Fotogaléria

Majstrovstvá Slovenska Shito Ryu Karate 2019

Počas veľkonočných prázdnin na Bielu sobotu sme sa s ôsmymi pretekármi zúčastnili 15. ročníka Majstrovstiev Slovenskej Shito Ryu Karate Asociácie v Dunajskej Strede. Pódiové umiestnenia sa podarilo získať 7 našim „kumiťákom“, ktorí vďaka tomu postúpili na júnové Majstrovstvá Európskej Shito Ryu Karate Federácie do rumunského mesta Arad.

Majstrami sa stali a zlato získali:

René Pirčák – Kumite chlapci 8-9 rokov -32kg
Ľubomír Demský – Kumite juniori 16-17 rokov -65kg

Striebro vybojovali:

Simona Kulíková – Kumite dievčatá 10-11 rokov -45kg
Norbert Bukovič – Kumite chlapci 12-13 rokov -44kg
Vasil Pirčák – Kumite chlapci 12-13 rokov -50kg

Bronz získali:

Vanesa Bandurová – Kumite dorastenky 14-15 rokov -48kg
Ľubomír Radoš – Kumite chlapci 12-13 rokov +50kg

Gratulujeme a tešíme sa na Majstrovstvá ESHRKF !

Slovenský pohár detí a žiakov – 3. kolo

Tretie kolo Slovenského pohára detí a žiakov usporiadal Karate Klub Stará Ľubovňa v sobotu 13. apríla.

1. MIESTA

René Pirčák – KUMITE mladší žiaci 8-9 roční do 30 kg pokročilí

Patrícia Kollárová – AGILITY dievčatá 10 ročné

2. MIESTA

Rita Kretovičová – AGILITY dievčatá 9 ročné
Klára Gubová – AGILITY dievčatá 10 ročné
Lukáš Kysucký – AGILITY chlapci 9 roční

3. MIESTA

Boris Géci – KATA mladší žiaci 8-9 roční začiatočníci 
Sebastián Mišľan – KATA starší žiaci 10-11 roční začiatočníci

Lea Bruothová – KUMITE starší žiačky 10-11 roční do 40 kg pokročilé
Sebastián Mišľan – KUMITE starší žiaci 10-11 roční nad 40 kg začiatočníci

René Pirčák – AGILITY chlapci 8 roční
Boris Géci – AGILITY chlapci 9 roční

15th Harasuto Cup

Náš priateľ a tréner poľského klubu Harasuto, Janusz Harast, usporiadal v Lodži v prvý aprílový víkend už 15. ročník kvalitne obsadeného medzinárodného turnaja.

ZLATÉ pódiové umiestnenie sa podarilo vybojovať Viktórii Pillárovej v kategórii KUMITE ŽIEN do 61 kg, 
a taktiež nášmu DRUŽSTVU KUMITE ŽIEN v zložení Viktória Pillárová, Jaroslava Baňasová, Terézia Smetanová.

BRONZ získal Norko Bukovič v kategórii KUMITE 12-13 ročných chlapcov do 40 kg,
a tiež DRUŽSTVO KUMITE MUŽOV VÚKABU v zložení Patrik Tchúr (náš), Ján Fuzer (KK Union Košice) a Richard Hatala (MŠK Vranov nad Topľou).

4. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

Posledné – 4. KOLO Žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate sa uskutočnilo v Kežmarku v nedeľu 31. marca 2019
Mladí „kretovičovci“ získali 43 medailí ( 12 zlatých15 strieborných16 bronzových ). Spomedzi osemnástich zúčastnených klubov tohto posledného kola Žiackej ligy sme v bodovej štatistike skončili opäť na prvom mieste. V medailovej štatistike na mieste druhom.

Po všetkých štyroch kolách celej sezóny ŽIACKEJ LIGY 2018/2019 máme získaných 180 MEDAILÍ ( 61 ZLATÝCH52 STRIEBORNÝCH – 67 BRONZOVÝCH ), čo je najviac spomedzi všetkých 24 zúčastnených klubov a premenené na body je to 354 BODOV !
ŽIACKU LIGU sme teda opäť celkovo vyhrali, a to už TRETÍ ROK PO SEBE !!!

