News

2. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

Na druhom kole Žiackej Ligy Východoslovenskej únie Karate a Bojových umení a Tatranskej únie karate sme v sobotu 15. decembra vyzbierali dokopy 55 medailí ( 16 zlatých16 strieborných23 bronzových ) a v celkovom medailovom i bodovom hodnotení (jednotlivci+družstvá) klubov sme skončili opäť na prvom mieste spomedzi 20 zúčastnených klubov druhého kola žiackej ligy.

Po druhom kole vedieme žiacku ligu 2018/2019 na čele tabuľky klubov s počtom bodov 194 a počtom medailí 98 ( 35 zlatých – 26 strieborných – 37 bronzových ).

1. MIESTA

KATA

Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé -30 kg
Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Patrícia Guzejová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci +50 kg

AGILITY

Rebeka Uzíková – dievčatá 5 r.

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová 
KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Daniela Dudášová
KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. – Sofia Kőtelesová, Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Guzejová, Elena Horanská, Daniela Dudášová
KUMITE KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah Kőtelesová
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš

2. MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r.
Richard Gášpár – chlapci 5-7 r.
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Daniela Dudášová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -35 kg
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

AGILITY

Jakub Hanuščalka – chlapci 6 r.
Márius Kučera – chlapci 6 r.

DRUŽSTVÁ

KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah  Kőtelesová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Boris Géci, Lukáš Kysucký
KATA ML. ŽIACI 10-11 r. – Bruno Plichta, Adam Gubík, Sebastián Mišľan

3. MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí
Adam Vereb – st. žiaci 12-13 r. začiatočníci

KUMITE

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg
Adam Gubík – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí +40 kg  
Adam Krajňák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg   
Ľubomír Radoš – st. žiaci 12-13 r. pokročilí +50 kg
Vanesa Szelley – kadetky 14-15 r. +50 kg 3

AGILITY

Lea Rodová – dievčatá 6 r.
Soňa Regecová – dievčatá 6 r.
Nina Murcková – dievčatá 7 r.
Dominik Kocúr – chlapci 6 r.
Oliver Uzík – chlapci 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Adam Vereb, Jakub Ilčín, Adam Krajňák 
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Lukáš Kysucký, Boris Géci, Roland Kostovčík
KUMITE ML. ŽIACI 10-11 r. – Bruno Plichta, Sebastián Mišľan, Adam Gubík
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Adam Vereb, Jakub Ilčín, Adam Krajňák, Dušan Tuchyňa 

Memoriál Rudolfa Farmadina

8. ročník memoriálu Rudolfa Farmadina, niekoľkonásobného majstra Československa, sa uskutočnil 8. decembra 2018 v Nitre. Na výhradne kumite turnaji sa predstavilo 392 pretekárov zo 49 klubov z 9 krajín.

My sme vyslali 6 mladších kumiťákov: Rita, Klára, Paťka, René, Lukáš a Vasil a spomedzi nich sa podarilo medailovo uspieť iba Klárke Gubovej, ktorá v kategórii kumite 8-9 ročné dievčatá +30kg nenašla premožiteľku a vyhrala zlaté prvé miesto.

Darilo sa aj ďalším naším pretekárom, aj keď k vytúženej medaile sa neprebojovali:
Lukáš Kysucký – kumite 8-9 roční chlapci -30kg – 5. miesto
René Pirčák – kumite 8-9 roční chlapci -26kg – 5. miesto
Vasil Pirčák – kumite 12-13 roční mladší kadeti -42kg – 7. miesto.

Majstrovstvá SR kadetov a juniorov 2018

Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších kadetov, starších kadetov, juniorov a starších juniorov (U21) sa uskutočnili v Trnave 1. decembra 2018.

Z deviatich „kretovičovcov“, ktorí na turnaj vycestovali sa medzi jednotlivcami medailovo presadili len dvaja starší zverenci, ktorí obsadili BRONZové priečky:
Ľubomír Demský – kumite 16–17 roční juniori -61kg
Patrik Tchúr – kumite 18-20 roční st. juniori -75kg

Mladší „kretovičovci“ síce v jednotlivcoch  na stupne víťazov nevystúpili, ale v rámci družstiev dokázali, že medzi medailistami majú svoje miesto. Družstvo KUMITE 12-13 ročných mladších kadetov v zložení Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Ľubomír Radoš a Dušan Tuchyňa „vykumitilo“ taktiež BRONZ.

V silnej slovenskej konkurencii veľkého počtu pretekárov sa v zápasoch darilo aj ďalším našim jednotlivcom, aj keď nakoniec na medaile nesiahli.
Sarah Kőtelesová – kumite 12-13 ročné ml. kadetky -45kg – 5. miesto
Ľubomír Radoš – kumite 12-13 roční ml. kadeti -55kg – 5. miesto
Norbert Bukovič – kumite 12-13 roční ml. kadeti -40kg – 7. miesto

Ocenený Patrik

Pri príležitosti medzinárodného dňa študentstva boli ocenení najúspešnejší študenti v oblasti vedy, kultúry a športu predsedom Košického samosprávneho kraja, pánom Rastislavom Trnkom.

