News

13. ročník Majstrovstiev SSHRKA

V nedeľu 28. mája 2017 sme sa zúčastnili 13 ročníka Majstrovstiev SLOVENSKEJ SHITO RYU KARATE ASOCIÁCIE v kategóriách KUMITE.
Zo šiestich našich štartujúcich pretekárov sa podarilo vystúpiť na stupne víťazov piatim.  Všetkým medailistom gratulujeme! a tu sú naše umiestnenia:

1. miesto
Ľubomír Demský – Kumite dorastenci 14-15 r. -58kg

2. miesto
Jaroslava Baňasová – Kumite ženy +18 r. BRH

3. miesta
Jaroslava Baňasová – Kumite ženy +18 r. -60kg
Terézia Smetanová – Kumite juniorky 16-17 r. -58kg
Ľubomír Radoš – Kumite chlapci 10-11 r. +43kg
Vasil Pirčák – Kumite chlapci 10-11 r. -36kg

International Union Lviv CUP 2017

Na prestížnom a kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji v ukrajinskom meste Ľvov sa v sobotu 20. mája 2017 podarilo v silnej konkurencii umiestniť nášmu Ľubovi Demskému v kategórii КUMITЕ kadeti (14-15 roční) -57 KG.

Ľubo „vykumitil“ skvelú bronzovú medailu.

Majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov 2017

Včera sme s ďalšími košickými klubmi VÚKABU usporiadali Majstrovstvá Slovenskej republiky kategórií detí a žiakov jednotlivcov a družstiev v Multihale v Košiciach. Súťaže, ktorá je vrcholom sezóny pre tieto najmladšie kategórie, sa zúčastnilo rekordných 514 pretekárov, ktorí nastúpili v 1009 štartoch. Taktiež nastúpil rekordný počet družstiev, až 110.

My sme na tatami postavili 22 pretekárov a „vyskladali“ 12 družstiev. Títo naši bojovníci získali jednu zlatú, päť strieborných a päť bronzových medailí. V celkovo bodovom hodnotení sme skončili na 8. mieste spomedzi 56 zúčastnených klubov.

Majsterkou Slovenska sa stala
Elena Horanská
 v kategórii KUMITE ml. žiačky 8-9 r.v +37kg pokročilé

2.miesta:

Tereza Horanská – KUMITE dievčatá 6-7 r. +28kg 
Lea Bruothová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. -32kg začiatočníčky
Simona Kulíková – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. -37kg začiatočníčky

René Pirčák – Agility chlapci 6 r.
Norbert Bukovič – Agility chlapci 10 r.

3.miesta:

A DRUŽSTVO KATA  st. žiaci 10-11 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Matúš Libák

Lucia Sklenková – KATA st. žiačky 10-11 r. začiatočníčky

Petra Bačová – KUMITE st. žiačky 10-11 r. -35kg začiatočníčky
Lucia Sklenková  – KUMITE st. žiačky 10-11 r. -35kg začiatočníčky
Sarah Kőtelesová – KUMITE st. žiačky 10-11 r. -40kg začiatočníčky

Všetkým medailistom gratulujeme a zúčastneným ďakujeme za ukážkovú reprezentáciu klubu !

Majstrovstvá Východoslovenskej Únie Karate a Bojových Umení detí a žiakov

28 našich najmladších pretekárov vybojovalo v sobotu 6. mája 2017 na MAJSTROVSTVÁCH Východoslovenskej Únie Karate a Bojových Umení detí a žiakov69 cenných kovov v kategóriách agility, kata jednotlivci, kumite jednotlivci, kata družstvá a kumite družstvá.

Získali sme 30 zlatých, 21 strieborných a 18 bronzových medailí!

Ďakujeme všetkým zúčastneným „kretovičovcom“
za excelentnú reprezentáciu nášho klubu !!!