1.MIESTA

KATA

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé

KUMITE

Rita Kretovičová – dievčatá 8-9 r. pokročilé nad 30 kg
Lucia Sklenková – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -40 kg
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí -35 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

DRUŽSTVÁ

KATA (B) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Klára Gubová, Patrícia Kollárová, Rita Kretovičová
KATA ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Lucia Sklenková, Sarah Kőtelesová, Lea Bruothová
KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley, Patrícia Guzejová 
KATA CHLAPCI 8-9 r. – Lukáš Kysucký, Boris Géci, René Pirčák
KATA (A) ST. ŽIACI 12-13 r. – Bruno Plichta, Vasil Pirčák, Matúš Libák
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš, Jakub Ilčín

2.MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Bruno Plichta – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Daniela Dudášová –  ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Klára Gubová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Simona Kulíková – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé +40 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Norbert Bukovič –  st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

Ema LackováAGILITY dievčatá 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA (B) ST. ŽIACI 12-13 r. – Norbert Bukovič, Radoš Ľubomír, Jakub Ilčín
KUMITE (A) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Lea Bruothová, Simona Kulíková, Daniela Dudášová 
KUMITE KADETKY 14-15 r. – Vanesa Bandurová, Vanesa Szelley 
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Boris Géci, Lukáš Kysucký

3.MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
Patrícia Guzejová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Lucia Sklenková – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Matúš Libák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Patrícia Kollárová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé +45 kg
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg
Ľubomír Radoš – st. žiaci 12-13 r. pokročilí +50 kg

Lea RodováAGILITY dievčatá 6 r.

DRUŽSTVÁ

KATA (A) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Sofia Kőtelesová, Simona Kulíková, Daniela Dudášová
KUMITE (B) ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Klára Gubová, Kollárová Patrícia, Sofia Kőtelesová, Rita Kretovičová
KUMITE ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová, Lucia Sklenková

KOŠIČAN roka 2018

V sobotu 30. marca sme sa zúčastnili slávnostného galavečera pri príležitosti odovzdávania cien v ankete KOŠIČAN ROKA 2018.

Veľmi nás potešilo, že sme v prvom kole ankety získali najviac hlasov v kategórii Subjekt a postúpili sme do finálového druhého kola. Síce sme nakoniec nevyhrali, ale aj tak sa chceme úprimne poďakovať všetkým našim fanúšikom, ktorí nám hlasy dali.
Tiež sa chceme poďakovať za to, že sme vôbec boli v ankete nominovaní. Nominovaní sme boli za dlhoročnú prácu s mládežou a popularizáciu karate v Košiciach. Deťom a mládeži v našom meste sa venujeme už 27 rokov ! Nás karatistov táto nominácia „nakopla“ v ďalšom trénovaní a práci s deťmi a mládežou v našom klube.

Pozrite si aj dve VIDEOREPORTÁŽE k našej nominácii
v ANKETE KOŠIČAN ROKA 2018

Za každý hlas ďakujeme !

Slovenský pohár detí a žiakov – 2. kolo

Druhé kolo Slovenského pohára detí a žiakov hostila v sobotu 23. marca Myjava. Z nášho klubu sa súťaže zúčastnilo 7 pretekárov.

Najlepšie umiestnenie – 1. MIESTO
získala Rita Kretovičová v kategórii AGILITY 9 ročné dievčatá.

2. MIESTA
Bruno Plichta – KUMITE starší žiaci 10-11 r. do 35 kg pokročilí
Lukáš Kysucký – AGILITY 9 roční chlapci 
René Pirčák – AGILITY 8 roční chlapci 

3. MIESTA
Klára Gubová – AGILITY 10 ročné dievčatá 
Sofia Kőtelesová – AGILITY 10 ročné dievčatá 

Na tomto turnaji zároveň prebehli Majstrovstvá SR družstiev KUMITE 8-9 ročných mladších žiakov. Jediné naše zúčastnené družstvo v zložení René Pirčák, Lukáš Kysucký a Tomáš Naňo (hosťujúci z KK Kumade Topolčany) vybojovalo v silnej konkurencii 3. MIESTO.

Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov

Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov jednotlivcov a družstiev sa konali v sobotu 9.marca 2019 v Dolnom Kubíne.

KUMITE DRUŽSTVO žien v zložení Viktória Pillárová, Jaroslava Baňasová a hosťujúca Zuzana Schwartzová (KK Union Košice) vyzápasilo STRIEBRO.

Ďalšie STRIEBRO pridala Jarka Baňasová v kategórii jednotlivcov KUMITE seniorky do 68 kg.

Viky Pillárová zase „vykumitila“ BRONZ v kategórii jednotlivcov KUMITE seniorky do 61 kg.

Karate1 SERIES A – Salzburg 2019

Na prestížnom medzinárodnom turnaji Svetovej Federácie Karate WKF – KARATE1 SERIES A v rakúskom Salzburgu sa v prvý marcový víkend podarilo presadiť našej VIKTÓRII PILLÁROVEJ.
V kategórii kumite žien do 61 kg v silnej konkurencii 132 pretekárok svetovej špičky podala perfektný výkon a získala BRONZOVÚ MEDAILU.

