News

Majstrovstvá SR seniorov

Včera sme cestovali na Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov do Galanty.
Náš klub reprezentovali samé ženy: Viky Pillárová, Jarka Baňasová a ostaršená Terka Smetanová.

Vybojovať medailu medzi jednotlivcami sa podarilo len Viktórii Pillárovej,
ktorá v kategórii KUMITE seniorky do 68kg obsadila tretie bronzové pódiové umiestnenie.

Do súbojov sme postavili aj družstvo žien, do ktorého sme si okrem
vyššie menovaných prizvali aj Zuzku Schwartzovú z KK UNION Košice.
Naše ženy o postup do finále zdolali družstvo CMK Banská Bystrica,
no vo finále podľahli tímu TJ Rapid Bratislava a domov si odniesli strieborné medaile.

37th GRAND PRIX SLOVAKIA

Uplynulý víkend sme súťažili na dvojdňovom prestížnom a náročnom turnaji, obsadenom kvalitnými pretekármi z 21 štátov. V poradí už 37. Veľkej ceny Slovenska sa zúčastnilo 1469 pretekárov, v 1909 štartoch.
Vo veľmi silnej konkurencii sa pokúšalo v sobotu aj v nedeľu presadiť 15 našich pretekárov , ale podarilo sa to až v nedeľu dvom našim „kumiťákom“. Obaja si odniesli nielen cenné skúsenosti, ale ja bronzové medaily:

Terezka Horanská
KUMITE dievčatá 6-7 ročné +28 kg

a

Vasil Pirčák
KUMITE chlapci 10-11 roční -35 kg

Všetkým našim pretekárom ďakujeme za účasť a dvom medailistom srdečne gratulujeme !

3. kolo Žiackej ligy VÚKABU a TAUKA 2016/2017

Aj tretie kolo Žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate sezóny 2016/2017 sme usporiadali spolu s ďalšími košickými klubmi v metropole východného Slovenska. V sobotu 18. marca 2017 sa v športovej hale na SOŠ Železničnom predstavilo 27 detí z nášho klubu a podarilo sa im získať spolu 40 medailí: 11x prvé miesto, 13x druhé miesto a  16x tretie miesto.
Naďalej tak ostávame po treťom kole Žiackej ligy 2016/2017 na druhom mieste v celkovom hodnotení klubov s 230 bodmi a už sa tešíme na posledné štvrté kolo v Starej Ľubovni.

1. miesta:

Družstvo A KATA dievčatá (8-9 r.) – Sofia Kőtelesová, Patrícia Kollárová, Klára Gubová
Družstvo KATA ml. žiačky (10-11 r.) – Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Sarah Kőtelesová
Družstvo A KATA ml. žiaci (10-11 r.) – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Dominik Horák
Elena Horanská – KATA dievčatá pokr. (8-9 r.)

Družstvo KUMITE dievčatá (8-9) – Elena Horanská, Patrícia Kollárová, Klára Gubová
Terézia Horanská – KUMITE deti dievčatá +24kg (5-7 r.)
Elena Horanská – KUMITE dievčatá pokr. +30kg (8-9 r.)
Sarah Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky zač. -35kg (10-11 r.)
Norbert Bukovič – KUMITE ml. žiaci pokr. -35kg (10-11 r.)

Rita Kretovičová – AGILITY dievčatá (7 r.)
René Pirčák – AGILITY chlapci (6 r.)

2. miesta:

Družstvo B KATA dievčatá (8-9 r.) – Lea Bruothová, Terézia Horanská, Rita Kretovičová
Družstvo B KATA ml. žiaci (10-11 r.) – Adam Krajňák, Dušan Tuchyňa, Ľubomír Radoš
Terézia Horanská – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Klára Gubová – KATA dievčatá zač. (8-9 r.)
Lucia Sklenková – KATA ml. žiačky zač. (10-11 r.)

Družstvo KUMITE ml. žiačky (10-11 r.) – Sarah Kőtelesová, Patrícia Guzejová, Lucia Sklenková
Sofia Kőtelesová – KUMITE dievčatá zač. +30kg (8-9 r.)
Lucia Sklenková – KUMITE ml. žiačky zač. -35kg (10-11 r.)
Michaela Danková – KUMITE ml. žiačky zač. +40kg (10-11 r.)
Vanesa Bandurová – KUMITE st. žiačky pokr. -40kg (12-13 r.)
Ľubomír Demský – KUMITE kadeti -60kg (14-15 r.)

Terézia Horanská – AGILITY dievčatá (7 r.)
Lukáš Kysucký – AGILITY chlapci (7 r.)

