Výsledky

Dôležité oznamy / Najbližšie súťaže

Počas Veľkonočných prázdnin
od štvrtka 18. apríla do utorka 23. apríla
tréningy NEbudú.


20. apríl (sobota)MSR Shito Ryu – Dunajská Streda
registrácia do 18.4.2019 (štvrtok)  viac info tu

27. apríl (sobota)Grand Prix Žilina – Žilina
registrácia do 24.4.2019 (streda)

27. apríl (sobota)Majstrovstvá VÚKABU detí a žiakov – Košice
registrácia do 26.4.2019 (piatok)  viac info tu 


Letné Sústredenie 2019 bude v týždni
od nedele 18. augusta do soboty 24. augusta

ŽIACKA LIGA sezóny 2018/2019 – súhrn súťaží a víťazi

Po všetkých štyroch kolách celej sezóny ŽIACKEJ LIGY 2018/2019 Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate máme získaných 180 MEDAILÍ61 zlatých – 52 strieborných – 67 bronzových ), čo je najviac spomedzi všetkých 24 zúčastnených klubov. Premenené na body je to 354 BODOV !!!
ŽIACKU LIGU sme teda opäť celkovo vyhrali, a to už TRETÍ ROK PO SEBE !!!

Z nášho klubu sa víťazmi v kategóriách jednotlivcov stali:

Sarah Kőtelesová – KATA st. žiačky 12-13 ročné pokročilé 

Patrícia Kollárová – KUMITE dievčatá 8-9 ročné pokročilé do 30 kg

Klára Gubová, Sofia Kőtelesová a Rita Kretovičová – všetky tri so zhodným počtom bodov
– KUMITE dievčatá 8-9 ročné pokročilé nad 30 kg

Sarah Kőtelesová – KUMITE st. žiačky 12-13 ročné pokročilé do 45 kg

Vanesa Bandurová – KUMITE kadetky 14-15 ročné do 50 kg

René Pirčák – KUMITE chlapci 8-9 roční začiatočníci do 30 kg

Bruno Plichta – KUMITE ml. žiaci 10-11 roční pokročilí do 35 kg

Norbert Bukovič a Vasil Pirčák – obaja so zhodným počtom bodov
– KUMITE st. žiaci 12-13 roční pokročilí do 45 kg

4. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

Posledné – 4. KOLO Žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate sa uskutočnilo v Kežmarku v nedeľu 31. marca 2019
Mladí „kretovičovci“ získali 43 medailí ( 12 zlatých15 strieborných16 bronzových ). Spomedzi osemnástich zúčastnených klubov tohto posledného kola Žiackej ligy sme v bodovej štatistike skončili opäť na prvom mieste. V medailovej štatistike na mieste druhom.

Po všetkých štyroch kolách celej sezóny ŽIACKEJ LIGY 2018/2019 máme získaných 180 MEDAILÍ ( 61 ZLATÝCH52 STRIEBORNÝCH – 67 BRONZOVÝCH ), čo je najviac spomedzi všetkých 24 zúčastnených klubov a premenené na body je to 354 BODOV !
ŽIACKU LIGU sme teda opäť celkovo vyhrali, a to už TRETÍ ROK PO SEBE !!!

1.MIESTA

KATA

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé

KUMITE

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé nad 30 kg
Lucia Sklenková – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -40 kg
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -35 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

DRUŽSTVÁ

KATA (B) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová
KATA ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Lucia Sklenková, Sarah Kőtelesová, Lea Bruothová
KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley, Patrícia Guzejová 
KATA CHLAPCI 8-9 r. – Lukáš Kysucký, Boris Géci, René Pirčák
KATA (A) ST. ŽIACI 12-13 r. – Bruno Plichta, Vasil Pirčák, Matúš Libák
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš, Jakub Ilčín

2.MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Daniela Dudášová –  ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Klára Gubová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Simona Kulíková – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Norbert Bukovič –  st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

Ema LackováAGILITY dievčatá 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA (B) ST. ŽIACI 12-13 r. – Norbert Bukovič, Radoš Ľubomír, Jakub Ilčín
KUMITE (A) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Lea Bruothová, Simona Kulíková, Daniela Dudášová 
KUMITE KADETKY 14-15 r. – Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley 
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Boris Géci, Lukáš Kysucký

3.MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
Patrícia Guzejová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Lucia Sklenková – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Matúš Libák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Patrícia Kollárová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé +45 kg
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg
Ľubomír Radoš – st. žiaci 12-13 r. pokročilí +50 kg

Lea RodováAGILITY dievčatá 6 r.