1. miesta:

B DRUŽSTVO KATA ml. žiačky (8-9) – Patrícia Kollárová, Tereza Horanská, Rita Kretovičová
DRUŽSTVO KATA st. žiačky (10-11) – Sarah Kőtelesová, Elena Horanská, Patrícia Guzejová
DRUŽSTVO KATA ml. žiaci (8-9) – Patrik Prúša, Lukáš Kysucký, Bruno Plichta

A DRUŽSTVO KATA st. žiaci (10-11) – Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Dominik Horák
A DRUŽSTVO KUMITE ml. žiačky (8-9) – Elena Horanská, Lea Bruothová, Klára Gubová
DRUŽSTVO KUMITE  st. žiačky (10-11) – Patrícia Guzejová, Lucia Sklenková, Sarah Kőtelesová

Rita Kretovičová – KATA dievčatá zač. (6-7)
Klára Gubová – KATA ml. žiačky zač. (8-9)
Elena Horanská – KATA ml. žiačky (8-9)
Lucia Sklenková – KATA st. žiačky zač. (10-11)

Patrícia Kollárová – KUMITE ml. žiačky zač. -27kg (8-9)
Simona Kulíková – KUMITE ml. žiačky zač. -37kg (8-9)
Elena Horanská – KUMITE ml. žiačky +37kg (8-9)
Sarah Kőtelesová – KUMITE st. žiačky zač. -40kg (10-11)
Lucia Sklenková – KUMITE st žiačky zač. -35kg (10-11)
Patrícia Guzejová – KUMITE st. žiačky pokroč. +40kg (10-11)
Bruno Plichta – KUMITE ml. žiaci zač. -26kg (8-9)
Norbert Bukovič – KUMITE st. žiaci pokroč. -35kg (10-11)

Klára Gubová – agility dievčatá (8)
Simona Kulíková – agility dievčatá (8)
Elena Horanská – agility dievčatá (9)
Petra Bačová – agility dievčatá (10)
Patrícia Guzejová – agility dievčatá (10)
Sarah Kőtelesová – agility dievčatá (11)
René Pirčák – agility chlapci (6)
Lukáš Kysucký – agility chlapci (7)
Jozef Zohn – agility chlapci (9)
Dominik Horák – agility chlapci (9)
Vasil Pirčák – agility chlapci (10)
Adam Krajňák – agility chlapci (11)

2. miesta:

B DRUŽSTVO KATA ml. žiačky (8-9) – Lea Bruothová, Sofia Kőtelesová, Klára Gubová

B DRUŽSTVO KUMITE ml. žiačky (8-9) – Simona Kulíková, Patrícia Kollárová, Sofia Kőtelesová
DRUŽSTVO KUMITE ml. žiaci (8-9) – Bruno Plichta, Patrik Prúša, Dominik Horák

Sofia Kőtelesová – KATA ml. žiačky zač. (8-9)
Patrícia Guzejová – KATA st. žiačky pokroč. (10-11)
Patrik Prúša – KATA ml. žiaci zač. (8-9)
Dominik Horák – KATA ml. žiaci pokroč. (8-9)
Adam Krajňák – KATA st. žiaci zač. (10-11)

Tereza Horanská – KUMITE dievčatá +28kg (6-7)
Lea Bruothová – KUMITE ml. žiačky zač. -32kg (8-9)
Sofia Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky zač. -37kg (8-9)
Petra Bačová – KUMITE st. žiačky zač. -35kg (10-11)
Adam Krajňák – KUMITE st.žiaci zač. -35kg (10-11)

Rita Kretovičová – agility dievčatá (7)
Simona Štesová – agility dievčatá (8)
Sofia Kőtelesová – agility dievčatá (8)
Lea Bruothová – agility dievčatá (9)
Lucia Sklenková – agility dievčatá (10)
Patrik Prúša – agility chlapci (8)
Adam Gubík – agility chlapci (9)
Norbert Bukovič – agility chlapci (10)

3. miesta:

B DRUŽSTVO KATA st. žiaci (10-11) – Dušan Tuchyňa, Ľubomír Radoš, Adam Krajňák

DRUŽSTVO KUMITE st. žiaci (10-11) – Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Ľubomír Radoš

Tereza Horanská – KATA dievčatá zač. (6-7)
Lea Bruothová – KATA ml. žiačky zač. (8-9)
Lukáš Kysucký – KATA chlapci zač. (6-7)
René Pirčák – KATA chlapci zač. (6-7)
Vasil Pirčák – KATA st. žiaci pokroč. (10-11)

Simona Štesová – KUMITE ml. žiačky zač. -27kg (8-9)
Maruška Kozáková – KUMITE st. žiačky zač. +40kg (10-11)
René Pirčák – KUMITE chlapci -22kg (6-7)
Dominik Horák – KUMITE ml. žiaci pokroč. -34kg (8-9)
Adam Gubík – KUMITE ml. žiaci zač. +34kg (8-9)
Patrik Prúša – KUMITE ml. žiaci zač. +34kg (8-9)
Vasil Pirčák – KUMITE st. žiaci pokroč. -35kg (10-11)

