik Tchúr, Ľubomír Demský;


2. miesta:

Daniel Benko – KATA chlapci zač. (8-9);
Tereza Smetanová – KATA kadetky (14-15);

Patrícia Guzejová – KUMITE dievčatá zač. +30 kg (8-9);
Patrik Tchúr – KUMITE kadeti -60 kg (14-15);

DRUŽSTVO KUMITE ml. žiaci BRH (9-11) – Šimon Kačírek, Ľubomír Radoš, Daniel Benko, Fabián Juhás;


3. miesta:

Kristián Hudák – KATA chlapci (5-7);
Dominik Horák – KATA chlapci (5-7);
Matúš Libák – KATA chlapci zač. (8-9);
Vanesa Bandurová – KATA  ml. žiačky zač. (10-11);
Natália Toporková – KATA st. žiačky zač. (12-13);
Tatiana Pillárová – KATA kadetky (14-15);

Ľubomír Radoš – KUMITE chlapci zač. +30 kg (8-9);
Vanesa Szeley – KUMITE ml. žiačky zač. +40 kg (10-11);
Šimon Kačírek – KUMITE ml. žiaci pokr. +40 kg (10-11);
Ľubomír Demský – KUMITE st. žiaci pokr. -45 kg (12-13);
Jakub Dostál – KUMITE kadeti -60 kg (14-15);
Tatiana Pillárová – KUMITE kadetky +50 kg (14-15).

Fotografie z turnajov si môžete pozrieť v celom článku