Medzi ocenenými bol aj náš karatista Patrik Tchúr – dlhoročný reprezentant SR, medailista z Majstrovstiev Slovenska a vicemajster Európskych Majstrovstiev Shito Ryu v kategórii kumite muži do 75 kg.

Patrikovi Ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho klubu, športového gymnázia, mesta Košice, košického kraja a Slovenskej republiky !

Slovenský pohár kadetov, juniorov a U21 – 2. kolo

Vo sviatočnú sobotu 17. novembra sme súťažili aj v Šuranoch na 2. kole Slovenského pohára mladších kadetov, starších kadetov, juniorov a starších juniorov (U21) v zastúpení 7 našich pretekárov.

Medailu vybojovala iba Terézia Smetanová v kategórii kumite staršie juniorky 18-20 rokov -61kg, ktorá obsadila 3. miesto.

Pekné, aj keď niemedailové umiestnenia sa podarili ďalším našim zverencom:
Vasil Pirčák – kumite ml. kadeti 12-13 roční -45kg – 5. miesto
Sarah Kőtelesová – kumite ml. kadetky 12-13 ročné  -45kg – 7. miesto
Ľubomír Radoš – kumite ml. kadeti 12-13 roční -55kg – 7. miesto.

Kompletné výsledky súťaže


Po dvoch kolách Slovenského pohára a sčítaní bodov v kategóriách jednotlivcov máme dvoch víťazov Slovenského pohára.

Terézia Smetanová v kategórii kumite st. juniorky 18-20 ročné -61kg. 

Martin Fedor v kategórii kumite st. juniori 18-20 roční OPEN (bez rozdielu hmotnosti).

1. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

Novú sezónu Žiackej ligy 2018/2019 Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate sme začali v sobotu 27.10. prvým kolom v Košiciach a vyhodnotením najlepších jednotlivcov za všetky štyri kolá predošlej minuloročnej sezóny 2017/2018:

Z nášho klubu sú víťazi svojich kategórií jednotlivcov v sezóne 2017/2018 s najväčším počtom bodov:

Patrícia Kollárová – KATA dievčatá 8-9 rokov pokročilé /6. – 4. kyu/
Lucia Sklenková – KATA ml. žiačky 10-11 rokov začiatočníčky /max. 7. kyu/
Elena Horanská – KATA ml. žiačky 10-11 rokov pokročilé /6. – 4. kyu/
Kristína Hudáková – KATA st. žiačky 12-13 rokov začiatočníčky /max. 7. kyu/
Patrícia Kollárová – KUMITE dievčatá 8-9 rokov pokročilé -30 kg /6. – 4. kyu/
Elena Horanská – KUMITE ml. žiačky 10-11 rokov pokročilé +40 kg /6. – 4. kyu/

Pirčák René – KUMITE chlapci 5-7 rokov -24 kg /max. 6. kyu/
Bruno Plichta – KUMITE chlapci 8-9 rokov začiatočníci -30 kg /max. 7. kyu/
Norbert Bukovič – KUMITE ml. žiaci 10-11 rokov pokročilí -35 kg /6. – 4. kyu/
Vasil Pirčák – KUMITE ml. žiaci 10-11 rokov pokročilí -40 kg /6. – 4. kyu/
Adam Vereb – KUMITE st. žiaci 12-13 rokov začiatočníci +50 kg /max. 7. kyu/

Kysucký Lukáš – Agility chlapci 7 roční

Ako klub sme zo všetkých 4 kôl Žiackej Ligy sezóny  2017/2018 sme vyzbierali dokopy 203 medailí z kategórií jednotlivcov i družstiev ( 81 zlatých – 58 strieborných – 64 bronzových )čím sme úplne ovládli medailový rebríček, a po premení týchto medailí na body ( 423 BODOV ) aj bodový rebríček spomedzi všetkých 23 klubov, ktoré sa Žiackej Ligy v sezóne 2017/2018 zúčastnili.

! ŽIACKU LIGU 2017/2018 SME TAK VYHRALI UŽ DRUHÝ ROK PO SEBE !
! Vďačíme za to všetkým naším snaživým pretekárom !
! ĎAKUJEME A GRATULUJEME ! 

Podrobné výsledky 4. kola a celej sezóny Žiackej Ligy 2017/2018


Po sobotňajšom prvom kole novej sezóny 2018/2019 začíname Žiacku ligu opäť na jej čele s počtom medailí 43 ( 19 zlatých – 10 strieborných – 14 bronzových ) !!!

Ďakujeme a blahoželáme všetkým naším zverencom, ktorí podali excelentné výkony:

1. MIESTA

KATA

Lucia Sklenková – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé -30 kg
Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Katarína Pirošková – ml. žiačky 10-11 r. začiatočníčky -35 kg
Petra Bačová – st. žiačky 12-13 r. začiatočníčky -40 kg
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -35 kg
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

AGILITY

Rebeka Uzíková -dievčatá 5 r.
Richard Gášpár – chlapci 6 r.