DRUŽSTVÁ

KATA (A) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Sofia Kőtelesová, Simona Kulíková, Daniela Dudášová
KUMITE (B) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Klára Gubová, Kollárová Patrícia, Sofia Kőtelesová, Rita Kretovičová
KUMITE ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová, Lucia Sklenková

 

Slovenský pohár detí a žiakov – 2. kolo

Druhé kolo Slovenského pohára detí a žiakov hostila v sobotu 23. marca Myjava. Z nášho klubu sa súťaže zúčastnilo 7 pretekárov.

Najlepšie umiestnenie – 1. MIESTO
získala Rita Kretovičová v kategórii AGILITY 9 ročné dievčatá.

2. MIESTA
Bruno Plichta – KUMITE starší žiaci 10-11 r. do 35 kg pokročilí
Lukáš Kysucký – AGILITY 9 roční chlapci 
René Pirčák – AGILITY 8 roční chlapci 

3. MIESTA
Klára Gubová – AGILITY 10 ročné dievčatá 
Sofia Kőtelesová – AGILITY 10 ročné dievčatá 

Na tomto turnaji zároveň prebehli Majstrovstvá SR družstiev KUMITE 8-9 ročných mladších žiakov. Jediné naše zúčastnené družstvo v zložení René Pirčák, Lukáš Kysucký a Tomáš Naňo (hosťujúci z KK Kumade Topolčany) vybojovalo v silnej konkurencii 3. MIESTO.

Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov

Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov jednotlivcov a družstiev sa konali v sobotu 9.marca 2019 v Dolnom Kubíne.

KUMITE DRUŽSTVO žien v zložení Viktória Pillárová, Jaroslava Baňasová a hosťujúca Zuzana Schwartzová (KK Union Košice) vyzápasilo STRIEBRO.

Ďalšie STRIEBRO pridala Jarka Baňasová v kategórii jednotlivcov KUMITE seniorky do 68 kg.

Viky Pillárová zase „vykumitila“ BRONZ v kategórii jednotlivcov KUMITE seniorky do 61 kg.

Karate1 SERIES A – Salzburg 2019

Na prestížnom medzinárodnom turnaji Svetovej Federácie Karate WKF – KARATE1 SERIES A v rakúskom Salzburgu sa v prvý marcový víkend podarilo presadiť našej VIKTÓRII PILLÁROVEJ.
V kategórii kumite žien do 61 kg v silnej konkurencii 132 pretekárok svetovej špičky podala perfektný výkon a získala BRONZOVÚ MEDAILU.

Viky mala prvé kolo voľné. V druhom kole vyhrala nad Japonkou Yamada Sara 3:1. V treťom kole zdolala Chorvátku Lenard Ana 1:0, vo štvrtom kole Belgičanku De Vos Nele a stala sa víťazkou svojho tatami. Ďalej pokračovala cez Vietnamku Thi Ngoan Nguyen víťazstvom 12:9 do semifinále, v ktorom napokon nestačila na Japonku Kujuro Yuki a prehrala 1:3. V boji o BRONZ si počkala na súperku z repasáže. Bola ňou Švédka Nilsson Anna-Johanna a Viky nad ňou vyhrala 7:4.

Podrobnejšie informácie a výsledky turnaja na sportdata.org

3. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

V Snine sa 2. marca 2019 uskutočnilo 3. KOLO Žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate.
„Naše“ detí získali 39 medailí ( 14 zlatých11 strieborných14 bronzových ) a spomedzi všetkých zúčastnených klubov tohto kola Žiackej ligy sme v medailovej, ale i bodovej štatistike, skončili opäť na prvom mieste.

Po troch kolách celej sezóny ŽIACKEJ LIGY 2018/2019 vedieme tabuľku klubov medailovo i bodovo.

1. MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Lucia Sklenková – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Adam Gubík – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí

KUMITE

Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
Patrícia Guzejová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé +45 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

DRUŽSTVÁ

KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Klára Gubová, Sofia Kőtelesová, Patrícia Kollárová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Boris Géci, Lukáš Kysucký
KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Kollárová, Sofia Kőtelesová, Klára Gubová, Daniela Dudášová
KUMITE ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – Boris Géci, Lukáš Kysucký, René Pirčák
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Ľubomír Radoš, Dušan Tuchyňa

2. MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg

AGILITY

Rebeka Uzíková – dievčatá 6 r.
Ema Lacková – dievčatá 7 r.
Márius Kučera – chlapci 6 r.
Richard Gášpár – chlapci 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Bandurová, Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová

3. MIESTA

KATA

Klára Gubová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r.
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Daniela Dudášová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Klára Gubová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Richard Gášpár – chlapci 5-7 r. +24 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg

AGILITY

Katarína Tomová – dievčatá 6 r.