3. miesta:

Rita Kretovičová – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Patrícia Kollárová – KATA dievčatá zač. (8-9 r.)
Sarah Kőtelesová – KATA ml. žiačky zač. (10-11 r.)
Patrícia Guzejová – KATA ml. žiačky pokr. (10-11 r.)
Dominik Horák – KATA chlapci pokr. (8-9 r.)

Družstvo A KUMITE ml. žiaci (10-11 r.) – Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš, Vasil Pirčák
Družstvo B KUMITE ml. žiaci (10-11 r.) – Adam Vereb, Dušan Tuchyňa, Adam Krajňák
Rita Kretovičová – KUMITE deti dievčatá -24kg (5-7 r.)
Lea Bruothová – KUMITE dievčatá zač. -30kg (8-9 r.)
Patrícia Guzejová – KUMITE ml. žiačky pokr. +40kg (10-11 r.)
Tatiana Pillárová – KUMITE kadetky +50kg (14-15 r.)
René Pirčák – KUMITE deti chlapci -24kg (5-7 r.)
Dominik Horák – KUMITE chlapci pokr. +30kg (8-9 r.)
Adam Krajňák – KUMITE ml. žiaci zač. -35kg (10-11 r.)
Adam Vereb – KUMITE ml. žiaci zač. +40kg (10-11 r.)
Ľubomír Radoš – KUMITE ml.žiaci pokr. +40kg (10-11 r.)

Ďakujeme každému, kto sa na tomto úspechu podieľal,
hlavne pretekárom, trénerom a rodičom!

2. spoločný tréning kumite VÚKABU a TAUKA

Už druhý spoločný tréning mládeže vo veku od 6 do 12 rokov zameraný na KUMITE usporiadali Východoslovenská únia karate a bojových umení v spolupráci s Tatranskou úniou karate v sobotu 25. februára
v športovej hale na SOŠ Železničná, ul. Palackého 14 v Košiciach. Opäť prišlo približne 60 zápaseniachtivých pretekárov.

 

BRONZOVÁ VIKTÓRIA na Majstrovstvách Európy

Nedeľa 19. februára 2017 sa navždy úspešne zapísala do histórie nášho klubu. „Naša“ Viktória Pillárová na Majstrovstvách Európy kadetov, juniorov a st. juniorov (U21) v bulharskom hlavnom meste Sofia vykumitila pre Slovensko BRONZOVÚ MEDAILU v kategórii U21 -68 kg.

Turnaja sa zúčastnilo 1186 pretekárov z 50 krajín Európy.
Slovensko obsadilo 6. miesto v celkovom hodnotení krajín.

V prvom kole Viky porazila  O Brien Emelye z Anglicka jednoznačným výsledkom 6:0.
V druhom kole zdolala nórku Hilton Adrine výsledkom 1:0.
V treťom kole Viky podľahla 0:3 pretekárke Ribeiro Flavia z Portugalska.
Tá ju však potiahla do repasáže, v ktorej v prvom kole zvíťazila nad reprezentantkou Luxemburska Zantis Laura za stavu 0:0.
Následne v boji už o tretie miesto neostala Viktória významu svojho mena nič dlžná a s pretekárkou Orana Fortesa z Kosova zvíťazila bronzovým výsledkom výsledkom 8:2.

Bronzovú medailu nám Viky prišla ukázať hneď na pondelkové tréningy, deň po tomto skvelom úspechu.

Jej bronz prispel k celkovej medailovej bilancii Slovenska, ktoré si po troch turnajových dňoch prinieslo 2 zlaté, 1 striebornú a 3 bronzové medaily:

1. miesto – Dominika Veisová – kumite juniorky -48 kg
1. miesto – Adi Gyurík – kumite juniori -76 kg
2. miesto – Ema Brázdová – kata juniorky
3. miesto – Nina Hlaváčková – kata kadetky
3. miesto – Dávid Maroši – kumite kadeti -63 kg
3. miesto – Viktória Pillárová – kumite U21 – 68 kg
5. miesto – Rebecca Cichrová – kumite U21 – 50 kg
5. miesto – Ina Macejková – kumite U21 – 55 kg
5. miesto – Julian Enrik Smoliga – kata juniori
5. miesto – Mercedes Nehilová – kumite kadetky +54 kg
5. miesto – Daniel Bagita – kumite kadeti -70 kg
5. miesto – KATA TEAM kadetky juniorky
9. miesto – Matej Hajdu – kumite juniori -61 kg
9. miesto – Dominik Imrich – kumite U21 -60 kg

Viktórii a všetkým ostatným slovenským medailistom SRDEČNE BLAHOŽELÁME !!!
… a všetkým reprezentantom ďakujeme za úžasnú reprezentáciu Slovenska !!!