DRUŽSTVÁ

KATA DIEVČATÁ 8-9 r. – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová
KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah Kőtelesová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Lukáš Kysucký, Boris Géci
KUMITE DIEVČATÁ 8-9 r. – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová, Sofia Kőtelesová
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Lukáš Kysucký, Boris Géci

2. MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci

KUMITE

Sofia Kőtelesová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Elena Horanská – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

AGILITY

Márius Kučera – chlapci 6 r.

DRUŽSTVÁ

KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Libák Matúš, Norbert Bukovič
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Lea Bruothová, Elena Horanská, Petra Bačová
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Dušan Tuchyňa
KUMITE KADETKY 14-15 r. – Vanesa Szelley, Vanesa Bandurová, Sarah Kőtelesová

3. MIESTA

KATA

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Klára Gubová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Katarína Pirošková – ml. žiačky 10-11 r. začiatočníčky
Richard Gášpár – chlapci 5-7 r.
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí
Matúš Libák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Lea Bruothová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci -40 kg

AGILITY

Dominik Kocúr – chlapci 6 r.
Oliver Uzík – chlapci 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Lea Bruothová, Elena Horanská, Petra Bačová
KATA ML. ŽIACI 10-11 r. – Bruno Plichta, Sebastián Mišľan, Richard Čierny

fotogaléria po otvorení celého článku

SEIWAKAI seminár Londýn 2018

Naši tréneri a majstri sa už po piaty krát zúčastnili každoročne konaného seminára organizácie Goju Ryu Karate-do SEIWAKAI v Londýne, ktorý viedli japonskí majstri JKF: Seiichi Fujiwara (8. dan) a Satoru Takahashi (8 dan).

Seminár trval 3 dni a bolo na ňom 175 účastníkov z Veľkej Británie, Portugalska, Grécka, Poľska, Nemecka, Belgicka, Švajčiarska, Lichtenštajnska, Maďarska, Holandska, Ruska. Kanady.

Hungarian Open 2018

20. októbra štyria naši kumiťáci zápasili na turnaji Hungarian Open 2018 v Budapešti, ktorý bol nominačný pre kategórie kadetov, juniorov a starších juniorov U21 na blížiace sa Majstrovstvá Európy  vo februári 2019

Patrik Tchúr vyhral všetky zápasy a v kategórii U21 -75kg obsadil zlatú prvú priečku.

Vaneska Bandurová v kategórii 13 ročných -45kg získala bronzovú medailu.

Ľubovňa Open Cup 2018

V sobotu 13. októbra sme bojovali na Ľubovňa Open Cup 2018.
Naši pretekári podali úžasné výkony, ktorými pomohli nášmu klubu získať
2. miesto a pohár v celkovom bodovom hodnotení spomedzi 30 zúčastnených klubov.


1. MIESTA

Bruno Plichta – KATA mladší žiaci 8-9 roční pokročilí
Bruno Plichta – KUMITE mladší žiaci 8-9 roční -28kg
Norbert Bukovič – KUMITE starší žiaci 10-11 roční -40kg

2. MIESTA

Klára Gubová – KUMITE mladšie žiačky 8-9 ročné +32kg
René Pirčák – KUMITE mladší žiaci 8-9 roční -28kg
Vasil Pirčák – KUMITE mladší dorastenci 12-13 roční -45kg

3. MIESTA

Klára Gubová – KATA mladšie žiačky 8-9 ročné pokročilé
Rita Kretovičová – KATA mladšie žiačky 8-9 ročné pokročilé
Lucia Sklenková – KATA staršie žiačky 10-11 ročné
Lea Bruothová – KATA staršie žiačky 10-11 ročné
Vanesa Bandurová – KATA mladšie dorastenky 12-13 ročné
Vasil Pirčák – KATA mladší dorastenci 12-13 roční
Sofia Kőtelesová – KUMITE  mladšie žiačky 8-9 ročné +32kg
Rita Kretovičová – KUMITE mladšie žiačky 8-9 ročné -32kg
Simona Kulíková – KUMITE staršie žiačky 10-11 ročné -40kg
Vanesa Bandurová – KUMITE mladšie dorastenky 12-13 ročné -45kg
Lukáš Kysucký – KUMITE mladší žiaci 8-9 roční -28kg
Ľubomír Radoš – KUMITE mladší dorastenci 12-13 roční +50kg

fotogaléria po otvorení celého článku

Pohár SNP v karate 2018

Dnes sme rozložili sily na dva turnaje. Pretekári z tréningovej skupiny A vycestovali do Rumunska na Bihor Open v meste Oradea. Mladší „kretovičovci“ z tréningovej skupiny B, šli do Banskej Bystrice.

V Banskej Bystrici na 33. ročníku Pohára SNP vybojoval
René Pirčák striebornú medailu v kategórii KUMITE mladší žiaci 8-9 rokov -28 kg.

Bronzové medaily získali:
Patrícia Kollárová – KUMITE mladšie žiačky 8-9 rokov -32 kg
Sofia Kőtelesová – KUMITE mladšie žiačky 8-9 rokov +32 kg
Lukáš Kysucký – KUMITE mladší žiaci 8-9 rokov -28 kg

fotogaléria po otvorení celého článku