Tereza Horanská – agility dievčatá (7)
Patrícia Kollárová – agility dievčatá (8)
Maruška Kozáková – agility dievčatá (11)
Bruno Plichta – agility chlapci (8)

4. kolo Žiackej ligy VÚKABU a TAUKA 2016/2017

Sezónu 2016/2017 ŽIACKEJ LIGY Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate ukončilo posledné 4. kolo, ktoré usporiadal klub ŠKM-KK Stará Ľubovňa v nedeľu 24.4.2017. Práve tento domáci klub sa stal najúspešnejším klubom posledného 4. kola Žiackej ligy.

My sme však tiež nezaháľali a v Starej Ľubovni sme získali 42 medailí (12 zlatých, 9 strieborných a 20 bronzových). V celkovom hodnotení klubov v celej sezóne Žiackej ligy 2016/2017 sme nazbierali 304 bodov, čo je rovnaký počet bodov ako mal aj klub Junior Prešov, avšak my sme za celú sezónu vybojovali viac zlatých medailí (50), a to nás titulovalo za celkového víťaza Žiackej ligy 2016/2017.

!!! Ďakujeme všetkým naším najmenším a najmladším pretekárom za vzornú reprezentáciu
s vynikajúcimi výsledkami, taktiež naším trénerom a kaučom,
a v neposlednom rade všetkým organizátorom a usporiadateľom súťaží Žiackej ligy,
rodičom, priateľom a fanúšikom klubu !!!

Taktiež gratulujeme klubom na ďalších pódiových umiestneniach,
a to druhému Junioru Prešov a tretiemu ŠKM-KK Stará Ľubovňa.

Výsledky našich zverencov na 4. kole Žiackej Ligy 2016/2017:

1. miesta:

DRUŽSTVO A KATA dievčatá (8-9 r.) – Sofia Kőtelesová, Lea Bruothová, Tereza Horanská
DRUŽSTVO KATA ml. žiačky (10-11 r.) – Sarah Kőtelesová, Elena Horanská, Patrícia Guzejová DRUŽSTVO A KATA chlapci (8-9 r.)  – Dominik Horák, Bruno Plichta, Patrik Prúša

DRUŽSTVO KATA ml. žiaci (10-11 r.) – Matúš Libák, Vasil Pirčák, Norbert Bukovič

DRUŽSTVO KUMITE dievčatá (8-9 r.) – Elena Horanská, Lea Bruothová, Sofia Kőtelesová

Sofia Kőtelesová – KATA dievčatá začiatoč. (8-9 r.)
Elena Horanská – KATA dievčatá pokroč. (8-9 r.)
Patrícia Guzejová – KATA ml. žiačky pokroč. (10-11 r.)

Tereza Horanská – KUMITE deti dievčatá +24kg (5-7 r.)
Ľubomír Demský – KUMITE kadeti -60kg (14-15 r.)

Rita Kretovičová – agility dievčatá (7 r.)
Lukáš Kysucký – agility chlapci (7 r.)

2. miesta:

DRUŽSTVO KUMITE ml. žiačky (10-11 r.) – Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová, Lucia Sklenková

Lucia Sklenková – KATA ml. žiačky začiatoč. (10-11 r.)
Vanesa Bandurová – KATA st. žiačky pokroč. (12-13 r.)

Elena Horanská – KUMITE dievčatá pokroč. +30kg (8-9 r.)
Sarah Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky začiatoč. -40kg (10-11 r.)
Dominik Horák – KUMITE chlapci pokroč. +30kg (8-9 r. )
Norbert Bukovič – KUMITE ml. žiaci pokroč. -35kg (10-11 r.)
Adam Vereb – KUMITE st. žiaci začiatoč. +50kg (12-13 r.)

René Pirčák – agility chlapci (6 r.)

3. miesta:

DRUŽSTVO KATA B dievčatá (8-9 r.) – Daniela Dudášová, Simona Štesová, Rita Kretovičová
DRUŽSTVO KATA B chlapci (8-9 r.) – Ján Marušin, Lukáš Kysucký, René Pirčák

Rita Kretovičová – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Tereza Horanská – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Lea Bruothová – KATA dievčatá začiatoč. (8-9 r.)
Sarah Kőtelesová – KATA ml. žiačky začiatoč. (10-11 r.)
Lukáš Kysucký – KATA deti chlapci (5-7 r.)
Patrik Prúša – KATA chlapci začiatoč. (8-9 r.)
Dominik Horák – KATA chlapci pokroč. (8-9 r.)
Stanislav Guzej – KATA st. žiaci pokroč. (12-13 r.)