Viky mala prvé kolo voľné. V druhom kole vyhrala nad Japonkou Yamada Sara 3:1. V treťom kole zdolala Chorvátku Lenard Ana 1:0, vo štvrtom kole Belgičanku De Vos Nele a stala sa víťazkou svojho tatami. Ďalej pokračovala cez Vietnamku Thi Ngoan Nguyen víťazstvom 12:9 do semifinále, v ktorom napokon nestačila na Japonku Kujuro Yuki a prehrala 1:3. V boji o BRONZ si počkala na súperku z repasáže. Bola ňou Švédka Nilsson Anna-Johanna a Viky nad ňou vyhrala 7:4.

Podrobnejšie informácie a výsledky turnaja na sportdata.org

3. kolo Žiackej Ligy VÚKABU a TAUKA 2018/2019

V Snine sa 2. marca 2019 uskutočnilo 3. KOLO Žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení a Tatranskej únie karate.
„Naše“ detí získali 39 medailí ( 14 zlatých11 strieborných14 bronzových ) a spomedzi všetkých zúčastnených klubov tohto kola Žiackej ligy sme v medailovej, ale i bodovej štatistike, skončili opäť na prvom mieste.

Po troch kolách celej sezóny ŽIACKEJ LIGY 2018/2019 vedieme tabuľku klubov medailovo i bodovo.

1. MIESTA

KATA

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé
Lucia Sklenková – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Adam Gubík – ml. žiaci 10-11 r. pokročilí

KUMITE

Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé -45 kg
Patrícia Guzejová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé +45 kg
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg

DRUŽSTVÁ

KATA ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Klára Gubová, Sofia Kőtelesová, Patrícia Kollárová
KATA CHLAPCI 8-9 r. – René Pirčák, Boris Géci, Lukáš Kysucký
KATA ST. ŽIACI 12-13 r. – Vasil Pirčák, Norbert Bukovič, Ľubomír Radoš
KUMITE ML. ŽIAČKY 10-11 r. – Patrícia Kollárová, Sofia Kőtelesová, Klára Gubová, Daniela Dudášová
KUMITE ST. ŽIAČKY 12-13 r. – Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová
KUMITE CHLAPCI 8-9 r. – Boris Géci, Lukáš Kysucký, René Pirčák
KUMITE ST. ŽIACI 12-13 r. – Norbert Bukovič, Vasil Pirčák, Ľubomír Radoš, Dušan Tuchyňa

2. MIESTA

KATA

Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Norbert Bukovič – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Patrícia Kollárová – dievčatá 8-9 r. pokročilé +30 kg
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí -45 kg
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r. -50 kg

AGILITY

Rebeka Uzíková – dievčatá 6 r.
Ema Lacková – dievčatá 7 r.
Márius Kučera – chlapci 6 r.
Richard Gášpár – chlapci 7 r.

DRUŽSTVÁ

KATA KADETKY 14-15 r. – Vanesa Bandurová, Patrícia Guzejová, Sarah Kőtelesová

3. MIESTA

KATA

Klára Gubová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé
Sarah Kőtelesová – st. žiačky 12-13 r. pokročilé
Vanesa Bandurová – kadetky 14-15 r.
Boris Géci – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Lukáš Kysucký – chlapci 8-9 r. začiatočníci
Vasil Pirčák – st. žiaci 12-13 r. pokročilí

KUMITE

Daniela Dudášová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -35 kg
Sofia Kőtelesová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Klára Gubová – ml. žiačky 10-11 r. pokročilé -40 kg
Richard Gášpár – chlapci 5-7 r. +24 kg
René Pirčák – chlapci 8-9 r. začiatočníci -30 kg
Sebastián Mišľan – ml. žiaci 10-11 r. začiatočníci +40 kg

AGILITY

Katarína Tomová – dievčatá 6 r.

DRUŽSTVÁ

KUMITE ML. ŽIACI 10-11 r. – Adam Gubík, Sebastián Mišľan

Slovenský pohár detí a žiakov – 1. kolo

Prvé kolo Slovenského pohára detí a žiakov sa uskutočnilo pod Trenčianskym hradom 16. februára 2019. Z nášho klubu na tento turnaj vycestovalo osem pretekárov, z ktorých sa na stupne víťazov podarilo „prebojovať“ trom.

Lukáš Kysucký a René Pirčák mali obaja v kategórii AGILITY chlapci 8 roční skvelý čas a „dobehli“ tak na 2. MIESTO.

Klára Gubová zase získala dve 3. MIESTA – v kategórii KUMITE staršie žiačky 10-11 ročné do 40kg pokročilé a v kategórii AGILITY dievčatá 10 ročné.

Za úžasné výkony našim medailistom gratulujeme.