Za vyhotovenie a dodanie fotografií z ME ďakujeme autorkám Nikole Jakubechovej a Dušane Čiernej z ŠŠK Prievidza:

1. kolo Slovenského pohára detí a žiakov

Včera najmenší „kretovičovci“ bojovali na prvom kole Slovenského pohára detí a žiakov v Trenčíne. Na turnaj vycestovalo 12 našich zverencov, ktorým sa podarilo priniesť do Košíc 10 cenných kovov.

1. miesta:

Lukáš Kysucký – Agility chlapci 6 r.
Sarah Kőtelesová – Agility dievčatá 11 r.

2. miesta:

Lucia Sklenková – KATA st.žiačky 10-11 r. začiatočníčky

Sarah Kőtelesová – KUMITE  st. žiačky 10-11 r. -35kg začiatočníčky

Patrícia Guzejová – Agility dievčatá 9 r.
Vasil Pirčák – Agility chlapci 10 r.

3. miesta:

Tereza Horanská – KUMITE dievčatá 6-7 r. +28kg
Sofia Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. -32kg začiatočníčky
Patrícia Guzejová – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. +37kg pokročilé
Elena Horanská – KUMITE ml. žiačky 8-9 r. +37kg pokročilé

Sústredenie a turnaj v Charkove

Prvý februárový víkend sa 4 študenti športového gymnázia a naši pretekári s trénerom Františkom Kretovičom zúčastnili spoločného medzinárodného sústredenia v Charkovedruhom najväčšom meste Ukrajiny. V dojo vynikajúceho pretekára Rudika Sagrunova trénovali:
Ľubomír Demský (KK KRETOVIČ KOŠICE)
Patrik Tchúr (KK KRETOVIČ KOŠICE)
Šimon Kačírek (KK KRETOVIČ KOŠICE)
Róbert Schwartz (KK UNION KOŠICE)

Náš tréner s ostatnými trénermi boli dokonca pozvaní do televízie 🙂

V nedeľu 5. februára bojovali aj na prestížnom a kvalitne obsadenom turnaji Charkov Open, kde sa v silnej konkurencii pretekárov dokázal Ľubo Demský „prebiť“ až na 3. miesto.

 

Spoločný KUMITE tréning VÚKABU a TAÚKA

Východoslovenská únia karate a bojových umení v spolupráci s Tatranskou úniou karate usporiadali v sobotu 28. januára prvýkrát spoločný trojhodinový tréning mládeže, zameraný na KUMITE, v športovej hale na SOŠ Palackého 14 v Košiciach. Pretekári boli rozdelení do skupín podľa veku, a to od 7 rokov do 17 rokov.

Tohto pilotného tréningu sa zúčastnilo viac ako 60 pretekárov a samozrejme nechýbali ani zástupcovia nášho klubu, či už pretekári alebo tréneri. V záujme napredovania a zvyšovania kvality pretekárov budeme v tejto forme trénovania pokračovať a už teraz plánujeme ďalšie takéto spoločné „sústredenia“

2. kolo Žiackej ligy VÚKABU a TAUKA 2016/2017

V sobotu 17. decembra 2016 sme opäť spolu s ostatnými košickými klubmi Východoslovenskej únie karate a bojových umení organizovali 2. kolo Žiackej ligy VÚKABU a TAUKA súťažnej sezóny 2016/2017.
Tentokrát v športovej hale SOŠ Železničnej sme vybojovali dokopy 38 medailí v tomto rozdelení cenných kovov: 13 zlatých, 13 strieborných a 12 bronzových.

V celkovom bodovom hodnotení klubov po druhom kole čakáme na ďalšie kolo na druhom  mieste.

1. miesta:

KATA DRUŽSTVÁ ml. žiačky (10-11 r.) – Sarah Jessica Kőtelesová, Elenka Horanská, Patrícia Guzejová
KATA DRUŽSTVÁ ml. žiaci (10-11 r.) – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Stanislav Guzej

Sofia Elli Kőtelesová – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Elenka Horanská – KATA dievčatá pokr. (8-9 r.)