Lea Bruothová – KUMITE dievčatá začiatoč. -30kg (8-9 r.)
Sofia Kőtelesová – KUMITE dievčatá začiatoč. +30kg (8-9 r.)
Lucia Sklenková – KUMITE ml. žiačky začiatoč. -35kg (10-11 r.)
Patrícia Guzejová – KUMITE ml. žiačky pokroč. +40kg (10-11 r.)
Vanesa Bandurová – KUMITE st. žiačky pokroč. -40kg (12-13 r.)
René Pirčák – KUMITE deti chlapci -24kg (5-7 r.)
Patrik Prúša – KUMITE chlapci začiatoč. +30kg (8-9 r.)
Adam Krajňák – KUMITE ml. žiaci začiatoč. -35kg (10-11 r.)
Vasil Pirčák – KUMITE ml. žiaci pokroč. -35kg (10-11 r.)
Šimon Kačírek – KUMITE st. žiaci pokroč. +50kg (12-13 r.)

13th HARASUTO CUP

Už v poradí trinásty ročník turnaja Harasuto Cup s medzinárodnou účasťou sa uskutočnil v sobotu 8. a nedeľu 9. apríla v poľskom meste Lódž. Tohto prestížneho turnaja klubu Harasuto sa pravidelne zúčastňujú aj naši karatisti, ktorí cestovali za súbojmi práve na druhý turnajový deň – nedeľu.
Reprezentovali nás títo „kretovičovci“: Elenka Horanská, Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley, Vasil Pirčák, Ľubomír Radoš, Ľubomír Demský a Šimon Kačírek, ktorému sa ako jedinému podarilo umiestniť na striebornom stupni víťazov v kategórii KUMITE 12-13 roční +55 kg. 

Gratulujeme Šimon a ďakujeme! 

Majstrovstvá SR seniorov

Včera sme cestovali na Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov do Galanty.
Náš klub reprezentovali samé ženy: Viky Pillárová, Jarka Baňasová a ostaršená Terka Smetanová.

Vybojovať medailu medzi jednotlivcami sa podarilo len Viktórii Pillárovej,
ktorá v kategórii KUMITE seniorky do 68kg obsadila tretie bronzové pódiové umiestnenie.

Do súbojov sme postavili aj družstvo žien, do ktorého sme si okrem
vyššie menovaných prizvali aj Zuzku Schwartzovú z KK UNION Košice.
Naše ženy o postup do finále zdolali družstvo CMK Banská Bystrica,
no vo finále podľahli tímu TJ Rapid Bratislava a domov si odniesli strieborné medaile.

37th GRAND PRIX SLOVAKIA

Uplynulý víkend sme súťažili na dvojdňovom prestížnom a náročnom turnaji, obsadenom kvalitnými pretekármi z 21 štátov. V poradí už 37. Veľkej ceny Slovenska sa zúčastnilo 1469 pretekárov, v 1909 štartoch.
Vo veľmi silnej konkurencii sa pokúšalo v sobotu aj v nedeľu presadiť 15 našich pretekárov , ale podarilo sa to až v nedeľu dvom našim „kumiťákom“. Obaja si odniesli nielen cenné skúsenosti, ale ja bronzové medaily:

Terezka Horanská
KUMITE dievčatá 6-7 ročné +28 kg

a

Vasil Pirčák
KUMITE chlapci 10-11 roční -35 kg

Všetkým našim pretekárom ďakujeme za účasť a dvom medailistom srdečne gratulujeme !

3. kolo Žiackej ligy VÚKABU a TAUKA 2016/2017

Aj tretie kolo Žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate sezóny 2016/2017 sme usporiadali spolu s ďalšími košickými klubmi v metropole východného Slovenska. V sobotu 18. marca 2017 sa v športovej hale na SOŠ Železničnom predstavilo 27 detí z nášho klubu a podarilo sa im získať spolu 40 medailí: 11x prvé miesto, 13x druhé miesto a  16x tretie miesto.
Naďalej tak ostávame po treťom kole Žiackej ligy 2016/2017 na druhom mieste v celkovom hodnotení klubov s 230 bodmi a už sa tešíme na posledné štvrté kolo v Starej Ľubovni.