DRUŽSTVÁ

KUMITE ML. ŽIACI 10-11 r. – Adam Gubík, Sebastián Mišľan

Slovenský pohár detí a žiakov – 1. kolo

Prvé kolo Slovenského pohára detí a žiakov sa uskutočnilo pod Trenčianskym hradom 16. februára 2019. Z nášho klubu na tento turnaj vycestovalo osem pretekárov, z ktorých sa na stupne víťazov podarilo „prebojovať“ trom.

Lukáš Kysucký a René Pirčák mali obaja v kategórii AGILITY chlapci 8 roční skvelý čas a „dobehli“ tak na 2. MIESTO.

Klára Gubová zase získala dve 3. MIESTA – v kategórii KUMITE staršie žiačky 10-11 ročné do 40kg pokročilé a v kategórii AGILITY dievčatá 10 ročné.

Za úžasné výkony našim medailistom gratulujeme.

 

12. Memoriál Michala Bozogáňa

Prvá súťaž, ktorá v novom roku preverí pripravenosť pretekárov po zimných vianočných prázdninách, je pravidelne konajúci sa Memoriál Miška Bozogáňa, organizovaný trénerom nášho priateľského košického Karate Klubu UNION, Petrom Bozogáňom.

V sobotu 19. januára sa na 12. ročníku turnaja predviedli aj najlepší pretekári z okolitých krajín ako Ukrajina, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko, Česko, medzi ktorými nechýbali ani medailisti z najvyšších súťaží EKF a WKF.

Náš klub sa vďaka výsledkom jednotlivcov umiestnil v bodovom rebríčku všetkých zúčastnených 36 klubov na krásnom 6. mieste s dvoma zlatými a siedmymi bronzovými medailami.

1. MIESTA

Klára Gubová – Kumite ml. žiačky 8-9 r. +35kg
Lukáš Kysucký – Kumite ml. žiaci 8-9 r. -32kg

2. MIESTA

Patrícia Kollárová – Kumite ml. žiačky 8-9 r. -35kg
Boris Géci – Kumite ml. žiaci 8-9 r. -28kg
René Pirčák – Kumite ml. žiaci 8-9 r. -28kg
Sofia Kőtelesová – Kumite st. žiačky 10-11 r. -40kg
Vanesa Szelley – Kumite kadetky 14-15 r. +54kg
Terézia Smetanová – Kumite seniorky -61kg
Jaroslava Baňasová – Kumite seniorky -61kg

 

2. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

Na druhom kole Žiackej Ligy Východoslovenskej únie Karate a Bojových umení a Tatranskej únie karate sme v sobotu 15. decembra vyzbierali dokopy 55 medailí ( 16 zlatých16 strieborných23 bronzových ) a v celkovom medailovom i bodovom hodnotení (jednotlivci+družstvá) klubov sme skončili opäť na prvom mieste spomedzi 20 zúčastnených klubov druhého kola žiackej ligy.

Po druhom kole vedieme žiacku ligu 2018/2019 na čele tabuľky klubov s počtom bodov 194 a počtom medailí 98 ( 35 zlatých – 26 strieborných – 37 bronzových ).

1. MIESTA

KATA

Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé -30 kg
Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci +50 kg

AGILITY

Rebeka Uzíková – dievčatá 5 r.

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová 
KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Daniela Dudášová
KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. – Sofia Kőtelesová, Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Daniela Dudášová
KUMITE KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah Kőtelesová
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš

2. MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r.
Richard Gášpár – chlapci 5-7 r.
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Daniela Dudášová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -35 kg
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

AGILITY

Jakub Hanuščalka – chlapci 6 r.
Márius Kučera – chlapci 6 r.

DRUŽSTVÁ

KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah  Kőtelesová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Boris Géci, Lukáš Kysucký
KATA ML. ŽIACI 10-11 r. – Bruno Plichta, Adam Gubík, Sebastián Mišľan

3. MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci

KUMITE

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg
Adam Gubík – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí +40 kg  
Adam Krajňák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg   
Ľubomír Radoš – st. žiaci 12-13 r. pokročilí +50 kg
Vanesa Szelley – kadetky 14-15 r. +50 kg 3

AGILITY

Lea Rodová – dievčatá 6 r.
Soňa Regecová – dievčatá 6 r.
Nina Murcková – dievčatá 7 r.
Dominik Kocúr – chlapci 6 r.
Oliver Uzík – chlapci 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Adam Vereb, Jakub Ilčín, Adam Krajňák 
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Lukáš Kysucký, Boris Géci, Roland Kostovčík
KUMITE ML. ŽIACI 10-11 r. – Bruno Plichta, Sebastián Mišľan, Adam Gubík
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Adam Vereb, Jakub Ilčín, Adam Krajňák, Dušan Tuchyňa