Rita Kretovičová – KUMITE deti dievčatá -24kg (5-7 r.)
Patrícia Guzejová – KUMITE dievčatá pokr. +30kg (8-9 r.)
Sarah Jessica Kőtelesová – KUMITE ml. žiačky zač. -35kg (10-11 r.)
Vanesa Bandurová – KUMITE ml. žiačky pokr. -35kg (10-11 r.)
Ľubomír Radoš – KUMITE ml. žiaci pokr. +40kg (10-11 r.)

Rita Kretovičová – AGILITY dievčatá (7 r.)
René Pirčák – AGILITY chlapci (6 r.)
Lukáš Kysucký – AGILITY chlapci (6 r.)
Michal Majdák – AGILITY chlapci (7 r.)

2. miesta:

Rita Kretovičová – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Patrícia Guzejová – KATA dievčatá pokr. (8-9 r.)
Vanesa Bandurová – KATA ml. žiačky pokr. (10-11 r.)
Michal Majdák – KATA deti chlapci (5-7 r.)
Norbert Bukovič – KATA ml. žiaci pokr. (10-11 r.)

KUMITE DRUŽSTVÁ dievčatá (8-9 r.) – Elenka Horanská, Patrícia Guzejová
KUMITE DRUŽSTVÁ ml. žiačky (10-11 r.) – Vanesa Bandurová, Sarah Jessica Kőtelesová, Michaela Danková,

Sofia Elli Kőtelesová – KUMITE deti dievčatá +24kg (5-7 r.)
Michaela Danková – KUMITE ml. žiačky zač. -40kg (10-11 r.)
Norbert Bukovič – KUMITE ml. žiaci pokr. -35kg (10-11 r.)
Ľubomír Demský – KUMITE kadeti -60kg (14-15 r. )

Terézia Horanská – AGILITY dievčatá (7 r.)
Sofia Elli Kőtelesová – AGILITY dievčatá (7 r.)

3. miesta:

KATA DRUŽSTVÁ ml. žiaci (10-11 r.) – Dávid Kondáš, Ľubomír Radoš, Dušan Tuchyňa

Terézia Horanská – KATA deti dievčatá (5-7 r.)
Sarah Jessica Kőtelesová – KATA ml. žiačky zač. (10-11 r.)
Adam Krajňák – KATA ml. žiaci zač. (10-11 r.)
Vasil Pirčák – KATA ml. žiaci pokr. (10-11 r.)

KUMITE DRUŽSTVÁ KUMITE ml. žiaci (10-11 r.) – Ľubomír Radoš, Dušan Tuchyňa, Dávid Kondáš,

Terézia Horanská – KUMITE deti dievčatá +24kg (5-7 r.)
Elenka Horanská – KUMITE dievčatá pokr. +30kg (8-9 r.)
Tatiana Pillárová – KUMITE kadetky +50kg (14-15 r.)
Adam Gubík – KUMITE chlapci zač. +30kg (8-9 r.)
Adam Krajňák – KUMITE ml. žiaci zač. -35kg (10-11 r.)
Fabián Juhás – KUMITE st. žiaci pokr. -45kg (12-13 r.)

Majstrovstvá Slovenskej republiky ml. kadetov, kadetov, juniorov a U21

V Trnave sa v sobotu 3. decembra uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších kadetov, kadetov, juniorov a starších juniorov (U21), a v týchto kategóriách aj ich družstiev, na ktoré si z jednotlivých kôl Slovenského pohára a majstrovstiev VÚKABU vybojovali postup 12 naši pretekári.

Z Trnavy domov do Košíc sme sa vrátili s jednou majsterkou Slovenska, troma vicemajstrami a dvoma druhými vicemajstrami. Nasadili sme aj tri družstvá, z ktorých ani jedno neodišlo bez medaily.

1.miesto:
Viktória Pillárová
– KUMITE st. juniorky 18-20 r. (U21) -68kg

2.miesta:
Jaroslava Baňasová – KUMITE st. juniorky 18-20 r. (U21) -61kg
Dominika Kuchárová – KUMITE st. juniorky 18-20 r. (U21) -55kg
Martin Fedor – KUMITE st. juniori 18-20 r. (U21) -75kg
DRUŽSTVO kadetov 14-15 r. – Ľubomír Demský, Jakub Dostál, Šimon Kačírek
DRUŽSTVO st. junioriek 18-20 r. (U21) – Viktória Pillárová, Jaroslava Baňasová, Dominika Kuchárová

3.miesta:
Terézia Smetanová
– KUMITE juniorky 16-17 r.-53kg

Ľubomír Demský – KUMITE kadeti 14-15 r.-57kg
DRUŽSTVO junioriek 16-17 r. – Terézia Smetanová, Tatiana Pillárová