1. miesta:

Družstvo A KATA dievčatá (8-9 r.) – Sofia Kőtelesová, Patrícia Kollárová, Klára Gubová
Družstvo KATA ml. žiačky (10-11 r.) – Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Sarah Kőtelesová
Družstvo A KATA ml. žiaci (10-11 r.) – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Dominik Horák
Elena Horanská – KATA dievčatá pokr. (8-9 r.)

Družstvo KUMITE dievčatá (8-9) – Elena Horanská, Patrícia Kollárová, Klára Gubová
Terézia Horanská – KUMITE deti dievčatá +24kg (5-7 r.)
Elena Horanská – KUMITE dievčatá pokr. +30kg (8-9 r.)
Sarah Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky zač. -35kg (10-11 r.)
Norbert Bukovič – KUMITE ml. žiaci pokr. -35kg (10-11 r.)

Rita Kretovičová – AGILITY dievčatá (7 r.)
René Pirčák – AGILITY chlapci (6 r.)

2. miesta:

Družstvo B KATA dievčatá (8-9 r.) – Lea Bruothová, Terézia Horanská, Rita Kretovičová
Družstvo B KATA ml. žiaci (10-11 r.) – Adam Krajňák, Dušan Tuchyňa, Ľubomír Radoš
Terézia Horanská – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Klára Gubová – KATA dievčatá zač. (8-9 r.)
Lucia Sklenková – KATA ml. žiačky zač. (10-11 r.)

Družstvo KUMITE ml. žiačky (10-11 r.) – Sarah Kőtelesová, Patrícia Guzejová, Lucia Sklenková
Sofia Kőtelesová – KUMITE dievčatá zač. +30kg (8-9 r.)
Lucia Sklenková – KUMITE ml. žiačky zač. -35kg (10-11 r.)
Michaela Danková – KUMITE ml. žiačky zač. +40kg (10-11 r.)
Vanesa Bandurová – KUMITE st. žiačky pokr. -40kg (12-13 r.)
Ľubomír Demský – KUMITE kadeti -60kg (14-15 r.)

Terézia Horanská – AGILITY dievčatá (7 r.)
Lukáš Kysucký – AGILITY chlapci (7 r.)

3. miesta:

Rita Kretovičová – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Patrícia Kollárová – KATA dievčatá zač. (8-9 r.)
Sarah Kőtelesová – KATA ml. žiačky zač. (10-11 r.)
Patrícia Guzejová – KATA ml. žiačky pokr. (10-11 r.)
Dominik Horák – KATA chlapci pokr. (8-9 r.)

Družstvo A KUMITE ml. žiaci (10-11 r.) – Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš, Vasil Pirčák
Družstvo B KUMITE ml. žiaci (10-11 r.) – Adam Vereb, Dušan Tuchyňa, Adam Krajňák
Rita Kretovičová – KUMITE deti dievčatá -24kg (5-7 r.)
Lea Bruothová – KUMITE dievčatá zač. -30kg (8-9 r.)
Patrícia Guzejová – KUMITE ml. žiačky pokr. +40kg (10-11 r.)
Tatiana Pillárová – KUMITE kadetky +50kg (14-15 r.)
René Pirčák – KUMITE deti chlapci -24kg (5-7 r.)
Dominik Horák – KUMITE chlapci pokr. +30kg (8-9 r.)
Adam Krajňák – KUMITE ml. žiaci zač. -35kg (10-11 r.)
Adam Vereb – KUMITE ml. žiaci zač. +40kg (10-11 r.)
Ľubomír Radoš – KUMITE ml.žiaci pokr. +40kg (10-11 r.)

Ďakujeme každému, kto sa na tomto úspechu podieľal,
hlavne pretekárom, trénerom a rodičom!

2. spoločný tréning kumite VÚKABU a TAUKA

Už druhý spoločný tréning mládeže vo veku od 6 do 12 rokov zameraný na KUMITE usporiadali Východoslovenská únia karate a bojových umení v spolupráci s Tatranskou úniou karate v sobotu 25. februára
v športovej hale na SOŠ Železničná, ul. Palackého 14 v Košiciach. Opäť prišlo približne 60 zápaseniachtivých pretekárov.